Erdoğan'ın 2021 Projesi: Sadece Kadınların Gidebileceği Üniversiteler İçin Karar Resmi Gazete'de

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
yok onu da demiyorum,ozkan bey demiştiki insanlar sussa konuşmasa ülke rahatlayacak ve ilerleyecek bu nasıl mümkün olabilir diyorum ne alakası var yani ?

Yazdıklarımı okumadan mı yorum yapıyorsunuz ? Sussa konuşmasa rahatlayacak mı anlıyorsunuz gerçekten benim yazdıkları mı ?

Ben diyorum ki her olayı Laiklik elden gidiyor Arabistan oluyoz İran olduk öldük bittik battık diye yorumlamasak rahatlayacaz diyorum. 2002 yılından beridir 18 yıl oldu. Hep aynı şekilde davranan ve aynı kafada muhalefet yapan bir kitle var diyorum.
Bu insanlar üstünden 4-5 yıl geçince kendi yaptıkları katı muhalefetin bile yanlış olduğunu anlıyor diyorum. Marmaray'a karşı çıkıp sonradan iyimiş ya demek bile bunlara örnek. Veya hastanelere köprülere havalimanlarına çıkıp sonradan işi düşünce güzel demek. Ve en kaymaklı örnek Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığına ölümüne karşı çıkılıp meclis kitlendi. Referanduma gidildi. Ne kampanyalar yapıldı aday olmasın seçilmesin diye. Üstte dönemin reklamlarını bile attım ama 10 sene sonra Çatı aday yapılmak istendi diyorum...

Yoksa konuşma sus sorgulama diyen mi var sana. Ucuz olanı yapıp ikide bir Silivri soğuktur ve Laiklik elden gidiyor diyenlere benim lafım.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Yazdıklarımı okumadan mı yorum yapıyorsunuz ? Sussa konuşmasa rahatlayacak mı anlıyorsunuz gerçekten benim yazdıkları mı ?

Ben diyorum ki her olayı Laiklik elden gidiyor Arabistan oluyoz İran olduk öldük bittik battık diye yorumlamasak rahatlayacaz diyorum. 2002 yılından beridir 18 yıl oldu. Hep aynı şekilde davranan ve aynı kafada muhalefet yapan bir kitle var diyorum.
Bu insanlar üstünden 4-5 yıl geçince kendi yaptıkları katı muhalefetin bile yanlış olduğunu anlıyor diyorum. Marmaray'a karşı çıkıp sonradan iyimiş ya demek bile bunlara örnek. Veya hastanelere köprülere havalimanlarına çıkıp sonradan işi düşünce güzel demek. Ve en kaymaklı örnek Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığına ölümüne karşı çıkılıp meclis kitlendi. Referanduma gidildi. Ne kampanyalar yapıldı aday olmasın seçilmesin diye. Üstte dönemin reklamlarını bile attım ama 10 sene sonra Çatı aday yapılmak istendi diyorum...

Yoksa konuşma sus sorgulama diyen mi var sana. Ucuz olanı yapıp ikide bir Silivri soğuktur ve Laiklik elden gidiyor diyenlere benim lafım.
Sussunlar sorgulamasınlar diyorsun mu dedim ben sana,ki söylediğin biraz oraya kaçıyor ucu açık biraz,ben nasıl mümkün olur diyorum,sen dolaylı yoldan başka yere de çekiyorsun lafı ben de girmek istemiyorum böyle bir konuşmaya o yüzden sadece sorumun cevabını almak istiyorum o kadar, dediğinize gelirsem insanlar fikirlerini yansıtmadıkça daha çok kaos olur,şahıslar istediğini konuşur sizin de yaptığınız gibi bunun kötü bir tarafı da yok bence beğenmiyorsa beğenmedim diyecek tabi ki,ya da beğendim diyecek,bu kadar basit değil mi ?

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Bence gereksiz. Gerek yoktu

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sussunlar sorgulamasınlar diyorsun mu dedim ben sana,nasıl mümkün olur diyorum,sen dolaylı yoldan başka yere de çekiyorsun lafı ben de girmek istemiyorum böyle bir konuşmaya o yüzden sadece sorumun cevabını almak istiyorum o kadar, dediğinize gelirsem insanlar fikirlerini yansıtmadıkça daha çok kaos olur,şahıslar istediğini konuşur sizin de yaptığınız gibi bunun kötü bir tarafı da yok bence beğenmiyorsa beğenmedim diyecek tabi ki,ya da beğendim diyecek,bu kadar basit değil mi ?

Açıkçası senin ne dediğin ne demek istediğin belli değil neyse sen cevap vermek istememeye devam et.
Anlayana sivrisine saz anlamayan davul zurna çalsam az...

