Evrimin kayıp halkası olabilir

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0
güvenilir hadis 40 geçmez ama bunu bildiğiniz halde geride kalanlardan örnek vermeye çekinmezsiniz

Sen nesin? Necisin? Ne olduğunuzu söyleyin de ona göre cevap verelim. :)

Hadisler hakkında ne biliyorsun?

Bildiğin 40 hadis nelerdir? Hangi kaynakta geçiyor?

Bu dediklerini neye istinaden söylüyorsun?

Haybeye konuşmayın lütfen.

Hadis öğrenmek istiyorsan çok önemli muhaddislerin çok önemli eserleri var bunlara müracat edebilirsin.

Çölde mi yaşıyorsun nedir anlamadım. Eğer çok ilgileniyorsan git diyanete sana ilgili kaynaklar hakkında bilgi verirler.

zukan

Asistan
16 Haziran 2009
328
0
0
Sen nesin? Necisin? Ne olduğunuzu söyleyin de ona göre cevap verelim. :)Hadisler hakkında ne biliyorsun?

Hadis öğrenmek istiyorsan çok önemli muhaddislerin çok önemli eserleri var bunlara müracat edebilirsin.

Çölde mi yaşıyorsun nedir anlamadım. Eğer çok ilgileniyorsan git diyanete sana ilgili kaynaklar hakkında bilgi verirler.

Bedevi zihniyetiyle yaşayan sensin

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
Sen nesin? Necisin? Ne olduğunuzu söyleyin de ona göre cevap verelim. :)

Hadisler hakkında ne biliyorsun?

Son olarak arkadaşın söylediğini kendi düşüncem ile söylemek istiyorum. Arkadaşın söylediği o hadislerin peygamberimiz tarafından söylendiğinin kanıtlanamayacağıdır.

İnanıp inanmamak tabiki kişinin tercihindedir.

zukan

Asistan
16 Haziran 2009
328
0
0
Sen nesin? Necisin? Ne olduğunuzu söyleyin de ona göre cevap verelim. :)Hadisler hakkında ne biliyorsun?

Senin bildiklerin kadar benim unuttuğum var sen ne biliyorsun

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
Arkadaşlar lütfen konu birbirinize hakaret dozuna gelmesin. Konuya geri dönerseniz sevinirim. Cünkü bu konunun tartışmaya acık kalarak kilitlenmemesini istiyorum.

m!ndf!elds

Doçent
18 Mart 2008
892
3
0
Beyler konuşamalarımıza biraz dikkat edelim,seviyeli bir şekilde bir konu hakkında tartışmaya çalışıyoruz.Böyle davranmaya devam ederseniz konuya Kilit yakındır.

Arkadaşlar lütfen konu birbirinize hakaret dozuna gelmesin. Konuya geri dönerseniz sevinirim. Cünkü bu konunun tartışmaya acık kalarak kilitlenmemesini istiyorum.

Benden önce davranmışsın.:)

zukan

Asistan
16 Haziran 2009
328
0
0
Sana iyi bi laf söylerdimde editöründen moduna kadar görüşünüz belli sen tahmin ediyorsun zaten o lafı ;)

quazar

Doçent
6 Haziran 2007
805
5
0
Evrimin kayıp halkası dendiğinde bu cümlenin anlamı Evrimin Torisinin tutarsızlık dolu olduğunu evrimcilerde kabul ediyor demektir. Ha gayret arayın bulursunuz that missing ring:)))

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
Karşılıklı olarak atıştığınız icin sizin diyorum. Birbirinize cevap vermediğiniz sürece konuyu uzatan kişi alınır sanırım.

O nedenle ikinizden de ricam cok atışmak istiyorsanız özel mesajlar ile atışın konunun kilitlenmesine neden olmayın.

respector

Asistan
15 Mart 2009
475
2
0
Evrimin kayıp halkası dendiğinde bu cümlenin anlamı Evrimin Torisinin tutarsızlık dolu olduğunu evrimcilerde kabul ediyor demektir. Ha gayret arayın bulursunuz that missing ring:)))

En güzeli biz yine kendi dilimizde kayıp halka diyelim ama eğer ille de İngilizcesini kullanacaksak, "missing ring" değil "missing link" olacak doğrusu...

