Erdoğan'ın 2021 Projesi: Sadece Kadınların Gidebileceği Üniversiteler İçin Karar Resmi Gazete'de

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Bu Ayyaş dedikleri kim gene bilmeden konuşuyorsun ve Türkiye / Gündem bölümünde siyaset yapıyorsun normalde yasak ve cezai işlemi olan hareketler bunlar.
Konu siyasete çekiliyor ister istemez. Ama sıkıntınız var ise raporlayabilirsiniz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Konu siyasete çekiliyor ister istemez. Ama sıkıntınız var ise raporlayabilirsiniz.
İki Ayyaş dediği Erdoğan'ın 82 Anayasasısın yapanlar. O süreçte Başörtülü hiçbir yere girilemiyor ve Anayasada yazıyor deniyordu Sağ seçmene.
Erdoğan'da bu sözlerin üstüne 2 ayyaşın yaptığı muteber oluyorda . Bizim Kutsal kitabımızda Dinimizde olan bir şey neden dikkate alınmıyor diye sokaklarda dil döküyordu...

Tabi sizin gibiler bu sözü her zaman ki gibi Atatürk'e getirmeye ordan vurmaya çalışıyor. Ve ucuz siyaset yapıyorsunuz.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
İki Ayyaş dediği Erdoğan'ın 82 Anayasasısın yapanlar. O süreçte Başörtülü hiçbir yere girilemiyor ve Anayasada yazıyor deniyordu Sağ seçmene.
Erdoğan'da bu sözlerin üstüne 2 ayyaşın yaptığı muteber oluyorda . Bizim Kutsal kitabımızda Dinimizde olan bir şey neden dikkate alınmıyor diye sokaklarda dil döküyordu...

Tabi sizin gibiler bu sözü her zaman ki gibi Atatürk'e getirmeye ordan vurmaya çalışıyor. Ve ucuz siyaset yapıyorsunuz.

Alkollü içki bazılarına göre laikçiliğin sembollerinden birisi olabilir. Bizim için asla böyle bir şey söz konusu değildir." diyen Çelik, Başbakan Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'nda sarf ettiği "iki ayyaş" kelimesine de açıklık getirdi.

Çelik, "Tamamen sözün gelişi olarak söylenmiş bir sözdür. Ahmet'i veya Mehmed'i, şu veya bu şahsı, A veya B devlet adamını kastederek söylenmiş bir söz değildir. Sözün gelişi söylenmiştir. Altında derin manalar, farklı isimler aramanın bir manası yoktur. CHP'liler bundan da bir istismar konusu çıkarma çabası içinde olabilirler. Ben Başbakanım adına bunu rahatlıkla söylüyorum, kendisiyle de bu konuyu paylaşmış biri olarak söylüyorum. Bu tamamen sözün gelişi olarak söylenmiştir, herkesin bunu bilmesi gerekiyor." diye kaydetti.

Önce söyle sonra geri vitese tak. Bak sen 82 anayasasını yapanlar diye biliyorsun. Halbuki sayın Erdoğan lafın gelişi demiş. İnanırsanız tabii... :)

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
İlim Çin'de bile olsa alacaksın. Daha da ileri gidip Japonya'dan almışlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Alkollü içki bazılarına göre laikçiliğin sembollerinden birisi olabilir. Bizim için asla böyle bir şey söz konusu değildir." diyen Çelik, Başbakan Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'nda sarf ettiği "iki ayyaş" kelimesine de açıklık getirdi.

Çelik, "Tamamen sözün gelişi olarak söylenmiş bir sözdür. Ahmet'i veya Mehmed'i, şu veya bu şahsı, A veya B devlet adamını kastederek söylenmiş bir söz değildir. Sözün gelişi söylenmiştir. Altında derin manalar, farklı isimler aramanın bir manası yoktur. CHP'liler bundan da bir istismar konusu çıkarma çabası içinde olabilirler. Ben Başbakanım adına bunu rahatlıkla söylüyorum, kendisiyle de bu konuyu paylaşmış biri olarak söylüyorum. Bu tamamen sözün gelişi olarak söylenmiştir, herkesin bunu bilmesi gerekiyor." diye kaydetti.

Önce söyle sonra geri vitese tak. Bak sen 82 anayasasını yapanlar diye biliyorsun. Halbuki sayın Erdoğan lafın gelişi demiş. İnanırsanız tabii... :)
Atatürk'ü kast ettiğini nerden çıkardın onu kanıtlarmısın ? Veya açıklarmısın. Salla gitsin mi yapıyorsun yoksa nerden vurursam kardır diye ? Ortaya Ayyaş dedi mi neden Atatürk gelsin ki akla ?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Sen nasıl 82 anayasasını yapanlar diye anlamışsan ben de İsmet İnönü ve Atatürk diye anlıyorum.
Bir noktadan sonra çok tepki gelince de onu dememiş diye Parti Sözcüsü açıklama yapmış.
Tabii bu iki kişiden kimi kastettiğini anlamamak için safiyane duygular ile bakmak gerekir olaya.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
İfade özgürlüğünü mü yok etmişler?!
İyi de sen ve senin gibi düşünenler burada nasıl atıp tutuyorsunuz?! :)
Seyyah amca ifade özgürlüğü deyince sadece aklına konuşmak gelmesin. Haber alma özgürlüğümüz de elimizden alınmış durumda.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Japonya ziyareti sırasında gündeme getirdiği 'kadın üniversiteleri' konusunda ilk adım atıldı. Sadece kadın öğrencilerin kabul edileceği üniversiteler için YÖK gelecek yıl çalışma yapacak.
Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Programa göre ilk kez geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği “kadın üniversiteleri” Türkiye’de de hayata geçirilecek.

