Evrimin kayıp halkası olabilir

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
Güldürüyorsun beni...

Naçizane bir şeyler biliyorum işte ve bildiklerim anlamama yetiyor. Hiçbir şey bilmesem yazmazdım emin ol.

Ayrıca adam dediğin kişi dünyada milyonları peşinden sürükleyen, zeminini oluşturduğu beşeri ideolojilerin insanlığı büyük felaketlere sürüklediği ve milyonlarca insanın yok oluşuna neden olduğu bir adam. Bu adam hem benim umurumda olur hem de tüm insanlığın umurunda olmalıdır. Kaldı ki senin de çok umrunda yazdıklarına bakılırsa.

Sen hiç Dostoyevsky okudun mu peki? Allah'ın varlığını sorgulamadığı bir tek kitabı yoktur. Ben dindarım ve Dostoyevky'yi de çok severek okurum. Evrim teorisine karşı gelmem, tamamen benim hayat felsefeme ters oluşundan (yani dindar oluşumdan) değil. Evet birinci planda bu da var ama evrim teorisi tekrar ediiyorum: Bizleri hayvanlaştırıyor. İnsanlık suç işliyor bu teori yüzünden....

Öyle bir makina değilim ben :)

Benim yazdıklarım neden seni alakadar ediyor çok merak ettim doğrusu :)

Zaten insan olan bir suçun insanlık suçu olabileceğine karar verir. Öyle değil mi? Yoksa bizim dışımızda başka canlılar mı insanların işlediği suçlar hakkında bu hükmü veriyor :)

.

Forumda evrim teorisine inanan insanlar hakkında yorumlar yapabiliyorsan bu beni alakadar eder.

Sen evrim teorisine karşı olabilirsin ancak bu teoriyi Kur'an'ı Kerim'e bakarak bilimesel olarak cürütemiyorsun ne yazık ki. Bilimsel acidan cürütebilen varsa (Harun Yahya gibi maymundan geldik tarzı uydurmalar ile değil gercek evrim teorisiyle) buraya eklesin. Ben okumayı seven bir insanım okurum ve ona göre yorumumu yaparım. Ama biri cıkıpta sadece maymundan geliyorlarmış hahaha diyerek teoriyi bilmeden gözü kapalı bodoslama uydurmalar ile evrim teorisi yok diye bir acıklama sunamaz.

m!ndf!elds

Doçent
18 Mart 2008
892
3
0
Güldürüyorsun beni...

Naçizane bir şeyler biliyorum işte ve bildiklerim anlamama yetiyor. Hiçbir şey bilmesem yazmazdım emin ol.

Ayrıca adam dediğin kişi dünyada milyonları peşinden sürükleyen, zeminini oluşturduğu beşeri ideolojilerin insanlığı büyük felaketlere sürüklediği ve milyonlarca insanın yok oluşuna neden olduğu bir adam. Bu adam hem benim umurumda olur hem de tüm insanlığın umurunda olmalıdır. Kaldı ki senin de çok umrunda yazdıklarına bakılırsa.

Sen hiç Dostoyevsky okudun mu peki? Allah'ın varlığını sorgulamadığı bir tek kitabı yoktur. Ben dindarım ve Dostoyevky'yi de çok severek okurum. Evrim teorisine karşı gelmem, tamamen benim hayat felsefeme ters oluşundan (yani dindar oluşumdan) değil. Evet birinci planda bu da var ama evrim teorisi tekrar söylüyorum: İnsanlığı hayvanlaştırıyor. İnsanlık suç işliyor bu teori yüzünden....

Öyle bir makina değilim ben :)

Benim yazdıklarım neden seni alakadar ediyor çok merak ettim doğrusu :)

Zaten insan olan bir suçun insanlık suçu olabileceğine karar verir. Öyle değil mi? Yoksa bizim dışımızda başka canlılar mı insanların işlediği suçlar hakkında bu hükmü veriyor :)

.

