Haber Erdoğan'ın 2021 Projesi: Sadece Kadınların Gidebileceği Üniversiteler İçin Karar Resmi Gazete'de

aimnil

Profesör
Ne alakası var? Arap devletlerinde eğitim nasıl?
Mesaj otomatik birleştirildi:

🤐
Bir çok ülkede var japonya, kore, amerika, avrupa, avusturalya, ingiltere, çin vs. Bir şey bildiğiniz yok tutturmuşunuz bir laiklik türküsü eleştirdiğiniz dedeler gibi çalıp çalıp oynuyorsunuz. Önce bir araştırın bari konuyu. Bilgi sıfır, herşeye Atatürk ve laiklik yapıştırıp super vizyon sahibi sanıyorsunuz kendinizi. Şu yobazlıktan kurtulun artık ki ülkemiz ilerlesin, böyle boş mevzularda patinaj çekip durmasın biraz çağdaş açık görüşlü olun..

Bir çok ülkede var japonya, kore, amerika, avrupa, avusturalya, ingiltere, çin vs. Bir şey bildiğiniz yok tutturmuşunuz bir laiklik türküsü eleştirdiğiniz dedeler gibi çalıp çalıp oynuyorsunuz. Önce bir araştırın bari konuyu. Bilgi sıfır, herşeye Atatürk ve laiklik yapıştırıp super vizyon sahibi sanıyorsunuz kendinizi. Şu yobazlıktan kurtulun artık ki ülkemiz ilerlesin, böyle boş mevzularda patinaj çekip durmasın biraz çağdaş açık görüşlü olun..
Ülkenin en önemli sorunlarını boşverip böyle şeyler yapınca ülke ilerleyecekti zaten.

Ayrıca "Amerika'da da var, Japonya'da da var" lafını bi bırakın. Başkanlık sistemi getirirken de "Amerika'da da başkanlık var" dediniz, daha sonra getirdiğiniz şeyi gördük.

Ortaya çıkacak şeyi söyleyim: Bu üniversiteler açılacak ve koyu reisçiler kızlarını bu okula gönderecek. Çoğu imam hatip liseleri gibi vasıfsız bir üniversite olacak.

Amaç ne? Tıpkı Ayasofya'yı camii yapmak gibi, kendisine oy veren kitlenin "Reis senin sayende kızım erkeklerle iletişim kurmadan üniversite mezunu oldu. Yaşa reis ya" demesini sağlayarak bağlılığını birazcık daha arttırmış olacak. Bu koyu reisçilerin kızları bu okullardan mezun olunca n'olacak?
Orası muamma.

Haşmetli bir sürü üniversite açıyor ki gençler oralarda oyalansın, işsiz değil okuyor görünsün. İşsizlikle birazcık daha geç tanışsın.

Son düzenleme:

OzkanK.

Dekan
Ya hocam kahvehanede batak oynarkenki ettiğiniz sohbetlerden aklınızda kalanları buradamı konuşuyorsunuz,rahat olun ülke rahatlayacak demişsin nasıl olacak o dediğin,ülkece yoga yapalım ozaman relax relax diyerek uyuttular milleti :D
Yaşadığım gördüğüm Türkiye gerçekleri bunlar. Siz dar çerçeveden ve küçük pencereden bakmaya devam edin.

Bu ülkede 20-25 sene başörtüsü yasaklandı devlet kurumlarında okullarında ne geçti elimize ? Neyin inadıydı kimeydi bu kin nefret ? İnsanlar dövüldü sövüldü aşağılandı dalga geçildi oralara alınmadı. Almayanda Türktü alınmayanda neyin savaşı verildi bunca sene ne için ?
Azcık mantıklı bir hükümet geldide halk rahatladı şimdi ne zararı var sana bu olayı hiç düşünüyormusun ne salak saçma uygulamaymış bak İRAN olmadık Laiklik elden gitmedi dedin mi acaba ?
Veya Bu ülkede 40 sene Kürt diye birşey yok dendi. Kürtçe yasak dendi ne geçti elimize ? Ne kazandık. Az salsak rahatlayacaktı ülke o konudada. Veya Alevilik yok aleviler dışla vb ne geçiyor elimize.

Örnekler uzarda uzar.