İnanmayın arkadaşlar, mahvolmuş ekonominin göze batmaması için medyayı oyalama amaçlı bir haber.
Ne düşünüyorsunuz?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sen nasıl 82 anayasasını yapanlar diye anlamışsan ben de İsmet İnönü ve Atatürk diye anlıyorum.
Bir noktadan sonra çok tepki gelince de onu dememiş diye Parti Sözcüsü açıklama yapmış.
Tabii bu iki kişiden kimi kastettiğini anlamamak için safiyane duygular ile bakmak gerekir olaya.
Bu senin yaptığın ve Ayyaş deyince Atatürk demen bile Atatürk'e hakaret ve saygısızlık...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Tabii yıllar önce ben böyle bir konuşma yapmıştım buna refere ediyordum demek en kolayı. Çıkacaksın ne diyorsun net söyleyeceksin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu senin yaptığın ve Ayyaş deyince Atatürk demen bile Atatürk'e hakaret ve saygısızlık...

zaten nedense bir AKP cenahı doğru anlamış :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Seyyah amca ifade özgürlüğü deyince sadece aklına konuşmak gelmesin. Haber alma özgürlüğümüz de elimizden alınmış durumda.
Mesela Usain?
Neyi öğrenmek istedin de mani olundu?
Ya da şöyle diyelim, hangi bilgi, hangi haber bu ülkede gizli kalabildi?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Mesela Usain?
Neyi öğrenmek istedin de mani olundu?
Ya da şöyle diyelim, hangi bilgi, hangi haber bu ülkede gizli kalabildi?
Haber yapanların üzerinde ciddi baskıların olduğu bizzat gazeteciler tarafından zaten ifade ediliyor. Her türlü habere yayın yasağı getirtmek mesela yeni moda.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Haber yapanların üzerinde ciddi baskıların olduğu bizzat gazeteciler tarafından zaten ifade ediliyor. Her türlü habere yayın yasağı getirtmek mesela yeni moda.
Kıymetli abim, siz saygı duyduğum, edep erkân sahibi birisiniz, lakin şu önyargılarınız sizin elinizi kolunuzu bağlıyor adeta. Hadi bazı ülke menfaatlerini ilgilendiren kritik ve stratejik özelliği olan haberleri anlarım da, "Hür türlü" ne demek üstadım ya? Daha evvel de yazdım size, yorumlarınızda çok fazla muğlak ve soyut özellik içeren önyargı mevcut.

Şimdi eminim sizin şikayetleriniz içinde MİT'in gizli kalması gereken bilgilerini ifşa edip sonra da tutuklanan gazeteci müsveddelerinin tezviratları da vardır. Eh bunun için de biraz insaf lazım gelmez mi?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Kıymetli abim, siz saygı duyduğum, edep erkân sahibi birisiniz, lakin şu önyargılarınız sizin elinizi kolunuzu bağlıyor adeta. Hadi bazı ülke menfaatlerini ilgilendiren kritik ve stratejik özelliği olan haberleri anlarım da, "Hür türlü" ne demek üstadım ya? Daha evvel de yazdım size, yorumlarınızda çok fazla muğlak ve soyut özellik içeren önyargı mevcut.

Şimdi eminim sizin şikayetleriniz içinde MİT'in gizli kalması gereken bilgilerini ifşa edip sonra da tutuklanan gazeteci müsveddelerinin tezviratları da vardır. Eh bunun için de biraz insaf lazım gelmez mi?
Hayır hayır tabii ki MİT tırlarını kast etmedim.

301 kişinin öldüğü Soma Faciası​

97 kişinin öldüğü 400 kişinin yaralandığı Ankara Katliamı​

IŞİD'in Musul Başkonsolosluğu baskını​

Dört Bakan Hakkında Soruşturma​

Çocuk Cezaevinde Tecavüz Haberi​

Suriye Toplantısı Haberlerine Yayın Yasağı​

17-25 Aralık Operasyonları​

34 kişinin öldüğü Suruç Katliamı​

Bingöl Suikastı​

52 kişinin öldüğü Reyhanlı Katliamı​

Şike soruşturması​

Yüksekova'da şehit edilen 3 asker haberi​