Neden bir forum sitesinde bir konu üzerinde tartışılırken karşınızdaki kişinin veya kişilerin düşüncelerine saygısızlık etme gibi bir alışkanlığınız var anlamış değilim. Sonuçta herkes kendi düşüncesini inandığı ölçülerde ortaya sunuyor,bu düşüncelere insanlık suçu gibi bir kalıp takmak ve inandıkları hakkında insanlığı hayvanlaştırıyor gibi bir laf etmek hakarettir.
Ayrıca her önüne gelen bir düşünceye insanlık suçu dese ve bu suç olsa vay halimize.

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0
"Bilimin Kutsal Bir İnektir" Bunu söyeleyen bir bilim adamı. Ve bu adı taşıyan bir de kitabı var. Öncelikle senin bilime yaklaşımın nedir onu tam olarak bilemiyorum.

Ben ne bilim adamıyım, ne teorisyenim. Ben kıt kanaat bildiklerimle konuyu izah etmeye çalışıyorum. Ama öğrenmem gereken şeyler varsa bu konuda, öğrenmeye de hazırım.

Ben konuyu inancım çerçevesinde değerlendiriyorum. Şunu da biliyorum ki, hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bir teoriyi bilimsel olarak çürütmeye kalkışmak çok saçma görünüyor bana.

Evrim insanlığı dinsizleştirmek için ortaya atılmış bir teoridir.

İşte bu yüzden evrim teorisine karşıyım.

Evrim teorisinin her türlü insanlık suçuna alet edildiğini de görüyoruz. Hitler nasıl ortaya çıkmıştır. Stalin, Lenin, Mussolini... Bu diktatörler nasıl orataya çıkmıştır ben de bunları araştırmanı ve özellikle Hitlerin "Kavgam" adlı kitabını okumanı öneriyorum.

Bugün batının insanlığı nasıl sınıflara ayırdığını görmeni istiyorum.

Amerika'nın kimlerin rüya ülkesi olduğunu ve bu rüyayı yaşayanların nasıl bir hayat sürdüklerini bilmeni istiyorum.

Irak insanının kanının neden ucuza satıldığını anlamanı istiyorum.

Filistin'de yaşayan insanların tüm dünyanın gözü önünde nasıl haksızlığa uğradığını görmeni istiyorum.

Kapitalist, emperyalist sistemlerin nasıl ortaya çıktığını ve insanlığın nasıl bu sistemlerin kölesi olduğunu anlamanı istiyorum.

Evrimin sadece bilimsel bir masumiyeti yok...

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0
Neden bir forum sitesinde bir konu üzerinde tartışılırken karşınızdaki kişinin veya kişilerin düşüncelerine saygısızlık etme gibi bir alışkanlığınız var anlamış değilim. Sonuçta herkes kendi düşüncesini inandığı ölçülerde ortaya sunuyor,bu düşüncelere insanlık suçu gibi bir kalıp takmak ve inandıkları hakkında insanlığı hayvanlaştırıyor gibi bir laf etmek hakarettir.
Ayrıca her önüne gelen bir düşünceye insanlık suçu dese ve bu suç olsa vay halimize.

Öyle bir kastım olmadı...

Eğer öyle algılandıysam özür dilerim.

Ben bir düşünceden değil bir eylemden (yani insanları ne hale getirdiğinden) bahsediyordum.

.

Berkin Bozdoğan

Profesör
18 Mayıs 2005
4,926
38
0
Değerli Dostlar,

Bu oltaya gelen balık oldukça balıkçılar eve mutlu döner. Alkol kullansam "belki" bu tartışmaya dahil olabilirim, ama maalesef... Hemen ortaya konuşup kaçıyorum. :flowers:

Evrim devrim falan gibi şeyleri dine alternatif olarak göstermeye çalışanlar olduğu kadar bunu inancından ayrı biçimde ele alıp yahu birileri de böyle bir şeyler diyor, şeklinde okuyan insanlar da var. Bilimsel düşünce tarzından haberi olmayan insanlar elbette hemen saldırma pozisyonu alıyor. Bilimin metodları bellidir: Kabullerle ilerleyemez. Ha tabii bilimi din, dini bilim yapıp da ilerlenmez. Yani ilerlenir de kişi nezdinde bu durum iki algıya da zarar verir.

