Forum hakkındaki düşüncelerim.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
390
Bence de saygısız davranışlar da ve aşırı yazım hatalarında gereğinin yapılması lazım ama normal derecede yazım yanlışlarının olması çok bir sorun olmaz. Ayrıca karşı taraf saygılı olduğu sürece de bir sorun olmaz. Sizde kendinizi çok fazla strese sokmayın ve ufak tefek şeyleri anlayışla karşılamaya çalışın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet ancak, sürücüleri güncelleyince düzelecek sorunu daha da körükleyecek bir çözüm olan format atmayı öneriyor. Böyle kişilere teknoloji bölümü yasaklanmalı ya da ceza verilmeli.
Bu konuda yanlış düşünüyorsunuz. Bunun yerine doğrusunun öğretilmesi daha mantıklı olur. Sizin dediğiniz ceza vermek ve yasaklamak gibi şeyler technopat da oluyor.

Son düzenleme:

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Gereken yerlerde diyor kimseyi rahatsız etmedim kimseye küfür etmedim Kimseye hakaret etmedim bana neden ceza verilsin ki sadece Yazmayı sevmediğim için mi Yazmayı sevmediğim için hızlı yazıyorum O da yalan yanlış oluyor sınavlarda bile düz etmiyordum burada neden düzelteyim ki
Hızlı yazı yazarsanız, benim de bir şey anlamadığım gibi, insanlar da yazdıklarınızı anlamaz.

Bu konuda yanlış düşünüyorsunuz. Bunun yerine doğrusunun öğretilmesi daha mantıklı olur. Sizin dediğiniz ceza vermek ve yasaklamak gibi şeyler technopat da oluyor.
Aşağıda da yazdığım gibi, teknoloji işi hata kaldırmaz. En ufak bir yanlış bilgide hatalı bilgiyi uygulayan kişinin terrabyte’larca bilgisi veya binlerce liralık bilgisayarı çöp olabilir. Bundan kaynaklı olarak, o kişilerin PC ile ilgili konulardan yasaklanması gerek. Başka yere sorar çözülür gibi düşünmemek gerek. O kişi hiç çözüm bulamamış ki, o konuyu açıyor. Son çare olarak uygulayacağı bilgi çok önemli.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
390
Hızlı yazı yazarsanız, benim de bir şey anlamadığım gibi, insanlar da yazdıklarınızı anlamaz.

Aşağıda da yazdığım gibi, teknoloji işi hata kaldırmaz. En ufak bir yanlış bilgide hatalı bilgiyi uygulayan kişinin terrabyte’larca bilgisi veya binlerce liralık bilgisayarı çöp olabilir. Bundan kaynaklı olarak, o kişilerin PC ile ilgili konulardan yasaklanması gerek. Başka yere sorar çözülür gibi düşünmemek gerek. O kişi hiç çözüm bulamamış ki, o konuyu açıyor. Son çare olarak uygulayacağı bilgi çok önemli.
Ben belli bir süredir bu forumdayim ve gördüğüm kadarıyla kimsenin başına böyle bir şey gelmedi. Adı üstünde burası bir forum sitesi, biri yardım istediğinde görenler gönüllü olarak cevaplandırıyor. Zaten yardım isteyen kişi de, karşısındaki kişinin konunun uzmanı olmadığının farkında olmalı. Ayrıca burada biri, bir konuda yardım istediğinde bir çok kişi ve uzmanlar (yöneticiler, yüksek rütbeli kişiler vs.) yardımcı oluyor.
Forum sitelerinde herkes birbirine yardım ediyor. İşi bilenler, işi bilmeyenlere anlatıyor. Böylece forumda herkes hem birbirine yardım etmiş oluyor, hem de bilmedikleri bir şeyi birbirlerine öğretmiş oluyorlar. Forum sitelerinin amacıda zaten budur. Sizin dediğiniz gibi bir ortam, forum sitelerinin hiç birinde olmaz. Hatta technopat bile bu konularda çok fazla titiz olmasına rağmen tam olarak böyle bir ortam sağlayamaz.
Siz sadece bu hizmeti sağlayan bir kurum ya da kuruluş da dediğiniz gibi bir ortam görebilirsiniz. Yani bunun için belli bir ücret alan ve sadece bu iş ile uğraşanlar da bu titizlik olabilir. Forum siteleri böyle bir yer değil.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Öncelikle merhaba. Eleştiri yapmadan önce şunu söyleyeyim, forumu 3-4 aydır üyelik olmadan takip ediyordum. Tatile gelince bir hesap açayım dedim. 2 ay öncesine kadar forumda düzgünce konular ve düzgün kullanıcılar vardı. Forumla asla bir alıp veremediğim yok, yapıcı eleştiri yapıyorum. 2 ay sonra ilk kez girdim ve saçma sapan konuların, iki kelimeyi bir arada ve düzgünce yazamayan kullanıcıların geldiğini gördüm. Yazım kurallarına uyulmuyor ve anlamsız cümleler kuruluyor. Acil para lazım, 50 tl gönderin diye konular açılıyor. Bence forumun amacı, kullanıcı ne yaparsa yapsın olmamalı. Bu yöntemle disiplin isteyen kullanıcıların gideceğini düşünüyorum. Üye olan kullanıcıyı ne yaparsa yapsın diye salmak yerine, yazım kuralları konusunda olmasa bile, üslup ve düzgün konu açılması bakımından sıkı tutmak gerektiğini düşünüyorum. Bu söylediklerim benim görüşlerim.Ekli dosyayı görüntüle 107561

Troller var napalım? Asıl siz şu konuyu gördünüz mü :D :D :D : OzkanK. isimli hesap Klonlu hesap klonlanmış...

