Fitness mi body mi

furkan123456

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bayramdan sonra spora başlıcam tabi herkez gibi benimde sorularım war.
ilk olarak boyun 1.80 kilom 63
benim istediğim sağlıklı ve orta kaslı bi vücut sizce hangisini yapmalıyım
birde sadece body le body kick boks arasındaki fark neler

şimdiden teşekkür ederim

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Fitness ile önce kilo almalısın. Sonra vücut geliştirmeye başlarsın ama çok da gerek yok.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Ne yersen yemen önemli değil. Düzenli olması önemli. Bundan bahsediyorum.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
kilo almak için günlük harcağınız kaloriden fazla kalori almanız lazım.günlük 2500 kalori harcıyorsanız sizin 3000 ve üstü kalori almanız lazım.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Fitness yaparsan kas olarak kilo alırsın. 1 ayda 3 kilo alacağını garanti ediyorum.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Ekmek kesiliyorda tatlıya dur diyemiyorum :(

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
kilo almak için günlük harcağınız kaloriden fazla kalori almanız lazım.günlük 2500 kalori harcıyorsanız sizin 3000 ve üstü kalori almanız lazım.

Fitness yaparsan kas olarak kilo alırsın. 1 ayda 3 kilo alacağını garanti ediyorum.

Spor salonuna gidecektim açıkçası işim gereği gün içinde çok yorulduğum için göze alamadım.

Peki fitness yaparken ne yemeli ne içmeliyiz nelerden uzak durmalıyız kıssa bir diet verirseniz sevinirim.

Evde çalışmak istiyorum bu benim için daha iyi olacaktır.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
@furkan123456

Vücut geliştirmeye başla. Düzenli programın olsun, protein ağırlıklı beslen. Herhangi bir kafandaki soruda bana danışabilirsin.

Ayrıca beyler mekik çekerek göbek eritemezsiniz, kardiyo, kilo verimi şart. Kilo almak için de ekmeğe yüklenmek gibi saçma şeyler yapmayın. Yiyebildiğiniz kadar ton balığı, makarna, tavuk, kırmızı et yiyin. Hala alamazsanız Pro gainer kullanacaksınız. Eğer şeker, tatlı, ekmek ile kilo alırsanız bu dönem Dirty Bulk aşamasına geçer, yağ oranı ve kilo ve tavan yapar.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
@furkan123456

Vücut geliştirmeye başla. Düzenli programın olsun, protein ağırlıklı beslen. Herhangi bir kafandaki soruda bana danışabilirsin.

Ayrıca beyler mekik çekerek göbek eritemezsiniz, kardiyo, kilo verimi şart. Kilo almak için de ekmeğe yüklenmek gibi saçma şeyler yapmayın. Yiyebildiğiniz kadar ton balığı, makarna, tavuk, kırmızı et yiyin. Hala alamazsanız Pro gainer kullanacaksınız. Eğer şeker, tatlı, ekmek ile kilo alırsanız bu dönem Dirty Bulk aşamasına geçer, yağ oranı ve kilo ve tavan yapar.
Ben ne yapabilirim evde kilo çok değil göbek çok :)

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Spor salonuna gidecektim açıkçası işim gereği gün içinde çok yorulduğum için göze alamadım.

Peki fitness yaparken ne yemeli ne içmeliyiz nelerden uzak durmalıyız kıssa bir diet verirseniz sevinirim.

Evde çalışmak istiyorum bu benim için daha iyi olacaktır.
Gaziantep' te 1-2 ay kalsan yeter kilo alman için :).

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
arkadaşlar bayramdan sonra spora başlıcam tabi herkez gibi benimde sorularım war.
ilk olarak boyun 1.80 kilom 63
benim istediğim sağlıklı ve orta kaslı bi vücut sizce hangisini yapmalıyım
birde sadece body le body kick boks arasındaki fark neler

şimdiden teşekkür ederim
önce fıtness ile kilo al ama dengeli ve yavaş yavaş al yağ yapmadan ideal kilon 75-80 arası bu kiloya gelince body veya kick bocks a gidersin...

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Arkadaşlarımızın dediği gibi kas olarak kilo alın sonra body yapın. İkisini birden yapmaya çalışırsanız zorlanabilirsiniz

Son düzenleme:

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Arkadaşlar bana şunu açıklar mısınız lütfen "kas olarak kilo alın sonra body yapın" Ne demek bu? Bir kişinin zaten kas olarak kilo alması Bodybuilding çalışmasını gerektirir. Protein ağırlıklı besleyip yediğine dikkat etmesi gerekir bilip bilmeden yorum yapmayın gözünüzü seveyim.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Fitness ve body farklı şeyler bildiğim kadarıyla. Arkadaş da onu demek istemiş. Sonuçta fitness yaparak kas yaparsın ve o şekil kilo alabilirsin. Body biraz daha hayvani olmak için yapılan bir şey.

furkan123456

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar herkez başka bişi demiş başka sitedede fitness hayvan gibi oluryo body vücut güzelleştiriyor diyordu bu ne ya

HAKAN ÖMÜRBEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok alakasi yok ama benim bi sorunum var belki biliyorsunuzdur bende sivilce problemi var gecmek bilmiyor bit tavsiyesi olan varsa yazarsa sevinirim

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Çok alakasi yok ama benim bi sorunum var belki biliyorsunuzdur bende sivilce problemi var gecmek bilmiyor bit tavsiyesi olan varsa yazarsa sevinirim
Akşam yatarken yüzünü iyice sabunla. Keza sabah kalktığında da. Her gün yıkan(hele ki yaz aylarında). Her yıkanmanda peeling yap. Her gün yapılması tavsiye edilmiyor peelingin ama ben yapıyorum bir sorun olmuyor. Kendini keşfet. Ben mesela cips yediğim zaman ertesi günü sivilce çıkıyor. Yağlı şeylerden uzak durmaya çalış. Bunları yaparsan sivilcelerinin azalacağını düşünüyorum.