Casper ExcalıburG770 Ekran Kartı Hatası

Bu konuyu okuyanlar

cenonen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba iyi günler. Casper g770 oyuncu bilgisayarımda oyun oynarken bilgisayar aniden hataya düşüyor veya donuyor daha sonra ekte belirtilen şekilde mavi ekran vererek kapanıyor. Tekrar açıldığında ekran kartını güncelleyin ekran kartı yok vb hatalar alıyorum. Ekran kartım görüntü bağdaştırıcılarında veya dxdiag da görünmüyor. Bir iki gün içinde bu sorun düzeliyor fakat 1 saat civarı oynadığımda yine aynı hatayı alıyorum ne yapmam lazım pek anlamıyorum bilgisayardan eksik veya yanlış anlattıysam kusura bakmayın yardımcı olursanız çok sevinirim. Örneğin excalibur control center a girerken bile açıldığında ekte ki hatayı alıyorum yani o sorun olduktan sonra ekran kartım sanki devre dışı kalıyor. Controol center ekran alıntısında da gördüğünüz gibi 1050gtx ekran kartım görünmüyor o da ayrı bir konu ne yapacağımı bilemiyorum.
d4ae862e-23cd-40d5-bffd-bf0b28d7c28f.jpg
b0d5dd866776b29bd5e35edcaab9852c.png

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Merhaba iyi günler. Casper g770 oyuncu bilgisayarımda oyun oynarken bilgisayar aniden hataya düşüyor veya donuyor daha sonra ekte belirtilen şekilde mavi ekran vererek kapanıyor. Tekrar açıldığında ekran kartını güncelleyin ekran kartı yok vb hatalar alıyorum. Ekran kartım görüntü bağdaştırıcılarında veya dxdiag da görünmüyor. Bir iki gün içinde bu sorun düzeliyor fakat 1 saat civarı oynadığımda yine aynı hatayı alıyorum ne yapmam lazım pek anlamıyorum bilgisayardan eksik veya yanlış anlattıysam kusura bakmayın yardımcı olursanız çok sevinirim. Örneğin excalibur control center a girerken bile açıldığında ekte ki hatlıayı alıyorum yani o sorun olduktan sonra ekran kartım sanki devre dışı kalıyor. Controol center ekran alıntısında da gördüğünüz gibi 1050gtx ekran kartım görünmüyor o da ayrı bir konu ne yapacağımı bilemiyorum.Ekli dosyayı görüntüle 137316Ekli dosyayı görüntüle 137317
Ekran kartı driver ı güncelledin mi? Veya yükledin mi?

cenonen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı driver ı güncelledin mi? Veya yükledin mi?
tabiki görüntü bağdaştırıcılarında ekran kartım görünmemesine rağmen bir şekilde yine araştırarak güncellemeyi denedim güncel dedi bir de nvdıa sitesinden kendim manuel olarak güncellemeyi denediğimde de ekteki hatayı alıyorum. dersen ki geforce experience kur onda da yine ekteki hatayı alıyorum yani bilmiyorum çoğu şeyi denedim artık çok sıkıldım bu işten

Ekli dosyalar

• 9e6cf7cb-ee5c-4618-b8ac-fa6da19e2c07.jpg
    9e6cf7cb-ee5c-4618-b8ac-fa6da19e2c07.jpg
    79.6 KB · Görüntüleme: 165
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31.9 KB · Görüntüleme: 159

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
DDU ile driver ı kaldırıp tekrar kurun. Manuel olarak indirdiğiniz driver ın doğru driver olduğuna emin olun.

cenonen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DDU ile driver ı kaldırıp tekrar kurun. Manuel olarak indirdiğiniz driver ın doğru driver olduğuna emin olun.
hocam driverın doğru olduğuna eminim DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı denedim bu hatayı aldım. Drıver kaldırmadan manuel güncellemeye çalıştığımdaki hatayı alıyorum yine

Ekli dosyalar

• qweqwe.PNG
    qweqwe.PNG
    179.2 KB · Görüntüleme: 178

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Sorun ekran kartının kendisinde mi acaba. Eğer driver doğru ise driver ı kabul edip kurması lazımdı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@met 35

cenonen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun ekran kartının kendisinde mi acaba. Eğer driver doğru ise driver ı kabul edip kurması lazımdı.
bilmiyorum hocam mausepad'inde problem vardı garantiye yolladım yeni geldi bir sorun olsa orda teste soktuklarında problem anlaşılmaz mıydı sence?

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
bilmiyorum hocam mausepad'inde problem vardı garantiye yolladım yeni geldi bir sorun olsa orda teste soktuklarında problem anlaşılmaz mıydı sence?
Bilemedim hocam normalde ekran kartı düzgğn olsa driver kurulur bu hatayı vermez. Ama pc driver ı kabul etmiyor yani ekran kartını pc görmüyor o yüzden driverı kuramıyor. Garanti ise sadece mousepad i yapıp göndermiç olabilir nede olsa mousepad sıkıntısı var diye göndermişsin ekran kartına bakmamış olabilir.

Bilgisayarı ne zaman aldınız. Yeni mi aldınız

cenonen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
-
Bilemedim hocam normalde ekran kartı düzgğn olsa driver kurulur bu hatayı vermez. Ama pc driver ı kabul etmiyor yani ekran kartını pc görmüyor o yüzden driverı kuramıyor. Garanti ise sadece mousepad i yapıp göndermiç olabilir nede olsa mousepad sıkıntısı var diye göndermişsin ekran kartına bakmamış olabilir.

Bilgisayarı ne zaman aldınız. Yeni mi aldınız
Onuncu aya girmek üzereyim 1 sene olmadı daha.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Windows sürümü güncel mi? benim bir arkadaşda windows 1903 vardı ondan sürüm eski olduğundan olmuyordu güncelleyince düzelmişti belki ondan olabilir

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Windows kaç birde 32 bit 64 mü belki yanlış indirmiş olabilirsin ben sana link atayım nvidia nın sitesin den bir dene.

cenonen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows sürümü güncel mi? benim bir arkadaşda windows 1903 vardı ondan sürüm eski olduğundan olmuyordu güncelleyince düzelmişti belki ondan olabilir
win sürümüm güncel kontrol ettim hocam

Windows kaç birde 32 bit 64 mü belki yanlış indirmiş olabilirsin ben sana link atayım nvidia nın sitesin den bir dene.
64 bit win sürümüm ve doğru sürümü indirdiğime eminim hocam kaç defa kontrol ettim

Temiz bi format at.
Temiz bi format at.
formatlayıp denedim problem bir süre sonra yine ortaya çıktı hocam

Son düzenleme: