Excalibur g770 sisteme yüklenildiğinde ekran kartı kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

saykopat95

Öğrenci
Herkese merhaba bende Excalibur g770 9.nesil bir diz üstü bilgisayar var bu bilgisayarda oyun oynarken ekran kartı kendisini kapatıyor daha sonrada mavi ekran veriyor arkadaşlar format atmayı denedim sürücüleri silip tekrar yüklemeyi denedim hemen hemen herşeyi denedim bir problem var ama bulamıyorum . mesela GTA 5te üst düzey ayarlarda sorun olmuyor ancak Mafia veya dotada ekran kartı en fazla 1 saat dayanmıyor kapanıyor .

depresif hardal

Öğrenci
Cezalı
Herkese merhaba bende Excalibur g770 9.nesil bir diz üstü bilgisayar var bu bilgisayarda oyun oynarken ekran kartı kendisini kapatıyor daha sonrada mavi ekran veriyor arkadaşlar format atmayı denedim sürücüleri silip tekrar yüklemeyi denedim hemen hemen herşeyi denedim bir problem var ama bulamıyorum . mesela GTA 5te üst düzey ayarlarda sorun olmuyor ancak Mafia veya dotada ekran kartı en fazla 1 saat dayanmıyor kapanıyor .
Ekran kartının fanını temizlemeyi deneyin, aşırı ısınıyor olabilir.

Diz üstü bilgisayarların soğutma sistemi iyi değil malesef oyunlarda asla idare edemiyor size tavsiyem soğutucu almanız alt taraftan soğuk hava üfleyeceği için yararlı olacaktır.Bunun dışında güç tasarrufunda kullanarak idare edebilirsiniz performans düşüşü olacaktır ama muhtemelen ısı makul bir seviyeye inecektir

RizeliMapper

Öğrenci
Cezalı
CPU Temperature maximum 90 dereceyi görüyo bilgisayarda fazla ısınıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bilgisayarı ilk aldığım günde böyleydi daha paketten çıktığı gün
Casper alarak hata etmişsiniz zaten. Çok geçmediyse iade edin. Önerim en kötüsünden monster alın. Bütçe varsa kesinlikle OMEN ya da ASUS ROG alınmalı. Çok kaliteli laptoplardır.

SDN Son Haberler