İnançlı insanlar bazen öyle bir nefret kusuyor ki, bunun sebebi yoksa Yoda'nın Anakin'in korkusuyla ilgili öngörüsüne paralellik mi içermektedir? Ben bile rahatsız oldum, insan bu kadar çekinmez. Hah bunun üzerinden propaganda yapanları dövmek lazım gelir zira "Aha iki kemik daha çıktı, yok tanrı manrı olm, sanrı sizinki" çıkarımı da bilimsel değil. Evrim sadece bilimsel bir teori, ama (kişisel görüşüm) çok havada bir teori. Basit bir kural vardır: Eksik göz görmez, eksik kanat uçurmaz. Yani evrim teorisiyle ilgili yazılanları okurken Transformers daha makul geliyor. :) We are autonomous robotic organism from the planet Cybertron. You can call us Autobots for short. :p

Tanrıtanımazları anlamak da zor. Tanrı kavramını reddetmek için alternatif bir yaratıcıya ihtiyaç yoktur (yoksa var mıdır? Sanırım anlamadığım konulara burnumu sokuyorum). Yani ben rededecek olsam çok alternatif aramam. En iyi ihtimalle agnostik en kötü ihtimalle ateist olurum; çok da sallamam. Dünya üzerine yaşam piyangodan çıktı derim, biletleri kimin bastığına kafa takmam. Bu kasış nedir anlamadım.:confused1:

Güzel günler dilerim.

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
Birader birkac kişi cürük yumurtaysa tümünü öyle mi değerlendirmek gerekiyor.Hitler Mussolini falan icin diyorum. Bak mesela Albert Einstein atomu parcalamayı enerji icin insanlığın yararı icin yapmıştır ama insanlar bundan bomba yapmışlardır. Şimdi atom bombası icin Einsteini suclamak sence doğru mu?

Evrim teorisi ile ilgili tekrar okumanuzu istiyorum. Ayrıca Sadece filistinde yaşayanlar aksızlığa uğramıyor. Birkere kendi kardeşlerimiz Türkler yıllardır zulüme uğruyorlar. Bunun icin evrimi suclamak yanlıştır. Bu insanların kendi egosu yüzünden yaptıklarıdır. Birini suclamanız gerekiyorsa şahsı suclayın evrimle alakası olmayan şey yüzünden evrimi suclamanız doğru değildir.

Hicbir bilimsel dayanağı olmayan şeyi acıklayamayız demişsin ancak evrim teorisinin bilimsel olarak olmadığını da kanıtlayamıyoruz o zaman kabul mu edelim? Evrim var diye.

Sadece söylemek istediğim olay şu evrim teoridir ne cürütülmüş ne de kanıtlanmıştır. Bilimsel calışmalar devam etmektedir. Bu bilimsel calışmaları dikkatle izlememiz gerekiyor. Birşey bulundu diye ortaya birşey cıkarıldığında dalga gecmek yerine ne olduğunu öğrenmemiz daha doğrudur.

NOT: Şöyle bir örnekte olabilir. Elektriği doğru kullanırsak enerji kaynağıdır. Kendi yararımıza olur. Ancak bir adama yüksek dozda elektrik verirsen ölür. Şimdi bunun icin elektriği mi suclamamız gerekiyor?

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0
Değerli Dostlar,

Bu oltaya gelen balık oldukça balıkçılar eve mutlu döner. Alkol kullansam "belki" bu tartışmaya dahil olabilirim, ama maalesef... Hemen ortaya konuşup kaçıyorum. :flowers:

Evrim devrim falan gibi şeyleri dine alternatif olarak göstermeye çalışanlar olduğu kadar bunu inancından ayrı biçimde ele alıp yahu birileri de böyle bir şeyler diyor, şeklinde okuyan insanlar da var. Bilimsel düşünce tarzından haberi olmayan insanlar elbette hemen saldırma pozisyonu alıyor. Bilimin metodları bellidir: Kabullerle ilerleyemez. Ha tabii bilimi din, dini bilim yapıp da ilerlenmez. Yani ilerlenir de kişi nezdinde bu durum iki algıya da zarar verir.

