Firefox 4'ü Nasıl Buldunuz?

Firefox 4 ü Nasıl Buldunuz?

• Beklediğim Gibi -Harika-

Kullanılan: 97 59.1%
  • Fazla değişiklik yok -Orta-

Kullanılan: 48 29.3%
  • Kötü eski sürümler daha iyi -Kötü-

Kullanılan: 19 11.6%

• Kullanılan toplam oy
    164

Bu konuyu okuyanlar

timuruntorunu

Asistan
Reaksiyon puanı
1

ismail_srp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Mozilla 4 te Opera gibi kısayol fare tuşlarını kullanmamızı sağlayan bir eklenti var mı ?

Ben araştırdım ama eski sürümüne uyumlu var adı mouse gestures redox.Bunun yenisi için olanı varmı acaba.Bilen yardım edebilir mi ?

Teşekkürler

Bilen biri varmı acaba *

Optech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows vista ve firefox kullandığım dönemde hiç sorun yaşamıyordum, windows 7 ile birlikte mozilla firefox'un neredeyse tüm güncellenen sürümleri dahil sorun yaşadım şu an sürüm 4 ilede sorun yaşamaktayım eklentileri kaldırıyorum yine sorunlar var şu plugin container sorununu halen daha yaşıyorum malum firefox tarayıcısını çok sayıda sekmeler açtığım için kullanıyorum bir bakıyorum ram kullanımı %80 lerde işlemci %40 larda geziniyor diyorum geçen yıl dan bu yana hiç windows yüklemedim ve programıda hiç tamamen kaldırıp ("AppData" içeriği dahil) yükleme yapmadığım içinmi sorun yaşıyorum yoksa yoksa bu güncellemeler benim için geçerli olmuyormuki

bursair

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firefox win7 64bit te gerçekten sorunlu. Önce sistemden kaynaklı bir problem var diye düşünüyordum ancak Chrome 10 kurana kadardı bu. Tarayıcılara arasında gerçekten bariz bir fark var, chrome sitelerde bilgisayarda çok stabil çalışıyor.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Bence firefox4 ün görünüşü berbat olmuş...Diğerlerini taklit etmeye çalışmak hata..
>>Firefox 3.6.16 ya devam...

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hala aynı, belirli süre kullandıktan sonra kilitleniyor, aşırı cpu , ram yiyor.
Google Chrome devam...

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Tercihlerin değiştiğini görüyorum. Önceleri kullanıcılar hızlı olsun en hızlı tarayıcı hangisi diye forumlarda sürekli tartışır halde görürdük. Şimdilerde donma problemleri baş göstermiş haksızda değilller. Bir sayfada 10 tane video buluınuyorsa ve takılmadan donmadan yavaşlatmadan hangi tarayıcı açıyor diye test ederlerken en iyisini Chrome'da buluyorlar. Hız dediğin milisaniyelerle ölçülebilir kullanırken çokta dikkat edilemediği vurgusunu artık anladılar. Artık en sorunsuzunu istiyorlar.

NeoCrys

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Operanın açık kaynak kodlusu olmuş. Görünüm bu kadar da benzetilmez ya.

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Firefox 4 'e McAfee URL Shortener yüklüyorum ama hiç bir buton vs çıkmıyor...Ne yapmalıyım aceb..

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
Kötü eski sürümler daha iyi -Kötü- yanıtını verenler anket te bizimde tuzumuz olsun mu demişler :D

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ya idmanı devre dışı bırakıyorda neyse genede kullanmaya devam...

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Firefox 4 her açıdan Google Chrome'dan iyi ama hız hariç
Şuna bir çözüm bulamadılar.
Örneğin hemen bir web sayfası açıp kapatacam Google Chrome tak gir kapat çık
Firefox efendiyi ilk kez açıyorsan 10 saniye paşa paşa bekleyeceksin mübarek
Ama onun dışında çok iyi

Google Chrome ile indirme yaparken mesela idm'ye aktarmaya karar verdim indirme linkini bile göstermiyor, ondan sonra bir siteyi açmayınca 20 saniye bir daha açmıyor. Girip firefox'tan açıyorum bu olay sadece son sürümde var

İkisinin de daha gelişmesi lazım

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Firefox iyi güzelde yarışçının dediği gibi ilk açılışta bekletmesi sinir bozucu... Bu yüzden FF'i nette gezinmek için değil sadece dosya indirmek için kullanıyorum: Portable Firefox & DownThemAll & DownloadHelper :)

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Bence tüm versiyonlar birbirinin aynısı gibi , sadece güncelliyorum , kasmalar çökmeler donmalar.. bende hep aynı..

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
firefoxun kasmaması için temelini değistirip programı en bastan yazması gerekir ama bunu yaparsa çok güvendiği belkide tek üstün yanı eklentileri çalışmaz o yüzden kısır döngü ff herzaman kasacak çökecek. şimdi yine cıkıp ff cökmüyor kasmıyor stabil falan diyenler olacaktır bırakın Allah askına.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Firefox'u ilk birinci sürümünden beri yıllardır kullanırım birkaç kez istisna dışında çöktüğüne şahit olmadım.
Tarayıcılarda çökme probleminiz varsa virüsle ilgilidir.
Kasma olarak ise çok fazla flash içerik bulunduran sitelerde yumuşak kaydırma açıksa meydana gelebilir, onu kapatın.
Başka şekilde bir kasılma olması yine virüs veya benzeri işletim sistemi problemidir.
Ancak genel olarak yavaş doğru, açılması hatta kapanması, tepki verme süresi vs

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
firefoxun kasmaması için temelini değistirip programı en bastan yazması gerekir ama bunu yaparsa çok güvendiği belkide tek üstün yanı eklentileri çalışmaz o yüzden kısır döngü ff herzaman kasacak çökecek. şimdi yine cıkıp ff cökmüyor kasmıyor stabil falan diyenler olacaktır bırakın Allah askına.
Şimdi yine çıkıp Firefox çöküyor kasıyor diyenler olacaktır, yok öyle bir şey :D Firefox'a sataşmadan bir günün geçsin Aykut :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
hergün bi defa yanıt vermiyor hatasi aliyorum kitleniyor, donuyor kimin neyin düsmanlıgı bin tane yorum okudum sadece sdnde diger forumlari saymiyorum bile FF4 OLMAMIŞ bitti. hadi ben sataşıyorum cünkü ff düsmanıyım diyelim digerleri ne? chrome ff'i yakaldı gecti amma cok düşmanı varmıs bu programın bütün Türkiye düsmanmış. forumda iki adamsınız herkesin söylediginin aksini savunan, takım tutmayın artık tamam kullanın kime ne ama elestiri gelince ff koruma timi olmaktan vazgecin. size neden kullanıyosunuz diyenmi var, ben neden kullanmadigimi söylüyorum cünkü dandigin önde gideni.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bende niye düzgün çalışıyor o zaman? Ben Firefox süperdir demiyorum ki. Chrome da bende düzgün çalışmıyor, işlemciyi ağlatıyor. Ama ben Chrome dandik demiyorum, benim donanımla anlaşamıyor demek ki. Ayrıca bana göre de Chrome'un eklentileri dandik, temaları ondan da dandik :D