Haber Erdoğan'ın 2021 Projesi: Sadece Kadınların Gidebileceği Üniversiteler İçin Karar Resmi Gazete'de

glossofobhia

Doçent
Mesajlarımı anlayarak irdeleyerek okuyabilseniz cevaplar içinde var.

Rahatlayacaz dedim. Bazısı inatla her olayı Laiklik elden gidiyora getirip konuları kasıyor.

Amann başlarım Üniversitesine açılırsa açılsın açılmazsa açılmasın giden gitsin gitmeyen gitmesin banane özgürlük var denilebilse gayette rahatlayacak çoğu konuda ülke. Ama onu açtırmayız helebir açın gücün yetiyorsa aç. Açta bak bakalım ben seni ne yapıyom. Açsan bile bir kişi bile o okula gidemiyecek Ortalığı yakarım yıkarım vb muhabbetlere geldimi konu ortaklık geriliyor işte konu aslında bu kadar BASİT... Benim sözlerim bunlar gayette açık anlayan anlıyor.
giden gitsin gitmeyen gitmesin deyip noktalıyorum.

AdminisTraktör

Dekan
Yasaklı
Bize kitap oku edebiyatı yapacağınıza keşke siz de 80 senedir bir türlü öğrenemediğiniz veya işinize gelmediği için öğrenmediğiniz laikliğin ne olduğunu bi öğrenseniz.
Size kitap oku edebiyatını, ilk siz yaptığınız için yaptığımı çok iyi biliyorsunuz.

Her şeyle ilgili muhakak yazılmış bir kitap vardır ancak her şey kitaplardan öğrenilemez. Bilimsel ve felsefik şeyleri kitaplardan öğrenebilmek için öncesinde o konu ile ilgili dili hafif olan pek çok kitap okumak gerekir. Buda her zaman en kolay yol değildir.

Şimdi senle daha fazla konuşabilmem için sekülerzim ile laiklik arasındaki farkı araştırmanı önereceğim. Bu sayede laikliğin senin sandığından çok daha sert bir ayrım olduğunu göreceksin eminim.

Tabi bu yinede kimsenin başörtüsüne karışılacağı anlamına gelmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Korkmayın Laik'lik elden gitmez
Fetönün devlet içine sokulduğu gün, şeriat liderleri ile oy için görüşüldüğü gün laiklik elden gitti.

daily.Chavo

Profesör
Yasaklı
Eğitim sistemini düzeltseler daha mantıklı.Hayatımızı sadece 4-5 sınav belirliyor yoldan geçen gençlere sorsanız %80 i yurt dışında yaşamak istiyor.Eğitim sistemini düzeltmedikten sonra bir işimize yaramaz ve saçma bir karar

onlyeren

Asistan
Malum kişi ülkeyi muhafazakarlaştırmak için elinden ne geliyorsa yapıyor. 2023de suudi arabistan gibi oluruz herhalde

2023de suudi arabistan gibi oluruz herhalde
Aslında o Arabistan denen ülkeyi gerçekten bilseydin, keşke onlara benzeseydik diye dua ederdin.
Hicaz bölgesi dışında Paristen, Londradan hiçbir farkları yok.
Ama siz doğrudan diyemiyorsunuz da Arabistan üzerinden İslami değerlere ateş ediyorsunuz.
Keşke biraz mert olsaydınız, belki o zaman size saygı duyardım.

epsilon06

Profesör

Bu Okullar açılınca karşı cinsten tamamen soyutlanmış kızlar gelecekte ne yapacak?
Bir şey olmaz bence.İnsan fıtratı illa ki bulur birilerini:) Sonuçta toplumda beraber yaşıyoruz tamamen soyut varlıklar olmayacaklar.Ki zaten tüm eğitim hayatı böyle olsa evet haklı olabilirsiniz ancak çok etkileyeceğini sanmıyorum. Yani sonuçta bir seçenek olacak gitmek zorunda değil kimse.Belli bir yaşa gelmiş insanların karar verme konusunda özgür olduğunu düşünüyorum.Yani lise olsa belki ailesi zorla gönderir ama bu konuda zorlayan aileler olsa da pek etkili olmaz.Gitmek istemeyen de gitmez yani zoraki değil ya.Birçok ülkede var böyle ayrı okullar.Animelerde görüyorum kız lisesi,kız üniversitesi falan.Sakıncaları olmaz değil ama büyük bir eksisi olmaz.

Tolga6bd6

Asistan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Japonya ziyareti sırasında gündeme getirdiği 'kadın üniversiteleri' konusunda ilk adım atıldı. Sadece kadın öğrencilerin kabul edileceği üniversiteler için YÖK gelecek yıl çalışma yapacak.
Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Programa göre ilk kez geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği “kadın üniversiteleri” Türkiye’de de hayata geçirilecek.
Ne düşünüyorsunuz?

Dine göre ülke yönetcekler,zaten gidicek öğrencilerin coğu kapalı olur,velileri ise dindan olur büyük ihtimalle ,
Mesaj otomatik birleştirildi:

Silivri soğuktur yorum yapmayın...
Sana göre.

epsilon06

Profesör
Dine göre ülke yönetcekler,zaten gidicek öğrencilerin coğu kapalı olur,velileri ise dindan olur büyük ihtimalle ,
Bu da işte önyargının sonucu.Hükümete karşı bir önyargı olmasa yani tamamen nötr bir kuruluş açsa bunu eminim öyle olmaz.Açık olup bir erkeğin yanında yolculuk etmeyi istemeyen bir sürü kadın bulabilirsiniz.Veya kendini güvende hissetmeyi isteyecek insanlar.Dediğiniz gibi olması kutuplaşmaların sonucu maalesef :/

Tolga6bd6

Asistan
Bu da işte önyargının sonucu.Hükümete karşı bir önyargı olmasa yani tamamen nötr bir kuruluş açsa bunu eminim öyle olmaz.Açık olup bir erkeğin yanında yolculuk etmeyi istemeyen bir sürü kadın bulabilirsiniz.Veya kendini güvende hissetmeyi isteyecek insanlar.Dediğiniz gibi olması kutuplaşmaların sonucu maalesef :/
Ne olduğunu gördük merak etme ,neye göre ön yarglıyım?,sormamışsınki bile daha ifade özgürlüğü yok eden bir parti düzelticekmi?

bilexsamet

Profesör
Bunun Laiklik ile ne alakası var ?

Bizim insanımız şu Laiklik nedir öğrenemedi gitti neredeyse 100 yıl olacak. Her olayı Laikliğe bağlamak ne alaka... Japonya'da Şeriat mı var anti laik bir ülke mi bu kadar sadece kadınların gitti üniversiteleri var madem ?
Her şeyi laikliğe bağlayan bir cahillik var bu ülkede. Zaten Japonya'da da şeriat hortladı(!)