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Sussunlar dedin de sorgulamasınlar diyorsun mu dedim ben sana,nasıl mümkün olur diyorum,sen dolaylı yoldan başka yere de çekiyorsun lafı ben de girmek istemiyorum böyle bir konuşmaya o yüzden sadece sorumun cevabını almak istiyorum o kadar, dediğinize gelirsem insanlar fikirlerini yansıtmadıkça daha çok kaos olur,şahıslar istediğini konuşur sizin de yaptığınız gibi bunun kötü bir tarafı da yok bence beğenmiyorsa beğenmedim diyecek tabi ki,ya da beğendim diyecek,bu kadar basit değil mi ?
O kadar basit değil, o zaman mantıklı birşeyler söylesinler topluma şöyle zararı olur falan desinler. Laiklik demekle Atatürk demekle olmuyor bu işler. Öyle kolaya kaçmak yok. Günümüzde en çok Atatürk diyenler Atatürk'ü hiç anlamayanlar bunlara bir iki laf söylemekte Cumhuriyet sevdalısı olarak boynumuzun borcu kimse kusura bakmasın.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Açıkçası senin ne dediğin ne demek istediğin belli değil neyse sen cevap vermek istememeye devam et.
Anlayana sivrisine saz anlamayan davul zurna çalsam az...
Senle frekans tutmuyor,bak şimdi son kez anlatıyorum,yukarılarda biryerde usain e uzunca yazmışsınız şu kısmı alıntılıyorum daha iyi anlaşılsın diye "Ülkeyi düzeltecek flan demişin ama bu kafa ile ülke düzeltilmez. Sen azınlık zihniyeti ile çoğunlukla savaşmaya çalışıyorsun. 90-100 yıldır bu zıtlaşma ve inatlaşma uğruna ülke bir çok şeyi kaybetti ve kaybediyor. Az rahat olsanız kasmasanız ülke rahatlayacak" bunun üzerine ben de dedim ki senin bu teorine göre ülke nasıl rahatlayacak,sen evirdin çevirdin beni başka bir tartışmaya çektin,soruma hala cevap alamadım ,falanca filanca şunu bunu diyor bunlar konuşmasa iyi olacak ülke diyorsun ben de diyorum ki şahısların fikrini söylemesi,söylememesinden iyidir ,çıkıp senin ne demek istediğin belli değil diyorsun,gayet açık net cevap veriyorum,sen çorbaya çeviriyorsun muhabbeti,ha bu arada o anlayana davul zurna muhabbeti profilim de yazıyordu kaldırdım yüksek ihtimal ordan esinlendin,
Mesaj otomatik birleştirildi:

O kadar basit değil, o zaman mantıklı birşeyler söylesinler topluma şöyle zararı olur falan desinler. Laiklik demekle Atatürk demekle olmuyor bu işler. Öyle kolaya kaçmak yok. Günümüzde en çok Atatürk diyenler Atatürk'ü hiç anlamayanlar bunlara bir iki laf söylemekte Cumhuriyet sevdalısı olarak boynumuzun borcu kimse kusura bakmasın.
Ben bu üniversite muhabbeti ile ilgili yazmadım bunları,ozkan beye başka bir şey sordum oda farklı cevaplar vererek muhabbeti buraya kadar getirdi bir önceki sayfadan başlayarak okursan anlarsın,seninde arada lafa atlaman hoş değil. kendi kafandan kurmuşsun şu yazdıklarını benim mesajlarımda şu yazdıklarından birini çıkart koy şuraya ,sen nediyorsun ya :D

Son düzenleme:

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Senle frekans tutmuyor,bak şimdi son kez anlatıyorum,yukarılarda biryerde usain e uzunca yazmışsınız şu kısmı alıntılıyorum daha iyi anlaşılsın diye "Ülkeyi düzeltecek flan demişin ama bu kafa ile ülke düzeltilmez. Sen azınlık zihniyeti ile çoğunlukla savaşmaya çalışıyorsun. 90-100 yıldır bu zıtlaşma ve inatlaşma uğruna ülke bir çok şeyi kaybetti ve kaybediyor. Az rahat olsanız kasmasanız ülke rahatlayacak" bunun üzerine ben de dedim ki senin bu teorine göre ülke nasıl rahatlayacak,sen evirdin çevirdin beni başka bir tartışmaya çektin,soruma hala cevap alamadım ,falanca filanca şunu bunu diyor bunlar konuşmasa iyi olacak ülke diyorsun ben de diyorum ki şahısların fikrini söylemesi,söylememesinden iyidir ,çıkıp senin ne demek istediğin belli değil diyorsun,gayet açık net cevap veriyorum,sen çorbaya çeviriyorsun muhabbeti,ha bu arada o anlayana davul zurna muhabbeti profilim de yazıyordu kaldırdım yüksek ihtimal ordan esinlendin,

