Facebook ve YouTube Kapanırsa Ne Olur?

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
youtube daha bir kaç sene önce zaten mahkeme kararı ile kapalıydı ozamanda kuzu gibiydiniz. Şimdi kapatılabilir denmesi sizi gaza getiriyor buda özgürlüklerin arttığını gösteriyor ki herkes sokağa çıkıp bağırıp çağırıyor.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
11 yıl önce 56k modemle internete girerken bugün telefondan laf yetiştirenlerin boş beleş HEZEYANLARI...

çıkarma o gözlükleri.:D .elin oğlu aynı parayla.senden 20 kat daha hızlı internete giriyor.sen ondan daha fazla ödettiğin halde daha yavaş giriyorsun.11 yılda 2 mb internet veriyorlar diyemi.Millet uzaya çıktı marsa koloni kuruyor.sen 2 mb internet alıyorsun.daha ne istiyorsun.diyon.boş boş konuşuyorsun.bırak bu ortaçağ düşücenlerini kendine sakla.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Zihinsel evrimini tamamlamamış bu insanları gördükçe inanın kahroluyorum.

yandaşlara nasıl davranıldığını bilmiyorum ama.ben arıyorum.bana 6 aya randevu veriyorlar.bu mu çok övdüğünüz sistem.yere göğe sığramadığınız sağlık reformu bu mu.

hiç haber izlemiyor musunuz.bir çok kanser hastası.ilaç bulamamaktan şikayetçi.

Kanser ilacını bulamayan hasta yaşamını yitirdi...

http://www.olay.com.tr/makale/lale-...a-yasamini-yitirdi.../21859.html#.UxySjvl_uSo

benzin kuyruklarından kurtarmışlar.ALLAH razı olsun.kurtarmasaydınız keşke.

2002 'den benzin 1 doların altındaydı.1,48 tl

şimdi ne kadar 5,12 tl​

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
2002 de ki asgari maas simdiki asgari maas orantisinida yapsana ?

Bi yerleriniz oynamasin

Bi simariklik almis gidiyor milletimizi

Bizim avrupa dan neyimiz eksik iste yok abd den neyimiz eksik laflari filan.

Bizim onlardan herseyimiz eksik
Sen kendi cografyana bak gecmisine bak sen kendini avrupayla abd ile kiyaslama oyuzden bosuna heveslenme
Senin dengin mısır dır libya dir vb 3. Dunya ulkeleridir.

Ama nedense biruleri bazi guzellikleri getirince bi taraflarimiz kalkti
Kendimizi oslo da yasayan vatandasla bir tutmaya basladik.

Dememk oki bi taraflarimiz oynamasin biraz kiymet bilin kiymet...

Kalkmissin altyapi diyosun yok bilmem ne... Bunlar oyle çat diye olcak işler degil zaninda somurulmus memleketden bunlari beklemeyin..

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
[MENTION=10880]masterbaba[/MENTION] 2002'de birde petrol rezevri olna ülkelerin diğer ülkelere petrolü satış fiyatına bakseydin keşke

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Biraz gerçek hayata döner ve hayatın gerçeklerinin ve güzelliklerinin farkına varırız. (face-bok için. Youtube için demiyorum )

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
@masterbaba 2002'de birde petrol rezevri olna ülkelerin diğer ülkelere petrolü satış fiyatına bakseydin keşke

artık bir şey demiyorum.benim anlatmaya çalıştığım.öyle bir konuşuyorlarki 2002 den önce herkes el arabasıyla dolaşıyordu.şimdi herkesin altında mercedes var sanki..o günkü asgari ücretle kaçta ne ekmek alıyordun.ne kadar et yiyebiliyordun.ne kadar ulaşıma veriyordun.şimdi ne kadar.istediğin kadar hesapla.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
artık bir şey demiyorum.benim anlatmaya çalıştığım.öyle bir konuşuyorlarki 2002 den önce herkes el arabasıyla dolaşıyordu.şimdi herkesin altında mercedes var sanki..o günkü asgari ücretle kaçta ne ekmek alıyordun.ne kadar et yiyebiliyordun.ne kadar ulaşıma veriyordun.şimdi ne kadar.istediğin kadar hesapla.

Özgürlüğümüzü kıstılayan kişiler olmasaydı bu devletin başında şimdi asgari maaşı bile zor alırdın

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
arkadaş reklamı da eklemiş. :D kriz anları fırsat anlarıdır v1 :D

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Özgürlüğümüzü kıstılayan kişiler olmasaydı bu devletin başında şimdi asgari maaşı bile zor alırdın

bundan kötüsü olmaz merak etmeyin.hane halkı borç miktarına bak.millet borçla geçiniyor.