İnançlı insanlar bazen öyle bir nefret kusuyor ki, bunun sebebi yoksa Yoda'nın Anakin'in korkusuyla ilgili öngörüsüne paralellik mi içermektedir? Ben bile rahatsız oldum, insan bu kadar çekinmez. Hah bunun üzerinden propaganda yapanları dövmek lazım gelir zira "Aha iki kemik daha çıktı, yok tanrı manrı olm, sanrı sizinki" çıkarımı da bilimsel değil. Evrim sadece bilimsel bir teori, ama (kişisel görüşüm) çok havada bir teori. Basit bir kural vardır: Eksik göz görmez, eksik kanat uçurmaz. Yani evrim teorisiyle ilgili yazılanları okurken Transformers daha makul geliyor. :) We are autonomous robotic organism from the planet Cybertron. You can call us Autobots for short. :p

Tanrıtanımazları anlamak da zor. Tanrı kavramını reddetmek için alternatif bir yaratıcıya ihtiyaç yoktur (yoksa var mıdır? Sanırım anlamadığım konulara burnumu sokuyorum). Yani ben rededecek olsam çok alternatif aramam. En iyi ihtimalle agnostik en kötü ihtimalle ateist olurum; çok da sallamam. Dünya üzerine yaşam piyangodan çıktı derim, biletleri kimin bastığına kafa takmam. Bu kasış nedir anlamadım.:confused1:

Güzel günler dilerim.

Bu kasış neden biliyor musunuz?

Eğer biz böyle yaşamımızı ilgilendiren, varoluşumuzu sorgulayan konularda kendimizi kasmayacaksak başka neden kasacağız ki...

Ben dinle bilimi ayırmıyorum. Seküler düşünceye karşıyım...

Dünya hayatı bize piyangodan çıkmadı. Bakın nası kasıyorum kendimi. Gördünüz mü...

Evet, dünya hayatı piyangodan çımadı. Allah'a kulluk edelim diye geldik bu dünyaya biz... Bu benim inancımsa siz de saygı gösterin..

İnançlı insanlar nefret kusmazlar :) İnançlı insanların tek derdi yine insandır...

Ben burada evrim teorisini kabul eden arkadaşlardan neden nefret edeyim. Bunu da nereden çıkardınız. Tam tersine ben o arkadaşları seviyorum. Bu yüzden de düşüncelerimi onlarla paylaşıyorum...

Ve görüyorum ki forum üyelerinin yaş ortalaması da oldukça genç. Gerçekten burada kendimi kasmama değer mi bilemem ama ben buradan düşüncelerimi paylaşmak, başkalarının düşüncelerine de ortak olmak istiyorum.

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
Ayrıca bakın ben sizinle konuşurken böyle delikanlı jargonları kullanmıyorum..

Birader kelimesi Türkce'de erkek kardeş anlamına gelmiyor muydu ben mi yanlış biliyorum?

Eğer rahatsız olduysan kardeşim olarak algılamanı rica edeyim. Delikanlı jargonu olarak algılayan birini ilk defa gördümde. Anneme de valide diyorum o da mı delikanlı jargonu? Aramızda Türkce konusunda bilgili kişiler acıklama yapabilirler mi?

GKHNCKR

Profesör
7 Mayıs 2009
3,980
47
228
Konudan koptum ama kayıp maymunu bulamadık sanırım :D

neyse şaka bir tarafa Allah hidayet versin. Eksik maymunu bulacağız derken yanlış yollara girmeyelim...

respector

Asistan
15 Mart 2009
475
2
0
Evrim teorisini savunmak bir insanlık suçudur.

Allah hepimizi eşit yaratmıştır.

afrikal%C4%B1+%C3%A7ocuk.png

Bu fotoğrafın hikayesini de duymuşsunuzdur...
.

Allah hepimizi eşit yaratmışsa bu çocuğun Allah katındaki günahı nedir de bu durumdadır?

Kendi içinizde bu kadar çelişirken elbette Evrimi "insanlık suçu" ilan edersiniz.