Ben bu üniversite muhabbeti ile ilgili yazmadım bunları,ozkan beye başka bir şey sordum oda farklı cevaplar vererek muhabbeti buraya kadar getirdi bir önceki sayfadan başlayarak okursan anlarsın,seninde arada lafa atlaman hoş değil.
Lafa bak, cevap duymak hoşuna gitmiyorsa git özelden yaz, konuyu meşgul etme

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Ben bu üniversite muhabbeti ile ilgili yazmadım bunları,ozkan beye başka bir şey sordum oda farklı cevaplar vererek muhabbeti buraya kadar getirdi bir önceki sayfadan başlayarak okursan anlarsın,seninde arada lafa atlaman hoş değil.

Mesajlarımı anlayarak irdeleyerek okuyabilseniz cevaplar içinde var.

Rahatlayacaz dedim. Bazısı inatla her olayı Laiklik elden gidiyora getirip konuları kasıyor.

Amann başlarım Üniversitesine açılırsa açılsın açılmazsa açılmasın giden gitsin gitmeyen gitmesin banane özgürlük var denilebilse gayette rahatlayacak çoğu konuda ülke. Ama onu açtırmayız helebir açın gücün yetiyorsa aç. Açta bak bakalım ben seni ne yapıyom. Açsan bile bir kişi bile o okula gidemiyecek Ortalığı yakarım yıkarım vb muhabbetlere geldimi konu ortaklık geriliyor işte konu aslında bu kadar BASİT... Benim sözlerim bunlar gayette açık anlayan anlıyor.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Lafa bak, cevap duymak hoşuna gitmiyorsa git özelden yaz, konuyu meşgul etme
Lafamı bak,yazdıklarım seni üzdü heralde,sen seviyeli konuşacak aklı başında birisine benzemiyorsun,çıktın lafa atladın ortaya fındık faresi gibi bozmadım,kendi işine bak .

Son düzenleme:

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Kurallar olmasa bu konu inci entrysine dönecek ?
Sukumu veriyim cugumu vereyim bilemedim ?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bazıları alakalı alakasız her konuyu Atatürk'e, laikliğe bağlayıp durmasa bu konular bu kadar uzamaz. Gerçi geçimini Atatürk sömürüsünden, laiklik edebiyatından sağlayanların olduğu düşünüldüğünde alakaya maydanoz konuların bunlara bağlanmasına şaşmamak gerek.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Mesajlarımı anlayarak irdeleyerek okuyabilseniz cevaplar içinde var.

Rahatlayacaz dedim. Bazısı inatla her olayı Laiklik elden gidiyora getirip konuları kasıyor.

Amann başlarım Üniversitesine açılırsa açılsın açılmazsa açılmasın giden gitsin gitmeyen gitmesin banane özgürlük var denilebilse gayette rahatlayacak çoğu konuda ülke. Ama onu açtırmayız helebir açın gücün yetiyorsa aç. Açta bak bakalım ben seni ne yapıyom. Açsan bile bir kişi bile o okula gidemiyecek Ortalığı yakarım yıkarım vb muhabbetlere geldimi konu ortaklık geriliyor işte konu aslında bu kadar BASİT... Benim sözlerim bunlar gayette açık anlayan anlıyor.
giden gitsin gitmeyen gitmesin deyip noktalıyorum.

Reaksiyon puanı
5,172
Bize kitap oku edebiyatı yapacağınıza keşke siz de 80 senedir bir türlü öğrenemediğiniz veya işinize gelmediği için öğrenmediğiniz laikliğin ne olduğunu bi öğrenseniz.
Size kitap oku edebiyatını, ilk siz yaptığınız için yaptığımı çok iyi biliyorsunuz.

Her şeyle ilgili muhakak yazılmış bir kitap vardır ancak her şey kitaplardan öğrenilemez. Bilimsel ve felsefik şeyleri kitaplardan öğrenebilmek için öncesinde o konu ile ilgili dili hafif olan pek çok kitap okumak gerekir. Buda her zaman en kolay yol değildir.

Şimdi senle daha fazla konuşabilmem için sekülerzim ile laiklik arasındaki farkı araştırmanı önereceğim. Bu sayede laikliğin senin sandığından çok daha sert bir ayrım olduğunu göreceksin eminim.

Tabi bu yinede kimsenin başörtüsüne karışılacağı anlamına gelmiyor.