2002 yılında Hane Halkının Borç Yükü 6 milyar Tl iken 2013 yılı ilk çeyreğinde 280 milyar Tl düzeyine ulaşmıştır. ((280-6)/6)*100=4566! Evet inanılmaz!

Ok8upOc.gif

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Kimse sana simdi daha iyi ucuyosun yada artik bedava yasiyosun demiyor

Oyle bir gozun kapaliki biraz geniş duşun lutfen dostum .
Oyle 10 senede bi degisim bekleme bazi seyler rayina oturtulmaya calisimaya baslanmisken kostek olmaya calisma...

Mesela facebook dedigin nedirde savunuyorsun?

Tamamen abd istihbaratinin servisi olan bir kurumdan bahsediyoruz burda ... Kapansa ne olacak ??? Fislenmekten korkuyorsunuz
Ama facebook da ordayim burdayim evdeyim gezmelerdeyim karinla cocugunla heryerde kendini fisliyorsun ?? Ozel denen birsey kalmamis ???

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ???

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bundan kötüsü olmaz merak etmeyin.hane halkı borç miktarına bak.millet borçla geçiniyor.

2002 yılında Hane Halkının Borç Yükü 6 milyar Tl iken 2013 yılı ilk çeyreğinde 280 milyar Tl düzeyine ulaşmıştır. ((280-6)/6)*100=4566! Evet inanılmaz!

Ok8upOc.gif

Bu olay iste milletin bi yerlerinin kalkmasindan kaynakli..

Kendini bisey sanip
Kendine ait olmayan para ile (kredi karti)
Catir catir urun alip odeme yapmiyor.

Sonra vay efendim borc batagimdayim

Yok oyle yagma ayagini yorganina gore uzaticaksin..

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Ok8upOc.gif

Bunların hepsine cevabım var ama tartışmaya girmek istemiyorum çünkü biliyorum ki ikili tartışmaya girersek birbirimizi kıracağız:) aramızı bozmya gerek yok bu arada yukardaki üye anlatmış olayı ama dediğim gibi birbirimizi kırmayalım

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Neyse arkadaşlar bu tartışmaların sonu olmuyor.. Ben eskiden çok denedim hep sonuçsuz kalıyor. En iyisi sakin kalmak.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Nankör adamın karnını doyurmayacaksın. Doyurursan böyle açar ağzını yumar gözünü..

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kapansın bişey olmaz , kullaniyorum ama umrumda da degil.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Sakin gençler sakin..
30 Mart yaklaşıyor, şunun şurasında genel seçimlere de çok bir zaman yok..
Demokratik olarak gösterin tepkinizi ve mutlaka herkes oyunu kullansın.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Kimse sana simdi daha iyi ucuyosun yada artik bedava yasiyosun demiyor

sakin konuşalım.hani yasa çıkmıştı.bundan sonra siteler engellenmicekti.sadece sakıncalı olan içerik engellenecekti.ne oldu.3 gün geçmeden kendilerini yalanladılar.

abd istihbaratı dinleyince izleyince sorun yok.bizim devlet yapınca niye konuşuyorsun.hayattan ders almıyormusunuz.görmedin mi işte.dinlemeler fişlemeler en çok kime zarar veriyor.niye hep kötü şeyleri örnek alıyorsunuz.bir şey abd yapınca.o şey mübahmı oluyor.

kapansın umrumda değil.hatta keşke interneti kapatsalar dedim.şu kafasını internetten kaldırmayanlar.en azından dışarıya çıkarlar.hayatta neler oluyor.kimler ne götürüyor.millet uyanır.daha iyi olur.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Biz ne anlatsak,ülkenin basın özgürlüğü yerlerde de olsa, internet Tibe bağlansa da, sayıştay raporlarının nasıl gelmediğinin kaydıda çıksa, 30 milyon avrocukların kaydıda çıksa, adalet bakanına verilen siparişler ortaya çıksa ve kabul edilse, ihalelere nasıl fesat karıştırıldığını kaydına çıksa ve kabul edilse, medya patronları telefonda ağlatılsa da, villa ada pazarlıklarıda yapılsa, 10 milyon dolar az bulunsa ve iş adamları kucağada alınsa, kanaldan alt yazıda kaldırılsa, savcılarlardan gelen yazılar tanınmayıp yırtılıp atılsada, hakimler kovulsa, savcılar oyulsa, polislere memlekette yer bulunamasada ,paraların bu zekat mı öbür türlü mü olduğuda tartışılsa da, belgeleri imha için makineler de alınsa, Trollere destek çağrısıda yapılsa, bazı kayıtlar sahipleri tarafından doğrulansada, gözünüzün önünde de hırsızlık olsa siz gene körü körüne savunmaya devam edeceksiniz.İnşallah bir gün bu çalınanların hepimizin olduğunu, bir şeylerin gizlenme çabasıyla neler yapıdığını anlarsınız.Saygılar

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hâlâ 1 milyar liranın evlerde saklanabileceğine inanan insanlar var ya hayret ediyorum cidden. :) hadi onu geçtim sen bir marmaray projesi yapsan bu projeden kaç para kazanırsın? Yoksa babanın hayrına, ölmüşlerinin canına mı yollarsın? Bu sadece bir tanesi. :)

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
Ayet : "herkes için çalıştığının karşılığı vardır"...