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Evet ancak, sürücüleri güncelleyince düzelecek sorunu daha da körükleyecek bir çözüm olan format atmayı öneriyor. Böyle kişilere teknoloji bölümü yasaklanmalı ya da ceza verilmeli.

Sürücüleri güncellemeyle çözülüyorsa sorun değil. Ama ya çözülmüyorsa ? :) etki alanlarında en ufak sürücü problemleri regeditte bir çok hataya sorun açıyor. Bunlarda geçici profillere yol açabiliyor. Teknisyen veya ilgili kişinin bilgisinden emin olmadığım her durumda format atarım. En temiz yoldur.

Gidersin efsane bir yazılım kurarsın. Kurulumu için koca 1 gün harcarsın. Kurduğun dotnetlerin versiyonları, javanın eski setupları ve yazılımı çalıştırırsın. 1 gün sonra bilgisayar bir geri gelir içinde zibilyon tane yazılım. Çok defa şahit olmuşumdur ki lol gibi abuk subuk oyunlar yüzünden stabil olan yazılımlar sürekli crash veriyor. Halkımızda işe ayrı eğlenceye ayrı bilgisayar olmadığı için, herşeyi tek bilgisayar üzerinden halletmeye çalışıyor. Doğal olarakta iç yapı güm.

Kişinin nereyi ellediği, mıncırdığını bulmakta dedektif gibi uğraşmak yerine kalıcı çözüm.

Reaksiyon puanı
6,381
Size ne oluyor? Daha yeni üyesiniz ve uzaktan takip ettim diyorsunuz. Sonra çatığınız konu forum hakkındaki düşünceleriniz. Ben 4.5 aydır üyeyim ve daha konu açıp forumu eleştirmedim. İşiniz başkalarını küçümsemek ve cahili cühela gibi davranarak yaptıklarını, onları rezil ederek eleştirmek. Bunu yapmayın.

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Size ne oluyor? Daha yeni üyesiniz ve uzaktan takip ettim diyorsunuz. Sonra çatığınız konu forum hakkındaki düşünceleriniz. Ben 4.5 aydır üyeyim ve daha konu açıp forumu eleştirmedim. İşiniz başkalarını küçümsemek ve cahili cühela gibi davranarak yaptıklarını, onları rezil ederek eleştirmek. Bunu yapmayın.
Asıl size ne oluyor? Forumun kreşe dönüştüğünü de fark ettim az önce. 9 yaşındaki çocuklar gelip, yeni Windows iso’su ile deneyin diye boşuna format attırıyorlar. Cidden asıl size ne oluyor çok merak ettim, istediğim konuyu açıp eleştirme hakkına sahibim.

Reaksiyon puanı
109
Öncelikle merhaba. Eleştiri yapmadan önce şunu söyleyeyim, forumu 3-4 aydır üyelik olmadan takip ediyordum. Tatile gelince bir hesap açayım dedim. 2 ay öncesine kadar forumda düzgünce konular ve düzgün kullanıcılar vardı. Forumla asla bir alıp veremediğim yok, yapıcı eleştiri yapıyorum. 2 ay sonra ilk kez girdim ve saçma sapan konuların, iki kelimeyi bir arada ve düzgünce yazamayan kullanıcıların geldiğini gördüm. Yazım kurallarına uyulmuyor ve anlamsız cümleler kuruluyor. Acil para lazım, 50 tl gönderin diye konular açılıyor. Bence forumun amacı, kullanıcı ne yaparsa yapsın olmamalı. Bu yöntemle disiplin isteyen kullanıcıların gideceğini düşünüyorum. Üye olan kullanıcıyı ne yaparsa yapsın diye salmak yerine, yazım kuralları konusunda olmasa bile, üslup ve düzgün konu açılması bakımından sıkı tutmak gerektiğini düşünüyorum. Bu söylediklerim benim görüşlerim.Ekli dosyayı görüntüle 107561
Milleti ATM mi sanıyor bunlar?