Muhabbetle...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Arkadaşlar öncelikle sakin olalım.

Her türlü görüşü savunanlar mutlaka olacaktır. Birbirimize saygıda kusur etmemek gerekir. Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki bu saatten sonra kimsenin görüşlerini değiştiremeyiz.

Saygılarımla...

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
o acıdan bu acıdan bakacak olursak diyerek cümle kuracaksak. Atomu parcalayan Einstein de insanlık sucu işlemiş ve faşisttire kadar gideriz. Cünkü atom bombasının yapılmasına ön ayak olmuş sayılır sizin bu düşüncenize göre.

Ancak benim düşünceme göre Atomu parcalayıp enerji üretmek istemiştir ve insanlığa yarar sağlamak istemiştir.

O nedenle o acıdan bu acıdan bakmak yerine direkt olarak objektif olarak bakmayı tercih ediyorum ;)

Turab Garip

Dekan
Emektar
30 Mayıs 2007
6,892
176
1,243
Acaba objektif bakmak, delilleri olmayan, "teori" olabilmek için "bilimsel yöntem"i izlememiş olan bazı "tahmin"leri "gerçek" kabul etmek midir? :) Bence olaya bilimsel yaklaşmalısın. Evrim, "bilimsel yöntem"den geçmeden "teori" aşamasına gelmiştir, herhangi bir "kontrollü deney", "tekrarlanabilirlik", "güvenilirlik" uygulanmadan. (Esasen uygulanması da imkansızdır, bu nedenle biyolojik açıdan evrimin teorileşmesi de imkansızdır.)

İnternette bu "kayıp halka" ile ilgili yazıları okursanız, evrimde "onlarca" kayıp halka olduğunu, bunun onlardan sadece basit bir tanesi olma ihtimali olduğunu, daha sonra ise yapılan açıklamalarda düşünülen parça bile olmadığının anlaşıldığı.. (Tabi bilimciler tarafından) anlaşıldı. Dolayısıyla sanki evrimde tek kayıp halka varmış, o da bulununca evrim kesinleşecekmiş, o parça da bu parçaymış.. gibi aldatmacalara dikkat edelim. :) Bu parça gerçekten bahsedilen kayıp parça bile olsaydı (ki olmadığını, yanlış alarm verildiğini bilim adamları açıkladı) yine de evrimin doğruluğuna ilişkin hiçbir şey ıspatlanmış olmayacaktı. Çünkü bu parça deyim yerindeyse hayali teorinin eksik binlerce üyesinin bir ürünü olacaktı sadece.

Eğer gerçekten "objektif" bakmak istiyorsak, hayalimizden bir puzzle yaratıp "kayıp halka"lar arayacağımıza, elimizdeki verileri kullanarak bir sonuca gitmeliyiz. ;)

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
Acaba objektif bakmak, delilleri olmayan, "teori" olabilmek için "bilimsel yöntem"i izlememiş olan bazı "tahmin"leri "gerçek" kabul etmek midir? :) Bence olaya bilimsel yaklaşmalısın. Evrim, "bilimsel yöntem"den geçmeden "teori" aşamasına gelmiştir, herhangi bir "kontrollü deney", "tekrarlanabilirlik", "güvenilirlik" uygulanmadan. (Esasen uygulanması da imkansızdır, bu nedenle biyolojik açıdan evrimin teorileşmesi de imkansızdır.)

İnternette bu "kayıp halka" ile ilgili yazıları okursanız, evrimde "onlarca" kayıp halka olduğunu, bunun onlardan sadece basit bir tanesi olma ihtimali olduğunu, daha sonra ise yapılan açıklamalarda düşünülen parça bile olmadığının anlaşıldığı.. (Tabi bilimciler tarafından) anlaşıldı. Dolayısıyla sanki evrimde tek kayıp halka varmış, o da bulununca evrim kesinleşecekmiş, o parça da bu parçaymış.. gibi aldatmacalara dikkat edelim. :) Bu parça gerçekten bahsedilen kayıp parça bile olsaydı (ki olmadığını, yanlış alarm verildiğini bilim adamları açıkladı) yine de evrimin doğruluğuna ilişkin hiçbir şey ıspatlanmış olmayacaktı. Çünkü bu parça deyim yerindeyse hayali teorinin eksik binlerce üyesinin bir ürünü olacaktı sadece.

