Youtube'a atılmış bir videonun açıklama kısmındaki linkler ne anlama geliyor ?

Bu konuyu okuyanlar

ykpsncn70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkeze selamlar..eğer konu başlıklarını yazmış olduğum konudan farklı seçmişsem şimdiden forum yöneticilerinden özür diliyorum.
youtube işlerine başlamaya karar verdim ve oluşturduğum bir videoya bir şarkı eklemek istedim...
lakin şunu farkettim bu şarkıyı ekleyen diğer youtuber kişiler açıklama kısmına şöyle bir yazı eklemişler :

evet fotoğraftada gördüğünüz üzere siz değerli forum üyelerine birkaç sorum olacak , sorularıma güzel cevaplar verirseniz çok müteşekkir olurum...

1-) bu yazılar ne anlama geliyor ?

2-) bu yazıları neden ekliyorlar?

3-) eğer ben bu şarkıyı youtube'a atacağım videoda kullanacaksam aynı o şekilde açıklama kısmına yazmak zorundamıyım ?

4-)eğer yazmak zorundaysam nasıl yazarım?

lütfen beni aydınlatın sizlerin çok değerli cevaplarını bekliyor olacağım :) şimdiden ilginiz ve alakanız için cok teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• TELİF MÜZÜK.png
    TELİF MÜZÜK.png
    34.3 KB · Görüntüleme: 177

MrOwL0

Asistan
Reaksiyon puanı
448
Telif hakkı olan müziklerin linkini paylaşmazsan video YouTube tarafından kaldırılıyor galiba

serifeyilmaz35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynen telifli linkleri koymak yasak video kaldırılıyor, telifli her hangi bir müziği videonuzda kullanmanız da yasak ayrıca. Orada belirtilen linkler genelde sponsorlu olarak konulan linkler haberli ve anlaşmalı oluyor yani

ykpsncn70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen telifli linkleri koymak yasak video kaldırılıyor, telifli her hangi bir müziği videonuzda kullanmanız da yasak ayrıca. Orada belirtilen linkler genelde sponsorlu olarak konulan linkler haberli ve anlaşmalı oluyor yani
ben o müziği diğer youtube kullanıcıları gibi atmak istiyorum nasıl onlar gibi o linki paylaşıcam bilgi verirmisin :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

değerli arkadaşlar sabah 4 ten beri bi cevap arıyorum ben bu şarkıyı fotoğraftaki gibi videomun açıklama kısmına eklemek istiyorum bunu nasıl yapabileceğim hakkında fikir sahibi olan yokmu ya :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

bi allahın kulu yokmu ya bi yardımcı olun banaa

Son düzenleme:

Yusufemreaktass

Asistan
Reaksiyon puanı
67
muzik kanallarıyla çalışırsan kendileri yapıyo zaten

ykpsncn70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam chief keef love sosa denilen bir şarkıyı videomda montaj olarak kullandım herifler yabancı
bunun tek çaresi bumu ya kendim ekleyemiyormuyum bu lanet şeyi :S

Yusufemreaktass

Asistan
Reaksiyon puanı
67
telifli bir videoyu videoda kullandıysan ya telif sahipleriylr görüşcen yada zaten orada seçenek var telif kısmının sesini kısma diye

ykpsncn70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam telifli bir video kullanmadım ben...ben telifli bir müziği kullandım ve bu müziği açıklama kısmına yukarıdaki fotoğrafta gördüğün gibi ekliyorlar ve bu sayede arkadaşın videosu telif yemiyor. bende bunu yapmak istiyorum