çalışan karşılığını alıyor, alacak da. ötekiler tape, karalama peşinde koşsun.

"İnsana sadakat yakışır görse de ikrah
Yardımcısıdır doğruların hazreti Allah."

demiş ziya paşa'da.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
:) Güzel yorumlar yapılmış.Bir tane de ben ekleyeyim istedim.19 yaşındayım,hadi diyelim 20.Son 30 seneye bakalım abiler,bak ben yaşamadım,sadece yaşayanlardan duydum,konuşan abilerin yaşı benden büyük,yaşadılar o dönemleri.Kör müsünüz abi,o zaman ile şu zamandaki farkı görmüyorsunuz ?

Bir de şunu ekleyeyim.Milletimizin büyük kısmı (%50 diyelim :) ) kendi tarafını tutmuyor diye millete koyun diyenler var.Zaten bu millet bu ülkeye 10 sene önce geldi,öncesini görmedi yaşamadı bilmiyor.Siz biliyorsunuz :) Yapmayın abiler,büyük oyunlar dönüyor,kurtların içine düştük.Hile diye gözünüze sokuyorlar abiler olayları,Allah'ınızı severseniz hile göz göre göre mi yapılır,şunu diyeyim bir de,şu paralarla yakalandığı söylenen bakanlar var ya abiler,sizi suya getirir susuz götürür :) Onlar saf mı da medyanın önünde çalacaklar.Milyon dolarları koyacak kuzey ülkesi mi kalmadı :)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bu olay iste milletin bi yerlerinin kalkmasindan kaynakli..

Kendini bisey sanip
Kendine ait olmayan para ile (kredi karti)
Catir catir urun alip odeme yapmiyor.

Sonra vay efendim borc batagimdayim

Yok oyle yagma ayagini yorganina gore uzaticaksin..

De tüm yeşil alanları tarumar edip yerine avm yapacağız diyen ondan sonra vay efendim faiz lobisi sen daha fazla kredi kartı kullanılsın diye her köşe başına avm dikersen insanlara nasıl para harcama dersin yada nasıl da kalkıp taksitleri sınırlandırmaya kalkarsın bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezlermi insana madem faiz lobisine karşısın neden her köşe başına avm dikiyorsun demezlermi adama .

bu şiiri paylaşmadan edemeyeceğim

Bu sofracık, efendiler –ki bekler yutulmayı
Huzurunuzda titriyor –şu ulusun hayatıdır
Ulusun ki acılı, ulusun ki eşiğinde ölümün!
Ama sakın çekinmeyin, yiyin, yutun hapır hapır…

Yiyin, efendiler yiyin; bu doyumsuz sofra sizin,
Doyuncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya kadar yiyin!

Efendiler pek açsınız besbelli yüzünüzden;
Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir?
Şu doyumcu sofra, bakın gelişinizle övünçlü!
Hakkıdır kutsal savaşınızın, evet, o hak da elde bir…

Yiyin, efendiler yiyin; bu iç şenliği sofra sizin,

Bütün bu nazlı beylerin ne varsa ortalıkta say:
Soy sop, şeref, gösteriş, oyun, düğün, konak, saray,
Tüm sizindir efendiler, konak, saray, gelin, alay;
Tüm sizindir, tüm sizindir, hazır hazır, kolay kolay…

Büyüklüğün sindirimi biraz ağır olsa da yok zarar,
Görkemli yüceliği, öç alıcı sevinci var,
Bu sofra gönül almanızdan böyle ısınır ve ışıldar.
Sizin şu baş, beyin, ciğer, bütün şu kanlı lokmalar…

Verir zavallı memleket, verir ne varsa; malını,
Varlığını, hayatını, umudunu, hayalini,
Tüm olanca rahatını, olanca gönül balını,
Hemen yutun, düşünmeyin haramını, helalini…

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak!
Yarın bakarsınız söner bugün çatırdayan ocak!
Bugün ki mideler sağlam, bugün ki çorbalar sıcak;
Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak…

Yiyin, efendiler yiyin; bu cümbüşlü sofra sizin;

TEVFİK FİKRET

[video=youtube;JeyWAI6Kxfw]https://www.youtube.com/watch?v=JeyWAI6Kxfw[/video]

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bu ne saçma sapan bir düşünce tarzıdır böyle? Alışveriş yapmak kredi kartından mı ibaret? Kredi kartı olmayan AVM'ye giremez mi yani? O zaman yıkılsın bütün AVM'ler bu mu sorduğun soru şimdi? Bu mu mantık?