Eğer gerçekten "objektif" bakmak istiyorsak, hayalimizden bir puzzle yaratıp "kayıp halka"lar arayacağımıza, elimizdeki verileri kullanarak bir sonuca gitmeliyiz. ;)

Elimizdeki veriler ile sonuca ulaşılamıyorsa yeni veri aramak yerine direk sonuca gitmeliyiz. Bencede mantıklı.

Bilim adamları tarafından teori olarak kabul edilen. Varlığı veya yokluğu kanıtlanmamış olan bir olayı yok gibi görmek araştırmasını bırakmak ve söylediğiniz gibi direk sonuca gitmek ne kadar mantıklı tartışılır.

Tabi ki tartışmak yerine veri yok diyerek bilimsel araştırmaların devam etmemesini tavsiye eden kişi tartışmaya devam etmek mi ister yoksa araştırmaların devam ettiğini unutup direk yok diyerek mi görüş belirtir.

Unutmayınız ki evrim hala teoridir. Varlığı veya yokluğu ispat edilmemiştir. Bilim adamlarının araştırmaya devam etmesi taraftarıyım. Cünkü elimizdeki verilerle kendisi cürütülemiyorda.

Not: Birşeyi görmediğimiz veya bulamadığımız olmadığı anlamına gelmez. Tıpkı melekleri göremediğimiz ve olduğuna inandığımız gibi.

tetrapanazomi

Asistan
8 Nisan 2009
417
26
0
o acıdan bu acıdan bakacak olursak diyerek cümle kuracaksak. Atomu parcalayan Einstein de insanlık sucu işlemiş ve faşisttire kadar gideriz. Cünkü atom bombasının yapılmasına ön ayak olmuş sayılır sizin bu düşüncenize göre.

Ancak benim düşünceme göre Atomu parcalayıp enerji üretmek istemiştir ve insanlığa yarar sağlamak istemiştir.

O nedenle o acıdan bu acıdan bakmak yerine direkt olarak objektif olarak bakmayı tercih ediyorum ;)

Arkadaşım,

Mantığın ters.
Einstein belki insanlık yararına çalışmalar yapmış fakat kötüye kullanılmış. Bu onu sorumlu yapmaz.

Oysa evrim teorisi sadece ve sadece üstün ırk düşüncesini savunmak, halkları evrimin basamaklarına yerleştirerek sömürmek, köleleştirmek için uydurulmuş, bilimsel bir temeli olmayan, bilimsel gelişmelerle yanlışlığı ispatlandıkça kalıp değiştiren (lamarkçılar-doğal seçilimciler-mutasyoncular-...) ideolojik bir saplantıdır.

Evrimi savunuyorsanız dünya üzerindeki halkları evrimin basamaklarına yerleştirmek zorundasınız. Çok az sözedilen hayvana yakın ırklar (Türkler, Okyanusyalılar, Afrikalılar) ile evrimin son halkası Avrupalı'lar sıralamasını da kabul etmek zorundasınız. Ya da Çinliler gibi üst basamakta olduğunuzu kanıtlamak için bir tarafınızı yırtmak zorunda kalırsınız.

Bu söylediklerime katılmayacak evrimci arkadaşlarıma teoriyi daha iyi anlamaları için vakit ayırmalarını önereceğim. Evrim, teoriye göre başlamış ve bitmiş değildir. Devam etmektedir ve edecektir. Bu durumda tablolarda "İnsan" diyerek son basamağa ulaşılmış gibi gösterilmesi tamamen aldatmacadır. Çünkü teori, neresinden tutarsanız tutun evrimleşmenin her canlı grubu için eşit olmadığını söylüyor. Öyleyse dünyanın değişik bölgelerinde yaşayan insanların da farklı derecelerde tekamül etmiş olduğunu, kiminin asil, kiminin sefil olduğunu da kabul etmek durumundayız.

Benim insanlığım bu derece insanlık dışı bir teoriyi kabul etmiyor, edemiyor sevgili dostlarım.