Forum hakkındaki düşüncelerim.

Bu konuyu okuyanlar

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Öncelikle merhaba. Eleştiri yapmadan önce şunu söyleyeyim, forumu 3-4 aydır üyelik olmadan takip ediyordum. Tatile gelince bir hesap açayım dedim. 2 ay öncesine kadar forumda düzgünce konular ve düzgün kullanıcılar vardı. Forumla asla bir alıp veremediğim yok, yapıcı eleştiri yapıyorum. 2 ay sonra ilk kez girdim ve saçma sapan konuların, iki kelimeyi bir arada ve düzgünce yazamayan kullanıcıların geldiğini gördüm. Yazım kurallarına uyulmuyor ve anlamsız cümleler kuruluyor. Acil para lazım, 50 tl gönderin diye konular açılıyor. Bence forumun amacı, kullanıcı ne yaparsa yapsın olmamalı. Bu yöntemle disiplin isteyen kullanıcıların gideceğini düşünüyorum. Üye olan kullanıcıyı ne yaparsa yapsın diye salmak yerine, yazım kuralları konusunda olmasa bile, üslup ve düzgün konu açılması bakımından sıkı tutmak gerektiğini düşünüyorum. Bu söylediklerim benim görüşlerim.
84DA8626-7728-4797-9884-BC965774EED3.png

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
E851687F-EFA7-4168-9D9A-C23F96887781.png

korsana destek vermeyen forumda böyle insanların türemesi de ilginç.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Her ne kadar üyeler denetime tabii tutulsa da bazen böyle gereksiz veya troll konuları açanlar denk gelebiliyor.
Bu tür konuları veya forum kurallarına aykırı olduğunu düşündüğünüz herhangi bir şeyi raporlayabilirsiniz.
Rapor sistemine düşen konuları en hızlı biçimde çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Alın bir örnek, adam daha iki harfi yazamıyor.
arkadaşım okulda değiliz seninle Bizim öğretmenimiz değilsin istediğimiz gibi yazarız yanlışlıkla elim bastı ve eksik yazdı zaten sesle yazdırıyorum 2 saat oturup uğraşmıyorum Çünkü proje ödevim değil

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Yazım kurallarına uyulması gerektiğini katılmıyorum çünkü okulda değiliz Herkes istediği gibi yazabilir bence küfür ve hakaret etmediği sürece
Siz okulda kullanın diye öğretilmiyor onlar. Gerçek hayatta uygulayın diye öğretiliyor.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
8 -) Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır.

Forum kurallarını tekrar okumanız da fayda var..

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bir ortamdaki disiplinsizliğin daima o ortamı çökerteceğine inanıyorum.
Buradaki disiplinsizlik değil forum üyelerinin forumu evi gibi görmesi buradakileri üyeleri dostları arkadaşları gibi görmesi, rahatca takılması için fazla sıkıştırma yapılmıyor. yoksa her hata yapana uyarı yazılırsa yol bulunmaz

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Kullanmasak niye öğretiliyor? Siz daha okul çağının başlangıcında olduğunuz için anlamıyor olabilirsiniz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Buradaki disiplinsizlik değil forum üyelerinin forumu evi gibi görmesi buradakileri üyeleri dostları arkadaşları gibi görmesi, rahatca takılması için fazla sıkıştırma yapılmıyor. yoksa her hata yapana uyarı yazılırsa yol bulunmaz
Öyle ama arkadaş burayı sınav sanıyor herhalde biz burada kafamıza göre takılıyoruz urallar olsaydı İnanın şu anki üyelerin yarısı bile aktif değildi Neden Çünkü sıkıcı olurdu

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Forum kurallarını tekrar okumanız da fayda var..

Hiç uygulanmadığını siz de biliyorsunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle ama arkadaş burayı sınav sanıyor herhalde biz burada kafamıza göre takılıyoruz urallar olsaydı İnanın şu anki üyelerin yarısı bile aktif değildi Neden Çünkü sıkıcı olurdu
Kullanmasak niye öğretiliyor? Siz daha okul çağının başlangıcında olduğunuz için anlamıyor olabilirsiniz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Farkettin mi 17 yaşındasın ben ökulu bitirdim eskilerin bir lafı vardır okumayla adam olunmaz iş sahibi olunur şimdi gerçi oda olmuyor ama neyse

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Hiç uygulanmadığını siz de biliyorsunuz.
Emin misin bugün gangster gang den iki uyarı aldım swkkwkwkwk

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Emin misin bugün gangster gang den iki uyarı aldım swkkwkwkwk

100 mesajı gecen herkes forum kurallarını okumuş olarak kabul ediliyor altına uyarı yapılmıyor pek :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
2019 dan beri bu Forumdayım daha hiç uyarı almadım kurallara da bir nevi uymuyorum kafama göre yazıyorum istediğim konuya yorum yapıyorum ama bazı arkadaşlar iyi ve düzenli yazmasına rağmen uyarı alıyor neden demek ki yazma ile alakalı değil

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
2019 dan beri bu Forumdayım daha hiç uyarı almadım kurallara da bir nevi uymuyorum kafama göre yazıyorum istediğim konuya yorum yapıyorum ama bazı arkadaşlar iyi ve düzenli yazmasına rağmen uyarı alıyor neden demek ki yazma ile alakalı değil
Yetkili olarak gereken yerler de forum kurallarına aykırı hareket eden kişileri "kişi ayırt etmeksizin" uyardığımı ve gereken cezayı verdiğimi bilmenizi isterim!?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Gereken yerlerde diyor kimseyi rahatsız etmedim kimseye küfür etmedim Kimseye hakaret etmedim bana neden ceza verilsin ki sadece Yazmayı sevmediğim için mi Yazmayı sevmediğim için hızlı yazıyorum O da yalan yanlış oluyor sınavlarda bile düz etmiyordum burada neden düzelteyim ki

Technopat taş yanlış yazın yaptığım için ban attılar Ben de bir daha girmedim Burada da aynısı olursa buraya da girmem olur biter

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Burda yazım kurallarına girilirse her yanlış yazan banlanırsa forumun amacı kalmaz merak etme küfür ve hakaret içeren sözler kullananlar için hemen gereken yapılıyor raporlama yapıldığı sürece sonuçta moderatörlerde insan her konuya bakamazlar o işlemde bizlere kalıyor küfür ve hakaretmi var raporla zaten gereken yapılır..

Monterey

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Evet nokta koymadık diye 1 milyon yıl ban yiyelim ( anladınız siz o forumu)

Ve sizin görüşlerinize karşı olanlar haksız veya yanlış, gereksiz cevap olmuyor
Nokta koymadınız diye 1 saat bile ban yemezsiniz.