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0
Allah hepimizi eşit yaratmışsa bu çocuğun Allah katındaki günahı nedir de bu durumdadır?

Kendi içinizde bu kadar çelişirken elbette Evrimi "insanlık suçu" ilan edersiniz.

O çocuğun günahı yok... Ortada tek günahkar var: O çocuğun fotoğrafını çeken materyalist kafa...

Şimdi sen söyle, Allah katını bırak, kendi vicdanında hangisi günahkar?

Hangisi insanlık suçu işliyor?

Suç "hem suçlu hem güçlü olandadır."

Suç elindekini o çocukla paylaşmayandadır...

.

twilight_flame

Doçent
14 Mayıs 2008
618
20
18
O çocuğun günahı yok... Ortada tek günahkar var: O çocuğun fotoğrafını çeken materyalist kafa...

Takmışsın bir insanlık sucuna. Arkadaşım bu fotografı ceken ya da bu tarz işkence yapanların neden evrimi savunanlar olduğunu söylüyorsun? Neye dayanarak söylüyorsun yani.

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0
Takmışsın bir insanlık sucuna. Arkadaşım bu fotografı ceken ya da bu tarz işkence yapanların neden evrimi savunanlar olduğunu söylüyorsun? Neye dayanarak söylüyorsun yani.

Çok kolay... Dünyayı sadece maddeden ibaret görenler, bu tarz bir yaklaşım içine girerler.

Bu çocuğu kurtarırsam kazancım ne olacak?

Bu çocuk bana hem yük olacak hem pahalıya patlayacak... Ben en iyisi işimi yapayım.

Hem ben bu şekilde güçlüyüm... En iyisi her şeyi kendi haline bırakmak. Güçlü olan kazansın. Natural selection vs.

respector

Asistan
15 Mart 2009
475
2
0

.

O çocuk, oraya gelip de o fotoğrafı çeken olmasaydı da orada açlıktan ölüp Akbabalara yem olacaktı. Ben hala eşitlik göremiyorum. O çocuk hangi günahı yüzünden kısacık bir ömürde bu kadar çile çekip bu şekilde hayata veda etti?

Eğer Afrika kıtasının sefaletini tartışacaksak bu bambaşka bir konu... İyisi mi, ucuz demagoji yaptığını kabul et derim ben!

"Bu çocuk evrimciler yüzünden öldü ey SDN ahalisi!" Bu çok zorlama durmuyor mu sence de...

Bu kış hasta olduğunda aynı materyalist kafanın icat ettiği antibiyotiklerle tedavi olurken bunları düşün tamam mı!

m!ndf!elds

Doçent
18 Mart 2008
892
3
0
Çok kolay... Dünyayı sadece maddeden ibaret görenler, bu tarz bir yaklaşım içine girerler.

Bu çocuğu kurtarırsam kazancım ne olacak?

Bu çocuk bana hem yük olacak hem pahalıya patlayacak... Ben en iyisi işimi yapayım.

Hem ben bu şekilde güçlüyüm... En iyisi her şeyi kendi haline bırakmak. Güçlü olan kazansın. Natural selection vs.

Bak, daha önceki mesajında da aynı tarzda yaklaşmıştın ve ''eğer öyle algılandıysam özür dilerim'' demiştin. Şimdi de aynısını yapıyorsun ve istemeden de olsa öyle algılanıyorsun.
Kendimden örnek veriyim, Evrim Teorisine tam olarak desteklemesemde farklı bir şekilde Evrime inanıyorum,ve de Allah yolundaki inancım da yerindedir. Fakat sen şimdi böyle söyleyerek hem bana hem diğer arkadaşlara saygısızlık yapıyorsun,benim veya herhangi bir kişinin o çocuğu düşünmediği nereden çıkarıyorsun? Emin ol senin ve benim kadar burdaki çoğu insan o çocuğu düşünür fakat elinden gelenler sınırlıdır hatta belkide hiç yoktur. O yazdıkların gibi şeyleri gerçekten düşününen insanlar gerçek manada zaten insan değillerdir.

Lütfen karşınızdakine biraz olsun saygı.