Bu milletin cebinde nakit para mı sizce avm den alışveriş yapanların % kaçlık bir dilimi nakit ile alışveriş yapıyor acaba.

Artı hem daha çok borçlanmayı teşvik edip bir yandan kısıtlamak ne anlama gelmektedir.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bu milletin cebinde nakit para mı sizce avm den alışveriş yapanların % kaçlık bir dilimi nakit ile alışveriş yapıyor acaba.

Artı hem daha çok borçlanmayı teşvik edip bir yandan kısıtlamak ne anlama gelmektedir.

Zaten Başbakan da bunun için uğraşıyor. Parası olmayan kredi kartına bağlanıp borç batağına sürüklenmesin diye uğraşıyor. İnsanlar taksit uzadıkça bedava aldığını sanıyor. Alım şartlarını zorlaştırıp insanları daha bilinçli tüketmeye, alışveriş çılgınlığını yoketmeye çalışıyor. İstediği kadar avm olsun, parası olan gider harcar. avm sayısıyla kredi taksitleri arasında nasıl bağlantı kurdunuz cidden çok merak ediyorum. Eğer sözünü tutmaya fırsatı olursa faizi tamamen ortadan kaldıracağını söyledi Başbakan.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Zaten Başbakan da bunun için uğraşıyor. Parası olmayan kredi kartına bağlanıp borç batağına sürüklenmesin diye uğraşıyor. İnsanlar taksit uzadıkça bedava aldığını sanıyor. Alım şartlarını zorlaştırıp insanları daha bilinçli tüketmeye, alışveriş çılgınlığını yoketmeye çalışıyor. İstediği kadar avm olsun, parası olan gider harcar. avm sayısıyla kredi taksitleri arasında nasıl bağlantı kurdunuz cidden çok merak ediyorum. Eğer sözünü tutmaya fırsatı olursa faizi tamamen ortadan kaldıracağını söyledi Başbakan.

inşallah siz haklı çıkarsınız şayet biz haklıysak bu gemi çoktan batmış kaptanı müsizyenlerle beraber müzik çalıp geminin batışını seyrediyor oluşudur

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
inşallah siz haklı çıkarsınız şayet biz haklıysak bu gemi çoktan batmış kaptanı müsizyenlerle beraber müzik çalıp geminin batışını seyrediyor oluşudur

Sonumuz hayırlı olsun da kim haklı çıkmış çıkmamış önemli değil.
Bilmiyorum yaşadığınız şehir nasıldır ama ben Antalya'dayım ve burada 7 tane dev gibi avm var. İnsanlar alışverişle kafayı bozmuş gibiler. Bir taraftan internette yer yerinden oynuyor güya herkes aç, sefil.. Çarşıya bi çıkıyorsun herkes alışverişte. Sanki her gün bayram. Ondan sonra da işsiziz, borçluyuz.. Eskiden aldığımızı biraz büyük alır seneye de giyerdik, şimdi bugün giydiğimizi yarın giymiyoruz..

Reaksiyon puanı
10,325
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Youtube ve Facebook’un tamamen kapatılmasının söz konusu olmadığını, RTÜK’ün konuyla ilgili bir düzenleme yaptığını söyledi
Şanlıurfa dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Facebook ve Youtube hakkındaki tartışmalarla ilgili şunları söyledi:

“Facebok, Youtube ulusal güvenliği tehdit eder mahiyet arz etmeye başladı. Batı’da böyle durumlarda uyarı yapılıyor ve yayınlar kesiliyor. Bizde bunlar yayınlarını din adına devam ettiriyor. Yasal, anayasal suçlar işliyorlar. Montaj, dublaj yapıyorlar. Buna bir çerçeve bulmak lazım. RTÜK bir hazırlık yapıyor. Ama ben komple bir kapatmadan söz etmedim. Ama tamamen kapatma gibi bir şey söz konusu olamaz.”

KaynaK

Reaksiyon puanı
10,325

yahu arkadaş, bir gün de felaket tellallığı yapma be kardeşim, bir kez olsun bardağın dolu tarafına bak, bu kadar mı kararmış sizin kalpleriniz...

eğer biri sürekli senin ve senin kafanda olanların yorumlarını okusa kafayı tırlatır muhakkak, bütün umutlarını yitirir intihara teşebbüs eder. sizi ne zaman okusam vücudumun kimyası değişiyor.

Son mesajlar