Fan sesi veya fan sürtme sesi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
196
merhaba ben şimdilik windows 10 kullanıyorum bilgisayar açılırken fan çok hızlı çalışıyor bide fan sürtüyo galiba bi garip ses yapıyor ama fan üfleme sesi değil bu bende bi dualboot ubuntu var o açılırken sessiz bazen açılıyormu diye bakıyorum bu neden o sürtme seside masaüstünü görünce bitiyor.

Bilgisayar: HP 15-af106nt (P0E90EA)
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Creative yukarı çıkartırmısın

Son düzenleme:

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Sıkıntı yok bendede oluyor o normaldir yani işlemci fanının hızlı dönmesi hızını yakalayabilmesi için önce hızlı çalışıyor diye biliyorum eğer kasanın yan tamperinde fan bölümü var ise ona sürtüyor olabilir sıkıntı yoktur

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
merhaba ben şimdilik windows 10 kullanıyorum bilgisayar açılırken fan çok hızlı çalışıyor bide fan sürtüyo galiba bi garip ses yapıyor ama fan üfleme sesi değil bu bende bi dualboot ubuntu var o açılırken sessiz bazen açılıyormu diye bakıyorum bu neden o sürtme seside masaüstünü görünce bitiyor.

Bilgisayar: HP 15-af106nt (P0E90EA)
Açılırken hızlı dönüyor olması normal. Sürtme için ise fanı açıp bakın nereye sürtüyor tam olarak.

MURAT/712

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Açılırken ve kapanırken fanın çok hızlanması normal

ama birşeye sürtündüğüne eminsen içini açıp bak

Reaksiyon puanı
196
Açılırken ve kapanırken fanın çok hızlanması normal

ama birşeye sürtündüğüne eminsen içini açıp bak
eminim sol taraftan geliyor fanda orada klavyeden sonra 4cmlik boşluk var oraya yavaşça parmağımla vuruyorum ses azalıyor sonra yeniden eski haline geliyor

MURAT/712

Asistan
Reaksiyon puanı
118
eminim sol taraftan geliyor fanda orada klavyeden sonra 4cmlik boşluk var oraya yavaşça parmağımla vuruyorum ses azalıyor sonra yeniden eski haline geliyor
bence içini aç bak fan gerçekten bişeye çarpıyosa çarptığı şeyi aşındirir