Excalibur g770 sisteme yüklenildiğinde ekran kartı kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

saykopat95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba bende Excalibur g770 9.nesil bir diz üstü bilgisayar var bu bilgisayarda oyun oynarken ekran kartı kendisini kapatıyor daha sonrada mavi ekran veriyor arkadaşlar format atmayı denedim sürücüleri silip tekrar yüklemeyi denedim hemen hemen herşeyi denedim bir problem var ama bulamıyorum . mesela GTA 5te üst düzey ayarlarda sorun olmuyor ancak Mafia veya dotada ekran kartı en fazla 1 saat dayanmıyor kapanıyor .

depresif hardal

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
Herkese merhaba bende Excalibur g770 9.nesil bir diz üstü bilgisayar var bu bilgisayarda oyun oynarken ekran kartı kendisini kapatıyor daha sonrada mavi ekran veriyor arkadaşlar format atmayı denedim sürücüleri silip tekrar yüklemeyi denedim hemen hemen herşeyi denedim bir problem var ama bulamıyorum . mesela GTA 5te üst düzey ayarlarda sorun olmuyor ancak Mafia veya dotada ekran kartı en fazla 1 saat dayanmıyor kapanıyor .
Ekran kartının fanını temizlemeyi deneyin, aşırı ısınıyor olabilir.

İsimyok08

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,106
MSİ Afterburner ile oyun içi sıcaklıklarınızı gözlemleyin ve buraya yazın.

saykopat95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CPU Temperature maximum 90 dereceyi görüyo bilgisayarda fazla ısınıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartının fanını temizlemeyi deneyin, aşırı ısınıyor olabilir.
Hocam bilgisayarı ilk aldığım günde böyleydi daha paketten çıktığı gün

WatchAndlearn02

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Diz üstü bilgisayarların soğutma sistemi iyi değil malesef oyunlarda asla idare edemiyor size tavsiyem soğutucu almanız alt taraftan soğuk hava üfleyeceği için yararlı olacaktır.Bunun dışında güç tasarrufunda kullanarak idare edebilirsiniz performans düşüşü olacaktır ama muhtemelen ısı makul bir seviyeye inecektir

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
servise ver değişim yada sen onu iade et Asus Rog bak.

RizeliMapper

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
70
CPU Temperature maximum 90 dereceyi görüyo bilgisayarda fazla ısınıyor.

Hocam bilgisayarı ilk aldığım günde böyleydi daha paketten çıktığı gün
Casper alarak hata etmişsiniz zaten. Çok geçmediyse iade edin. Önerim en kötüsünden monster alın. Bütçe varsa kesinlikle OMEN ya da ASUS ROG alınmalı. Çok kaliteli laptoplardır.

saykopat95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Casper PC'yi 4 kere değiştirdi ama sonuç aynıydı kendim uğraşayım dedim ve PC repair diye bir program indirdim şu an ısınma sorunu düzeldi ekran kartı kapanmıyor sürekli izliyorum sıcaklığıda çıkmıyor isteyen deneyebilir. Sistemsel bir hatadan dolayı oluyor ancak muhtemelen bulamıyorlar tamire gittiğinde.

Arkadaşlar Casper PC'yi 4 kere değiştirdi ama sonuç aynıydı kendim uğraşayım dedim ve PC repair diye bir program indirdim şu an ısınma sorunu düzeldi ekran kartı kapanmıyor sürekli izliyorum sıcaklığıda çıkmıyor isteyen deneyebilir.