Reaksiyon puanı
6,381
Asıl size ne oluyor? Forumun kreşe dönüştüğünü de fark ettim az önce. 9 yaşındaki çocuklar gelip, yeni Windows iso’su ile deneyin diye boşuna format attırıyorlar. Cidden asıl size ne oluyor çok merak ettim, istediğim konuyu açıp eleştirme hakkına sahibim.
Daha yeni üyesiniz. Forumda insanlarla uzunca konuşmadınız, forumda uzun vakitler geçirip insanların tepkilerini ve bu forumda ki genel tablo hakkında sağlam bir fikir edinmeden açtığınız konuda forumu eleştiriyorsunuz. Forum kreşe dönüşmüş diyorsunuz da öyle 1 ay önceki yazılanlara bakıp, sonra şimdi ki yazılanlara bakarak forum kreşe dönmüş demek size düşmüyor. Forumu 1 yıldır kullanırsınız, 1 yıl içinde ne olduğu hakkında, 1 yıl içinde kimler gelip gittiği hakkında, kimlerin genel düşüncesinin ne olduğu hakkında fikirlerinizi yazarsınız. Ama yeni üye olup "Uzaktan takip ederek" açtığınız konuda direk forumu eleştiremezsiniz.

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Daha yeni üyesiniz. Forumda insanlarla uzunca konuşmadınız, forumda uzun vakitler geçirip insanların tepkilerini ve bu forumda ki genel tablo hakkında sağlam bir fikir edinmeden açtığınız konuda forumu eleştiriyorsunuz. Forum kreşe dönüşmüş diyorsunuz da öyle 1 ay önceki yazılanlara bakıp, sonra şimdi ki yazılanlara bakarak forum kreşe dönmüş demek size düşmüyor. Forumu 1 yıldır kullanırsınız, 1 yıl içinde ne olduğu hakkında, 1 yıl içinde kimler gelip gittiği hakkında, kimlerin genel düşüncesinin ne olduğu hakkında fikirlerinizi yazarsınız. Ama yeni üye olup "Uzaktan takip ederek" açtığınız konuda direk forumu eleştiremezsiniz.
Uzaktan değil, günümün çoğunu, yazılanları okuyarak geçiriyordum. Ayrıca 1 ay değil, 2-3 ay önce yazılanlara bakarak değerlendirdim. Eskiden, @OzkanK. , java ama 16gb istiyor Gibi kaliteli kullanıcılar aktifti.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Uzaktan değil, günümün çoğunu, yazılanları okuyarak geçiriyordum. Ayrıca 1 ay değil, 2-3 ay önce yazılanlara bakarak değerlendirdim. Eskiden, @OzkanK. , java ama 16gb istiyor Gibi kaliteli kullanıcılar aktifti.

'Kaliteli'
kim olduğun nasıl geldiğin anlaşıldı zaten bu yorumundan ve verdiğin üye isimlerinden :d

Reaksiyon puanı
390
Bu arkadaş muhtemelen technopat ile anlaşmalı ya da technopat fanı. Gelmiş bu forumda olanları bilip bilmeden eleştiriyor. Neyse ki forum yetkilileri gerekeni yaptı.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Forumda yazım yanlışı denetiminin sıklaştırılması açıkçası pek hoş olmaz gibi geliyor bana. İnsanlar buraya boş vakitlerinde gönüllü olarak ihtiyacı olan kişilere yardım etmek için giriyor. E bir de burada kısıtlanırlarsa “disiplin isteyen kişilerin” bile sıkılacağını düşünüyorum. Konularda sırf yorum yapmış olmak için, profilindeki mesaj sayısının artması için yorum yapan insanlar zaten yorumlarından kendilerini belli ediyorlardır. Bu gibi boş beleş yorumlara gerekli müdahalenin gerektiği kadar hızlı yapıldığını düşünüyorum. Denildiği kadar sıkı denetimin yapılabilmesi için çoğu forumda olduğu gibi yönetici onayı ile konu açılması gerekir ki bunu da kesinlikle tasvip etmiyorum. İnsanlar buraya “Acil 50 TL Lazım” gibisinden konular dışında hızlı müdahale edilmesi gereken sorunları hakkında yardım istemek için geliyorlar. Kaldı ki bir de bunu başkasının değerlendirip onaylamasını beklemek forumun amacına tamamen ters. Forumda bazı kategorilerin bu tarz uygulamaları var zaten. Kullanıcıların kaliteli ve kalitesiz olarak değerlendirilmesi şahsi bir mesele. Kime göre neye göre? Fikiri seninle uyuşan kullanıcı sırf bu yüzden sana göre kalitelidir gibi. İşini gerçekten düzgün yapan kişiler zaten kendini belli ediyor.

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Bu arkadaş muhtemelen technopat ile anlaşmalı ya da technopat fanı. Gelmiş bu forumda olanları bilip bilmeden eleştiriyor. Neyse ki forum yetkilileri gerekeni yaptı.
Maalesef bunun için ban yemedim.?

'Kaliteli'
kim olduğun nasıl geldiğin anlaşıldı zaten bu yorumundan ve verdiğin üye isimlerinden :d
Yediğiniz bandan sizin de kim olduğunuz anlaşılıyor. Bu arada, kişi kendi gibi bilir işi sözünü hep benimsemişimdir. Bana böyle diyorsunuz ama uçuşan üyeler bölümünde kimin multisi var kimin yok belli. Utanmanız gerek.