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0
O çocuk, oraya gelip de o fotoğrafı çeken olmasaydı da orada açlıktan ölüp Akbabalara yem olacaktı. Ben hala eşitlik göremiyorum. O çocuk hangi günahı yüzünden kısacık bir ömürde bu kadar çile çekip bu şekilde hayata veda etti?

Eğer Afrika kıtasının sefaletini tartışacaksak bu bambaşka bir konu... İyisi mi, ucuz demagoji yaptığını kabul et derim ben!

"Bu çocuk evrimciler yüzünden öldü ey SDN ahalisi!" Bu çok zorlama durmuyor mu sence de...

Bu kış hasta olduğunda aynı materyalist kafanın icat ettiği antibiyotiklerle tedavi olurken bunları düşün tamam mı!

O çocuk orada akbabalara yem oldu zaten... O yüzden konuşuyorum. Neden çile çektiğini de söyledim sanırım.

"Ucuz demagoji" yapmıyorum. Hem demagoji zaten ucuzdur :)

Afrika kıtasının sefaletinin perde arkasını bilmiyorsan lütfen konuya bile dahil olma derim.

O resimdeki çocuk gibi binlerce çocuğun olduğunu da biliyor musun?

Evet hasta olduğumda anbiyotik kullanıyorum. Sağolsun bilim ve bilim adamları. Bilimi seviyorum. Hastalık ve tedavisi Darwin'den önce de vardı. :) Öyle değil mi?

karay

Asistan
15 Mayıs 2009
243
1
0
Evrim teorisi, adı üstünde teori işte.
Teorinizin her şeyi tam da bir tek kayıp halkaya bakıyo yani doğruluğu, ne kadar komik...
Nasıl edip te uyduruk bir teoriyle ilahi bir kaynağı kıyaslıyorsunuz anlamıyorum. Topraktan "OL" emriyle yaratıldık işte bu kadar basit.

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0
Bak, daha önceki mesajında da aynı tarzda yaklaşmıştın ve ''eğer öyle algılandıysam özür dilerim'' demiştin. Şimdi de aynısını yapıyorsun ve istemeden de olsa öyle algılanıyorsun.
Kendimden örnek veriyim, Evrim Teorisine tam olarak desteklemesemde farklı bir şekilde Evrime inanıyorum,ve de Allah yolundaki inancım da yerindedir. Fakat sen şimdi böyle söyleyerek hem bana hem diğer arkadaşlara saygısızlık yapıyorsun,benim veya herhangi bir kişinin o çocuğu düşünmediği nereden çıkarıyorsun? Emin ol senin ve benim kadar burdaki çoğu insan o çocuğu düşünür fakat elinden gelenler sınırlıdır hatta belkide hiç yoktur. O yazdıkların gibi şeyleri gerçekten düşününen insanlar gerçek manada zaten insan değillerdir.

Lütfen karşınızdakine biraz olsun saygı.

İşte o fotoğrafın hikayesi:

Fotoğraf Afrika'daki açlığı çok net ve acı bir biçimde vurguluyor. Bu küçük afrikalı çocuk bir kilometre öteki Birleşmiş Milletler yardım kampına yürüyorken artık açlıktan bitap düşmüş. Daha da kötüsü arkasında onun ölmesini bekleyen bir akbaba var...

Fotoğraf 1994 yılında Somali'de Amerikalı bir gazeteci olan Kevin Carter tarafından çekilmiş ve Kevin Carter bu fotoğraf ile "Pulitzer ödülünü" kazanmış.

Hikayenin en acı tarafıysa Kevin Carter Somali'den dönünce bir süre bu çocuğu araştırmış fakat bulamamış. Orada gördüklerinden çok etkilenen Amerikalı gazeteci bir süre sonra derin deprosyana girmiş ve 3 ay sonra hayatına son vermiş.

respector

Asistan
15 Mart 2009
475
2
0
KanTuralı,
Yazdıklarımı ya anlamıyorsun ya da kasten böyle yapıyorsun.