Korkmayın Laik'lik elden gitmez
Fetönün devlet içine sokulduğu gün, şeriat liderleri ile oy için görüşüldüğü gün laiklik elden gitti.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Eğitim sistemini düzeltseler daha mantıklı.Hayatımızı sadece 4-5 sınav belirliyor yoldan geçen gençlere sorsanız %80 i yurt dışında yaşamak istiyor.Eğitim sistemini düzeltmedikten sonra bir işimize yaramaz ve saçma bir karar

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bu Okullar açılınca karşı cinsten tamamen soyutlanmış kızlar gelecekte ne yapacak?

onlyeren

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Malum kişi ülkeyi muhafazakarlaştırmak için elinden ne geliyorsa yapıyor. 2023de suudi arabistan gibi oluruz herhalde

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
2023de suudi arabistan gibi oluruz herhalde
Aslında o Arabistan denen ülkeyi gerçekten bilseydin, keşke onlara benzeseydik diye dua ederdin.
Hicaz bölgesi dışında Paristen, Londradan hiçbir farkları yok.
Ama siz doğrudan diyemiyorsunuz da Arabistan üzerinden İslami değerlere ateş ediyorsunuz.
Keşke biraz mert olsaydınız, belki o zaman size saygı duyardım.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077

Bu Okullar açılınca karşı cinsten tamamen soyutlanmış kızlar gelecekte ne yapacak?
Bir şey olmaz bence.İnsan fıtratı illa ki bulur birilerini:) Sonuçta toplumda beraber yaşıyoruz tamamen soyut varlıklar olmayacaklar.Ki zaten tüm eğitim hayatı böyle olsa evet haklı olabilirsiniz ancak çok etkileyeceğini sanmıyorum. Yani sonuçta bir seçenek olacak gitmek zorunda değil kimse.Belli bir yaşa gelmiş insanların karar verme konusunda özgür olduğunu düşünüyorum.Yani lise olsa belki ailesi zorla gönderir ama bu konuda zorlayan aileler olsa da pek etkili olmaz.Gitmek istemeyen de gitmez yani zoraki değil ya.Birçok ülkede var böyle ayrı okullar.Animelerde görüyorum kız lisesi,kız üniversitesi falan.Sakıncaları olmaz değil ama büyük bir eksisi olmaz.

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Japonya ziyareti sırasında gündeme getirdiği 'kadın üniversiteleri' konusunda ilk adım atıldı. Sadece kadın öğrencilerin kabul edileceği üniversiteler için YÖK gelecek yıl çalışma yapacak.
Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Programa göre ilk kez geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği “kadın üniversiteleri” Türkiye’de de hayata geçirilecek.
Ne düşünüyorsunuz?

Dine göre ülke yönetcekler,zaten gidicek öğrencilerin coğu kapalı olur,velileri ise dindan olur büyük ihtimalle ,

Silivri soğuktur yorum yapmayın...
Sana göre.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Dine göre ülke yönetcekler,zaten gidicek öğrencilerin coğu kapalı olur,velileri ise dindan olur büyük ihtimalle ,
Bu da işte önyargının sonucu.Hükümete karşı bir önyargı olmasa yani tamamen nötr bir kuruluş açsa bunu eminim öyle olmaz.Açık olup bir erkeğin yanında yolculuk etmeyi istemeyen bir sürü kadın bulabilirsiniz.Veya kendini güvende hissetmeyi isteyecek insanlar.Dediğiniz gibi olması kutuplaşmaların sonucu maalesef :/

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Bu da işte önyargının sonucu.Hükümete karşı bir önyargı olmasa yani tamamen nötr bir kuruluş açsa bunu eminim öyle olmaz.Açık olup bir erkeğin yanında yolculuk etmeyi istemeyen bir sürü kadın bulabilirsiniz.Veya kendini güvende hissetmeyi isteyecek insanlar.Dediğiniz gibi olması kutuplaşmaların sonucu maalesef :/
Ne olduğunu gördük merak etme ,neye göre ön yarglıyım?,sormamışsınki bile daha ifade özgürlüğü yok eden bir parti düzelticekmi?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bunun Laiklik ile ne alakası var ?

Bizim insanımız şu Laiklik nedir öğrenemedi gitti neredeyse 100 yıl olacak. Her olayı Laikliğe bağlamak ne alaka... Japonya'da Şeriat mı var anti laik bir ülke mi bu kadar sadece kadınların gitti üniversiteleri var madem ?
Her şeyi laikliğe bağlayan bir cahillik var bu ülkede. Zaten Japonya'da da şeriat hortladı(!)