Ben ne yapmak istediğini gerçekten anlamadım! Ben fotoğrafçıyım, o fotoğrafı da hikayesini de yıllardır biliyorum. Yani onunla dövmeye çalışıyorsan başaramazsın, vazgeç lütfen... Ama anlamlandıramadığım bir şekilde sen konuya ilgisi olmadığı halde orada tutmaya çalışıyorsun.

Kimse sana o fotoğrafın hikayesini sormuyor sen de biliyorum deyip övünme! Forumlarda cılkı çıktı o fotoğrafın... öğrenmeyen kalmamıştır ki muhtemelen sen de yakınlarda öyle bir yerde rastlamışsındır.

Edit: Konu tamamen saptırıldığı için ben şimdilik çekiliyorum. Dinle evrimi karşı karşıya getirme çabasında olmayan bir evrim karşıtı dahil olursa tekrar katılırım. İyi akşamlar...

braveheart.fb

Profesör
21 Mart 2009
1,985
92
228
*respector* kardeşim Yazdıklarını okuyorum da hep alışagelmişin dışında bir şeyler yazıp çiziyorsun. kuran'da "başörtü ayeti yoktur dan tut da, evrimin dinde yeri olduğuna, Harun Yahya'nın Evanjelist olduğuna kadar pek çok bilgin hep alışılagelmişin dışında ve bence biraz da "uç" fikirler. Tabi "uç" olması yanlış olduğu anlamına gelir, diye bişi söylemiyorum.Ama "uç" :)

"Harun Yahya'yı bilimsel çevrelerde kimsenin ciddiye aldığı yok..." Diyorsun Ama bakıyoruz *ugur.capar*'ın verdiği bu linkte üniversite hocaları oturmuş onun "kitaplarına" cevap veriyor. yine aynı linkte Videolar bölümünde "Richard Dawkins " gibi bir bilim adamı düzenlediği konferansta Harun Yahya'a cevap veriyor. Aslında bu linkini verdiğim sitede pek cevep veiyorda denemez zira başta Richard Dawkins ve ilgili sitede yazı yazanlar sadece "saldırmayı " tercih etmiş. Site onu "uluslararası sorun" ilan etmiş, Richard Dawkins ise "taşaklı" adam ilan etmiş.

Sana uzun bir cevap verme hazırlığım var.Bu yüzden şimdilik kısa kesecem işim oduğunda dolayı. inş. bir hafta içinde kuran darwini yalanladığını ve evrimin bilimsel olmadığı konusunda bazı fikirlerimi seninle paylaşacam. ...

Ama ondan önce teori ve kanun arasındaki farkı anlaman lazım. onun için ilk mesajımı okumanı tavsiye edecem. Ayrıca burda yazdığım evriimcilein kitleleri inandırma konusunda izleikleri 3 yol üzerindede biraz düşünmeni salık verecem

m!ndf!elds

Doçent
18 Mart 2008
892
3
0
İşte o fotoğrafın hikayesi:

O hikayeyi bende duymuştum daha önceden,fakat bu olayı nasıl oluyorda evrim'e inanan insanlara yükleyebiliyorsun ? Ben sana olayı anlat demedim zaten,biraz olsun karşındakinin de bir kardeşin, insan evladı olduğunu hatırlamanı ve saygılı olman gerektiğini belirttim,kişisel inançlar doğrultusunda birbirimizi kırmanın manası yok.
Neyse, kendi istekleriniz doğrultusunda hareket etmekte özgürsünüz sonuçta,benim çokta birşey söylemem pek birşey değiştirmez.

İyi günler.

zukan

Asistan
16 Haziran 2009
328
0
0

.

Birkaç yıl öncesine kadar hacda kestiğiniz kurbanları ne fakire dağıtıp nede değerlendiriyordunuz kalkıp şimdi burda afrikadaki aç çocuklardan bahsediyorsun

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0
KanTuralı,
Yazdıklarımı ya anlamıyorsun ya da kasten böyle yapıyorsun.

Ben ne yapmak istediğini gerçekten anlamadım! Ben fotoğrafçıyım, o fotoğrafı da hikayesini de yıllardır biliyorum. Yani onunla dövmeye çalışıyorsan başaramazsın, vazgeç lütfen... Ama anlamlandıramadığım bir şekilde sen konuya ilgisi olmadığı halde orada tutmaya çalışıyorsun.

Sadece bir örnekti benim için... O kadar... Ama başka örnekler de verdim elbette. Siz bu örneğe takılıp kaldıysanız o benim sorunum değil.

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0
O hikayeyi bende duymuştum daha önceden,fakat bu olayı nasıl oluyorda evrim'e inanan insanlara yükleyebiliyorsun ? Ben sana olayı anlat demedim zaten,biraz olsun karşındakinin de bir kardeşin, insan evladı olduğunu hatırlamanı ve saygılı olman gerektiğini belirttim,kişisel inançlar doğrultusunda birbirimizi kırmanın manası yok.
Neyse, kendi istekleriniz doğrultusunda hareket etmekte özgürsünüz sonuçta,benim çokta birşey söylemem pek birşey değiştirmez.

İyi günler.

Ben kendini tamamiyle evrime adamış batılı zihniyetin ve batı insanının zihniyetini örneklemeye çalıştım.

tetrapanazomi

Asistan
8 Nisan 2009
417
26
0

Antibiyotikleri materyalist bilim adamları keşfetmiştir ey SDN ahalisi! de aynı derecede zorlama değil mi?

Alexander Fleming (1881 -1945) dindar bir insandı ve ömrünün çoğunu kilise hastanesindeki çalışmalarda geçirmişti. Bilim tarihi bu nobel ödüllü bilim adamının kesinlikle hiçbir materyalist söylem içinde olmadığını bize söylüyor.

respector

Asistan
15 Mart 2009
475
2
0
Birkaç yıl öncesine kadar hacda kestiğiniz kurbanları ne fakire dağıtıp nede değerlendiriyordunuz kalkıp şimdi burda afrikadaki aç çocuklardan bahsediyorsun

İşte Arabın vicdanı :thumbdown: Allahtan bizimkiler el atmış da olay düzelmiş!
Hac`da bulunan Müslümanlar Arafat Dağı`ndan indikten sonra kestikleri kurbanların sayısı 1 milyondan fazla olur. Bu kesilen hayvanların etinin binde biri kadar bir kısmı çevredeki fakir insanlara gider, gerisi buldozerler ile açılmış olan çukurlara gömülürdü. 1985 yılında Türkiye, İslam Kalkınma Bankası yönetim kurulunda daimi üyeliği aldıktan sonra banka yönetim kuruluna sosyal bir proje olarak kesilen kurbanların etlerinin soğuk hava depolarında tutularak bilahare fakir ülkelere gönderilmesi kararını aldırttı.
kaynak:tumgazeteler

Antibiyotikleri materyalist bilim adamları keşfetmiştir ey SDN ahalisi! de aynı derecede zorlama değil mi?

Alexander Fleming (1881 -1945) dindar bir insandı ve ömrünün çoğunu kilise hastanesindeki çalışmalarda geçirmişti. Bilim tarihi bu nobel ödüllü bilim adamının kesinlikle hiçbir materyalist söylem içinde olmadığını bize söylüyor.

Adam bizi bir fotoğrafla yaftaladı ya biz de manidar bir şekilde onu ima ediyoruz zaten :) Dolayısiyle sen burada bizi değil Kanturalı'yı düzeltmiş oluyorsun. Kendisi tek bir fotoğrafla tüm batı uyagarlığını özetleyiverdi çünkü...

Ama işte biz söyleyince anlaşılmıyor...

KanTuralı

Asistan
13 Temmuz 2009
163
0
0

Hacda kesilen kurbanların nasıl değerlendirildiği beni bağlamıyor. Ama sen çok ilgileniyorsan bu konuyla ilgilen bence. Yani gerekli mercilerden bu konuyla ilgili bilgi alabilirsin.

Benim fakirlere yaklaşımım konusunda ise kesinlikle ahkam kesmezsin. Orasını bir Allah bilir bir de ben bilirim.

Ve ben müslüman bir insanın bu konuya duyarlı olacağına da kendim gibi eminim. "Komşusu açken tok yatan bizden değildir." buyuruyor Resululah (SAV).