Şu reklamlar geliyor aklıma her saçma sapan Laiklik demokrası yok İran olacaz kafasına girildiğinde. 14 yıl geçti üstünden ve halen aynı Hükümet var iktidarda hani gitti mi Cumhuriyet elden ?

Death Mark

Guru
Emektar
Eee kadınlar o üniversiteye elini kolunu sallayarak puansız mı tercih yapacak? Nasıl olacak? Yoksa bölümlerine göre mi uyarlanacak acaba.

Çok gerekiyorsa açılmaya açılsın.
Yaşadığım gördüğüm Türkiye gerçekleri bunlar. Siz dar çerçeveden ve küçük pencereden bakmaya devam edin.

Bu ülkede 20-25 sene başörtüsü yasaklandı devlet kurumlarında okullarında ne geçti elimize ? Neyin inadıydı kimeydi bu kin nefret ? İnsanlar dövüldü sövüldü aşağılandı dalga geçildi oralara alınmadı. Almayanda Türktü alınmayanda neyin savaşı verildi bunca sene ne için ?
Azcık mantıklı bir hükümet geldide halk rahatladı şimdi ne zararı var sana bu olayı hiç düşünüyormusun ne salak saçma uygulamaymış bak İRAN olmadık Laiklik elden gitmedi dedin mi acaba ?
Veya Bu ülkede 40 sene Kürt diye birşey yok dendi. Kürtçe yasak dendi ne geçti elimize ? Ne kazandık. Az salsak rahatlayacaktı ülke o konudada. Veya Alevilik yok aleviler dışla vb ne geçiyor elimize.

Örnekler uzarda uzar.

Şu reklamlar geliyor aklıma her saçma sapan Laiklik demokrası yok İran olacaz kafasına girildiğinde. 14 yıl geçti üstünden ve halen aynı Hükümet var iktidarda hani gitti mi Cumhuriyet elden ?
Ülke elden gitmezde biz sokakta sürünecek kadar geçimsiz kalacağız.

glossofobhia

Doçent

Örnekler uzarda uzar.

Hocam benim baktığım pencereden siz baksanız da göremezsiniz zaten. yazdığını okudum ama anlamadım bana niye anlatıyorsunuz bunu ? ben böyle bir tartışma içine girmedim aman sokma beni hazır bulaşmamışım sonra laf anlatamıyorum gerçi anlamalarınıda beklemiyorum herkesin kapasite farklı ben sadece ülke rahatlayacak demişsin ya onu diyorum nasıl olacak ? buna bir cevap vermeni beklerdim sen nerelere girmişsin :)

Son düzenleme:

OzkanK.

Dekan
Hocam yazdığını okudum ama anlamadım bana niye anlatıyorsunuz bunu ? ben böyle bir tartışma içine girmedim aman sokma beni hazır bulaşmamışım sonra laf anlatamıyorum gerçi anlamalarınıda beklemiyorum herkesin kapasite farklı ben sadece ülke rahatlayacak demişsin ya onu diyorum nasıl olacak ? buna bir cevap vermeni beklerdim sen nerelere girmişsin :)

Kısmen verdim aslında...

2002'den beridir. Her yapılan şey yanlış her olayda İran oluyoz öldük battık bittik Laiklik elden gidiyor deniyor diyorum. Konular saçma sapan yerlere çekiliyor diyorum.
2007 Yılında üstte attığım reklamları gördünüz mü izledinz mi ? O reklamlar sırf Cumhurbaşkanının eşi kapalı diye yapıldı. ( Aynı Abdullah Gül geçen sene Millet İttifakının çatı adayı olarak düşünüldü. ) Demek istediğim bu anlamsız KASILIYOR BAZI ŞEYLER... Üniversite açılacakmış banane abi açılırsa açılsın açılmazsa açılmasın. Kızım olursa yollamam olur biter zorla almayacak ya benim kızımı o okula. Ama yok açamazsın bile dedi mi iş başka oluyor zihniyet değişiyor.

Mantıklı düşününce üstünden 5-10 sene geçince rahatlıyor ve anlıyor insanlar bazı şeyleri.

Ülke elden gitmezde biz sokakta sürünecek kadar geçimsiz kalacağız.
Bu ne alaka benim yazdıklarım veya konu ile onu anlayamadım...

Death Mark

Guru
Emektar
Ya hocam kahvehanede batak oynarkenki ettiğiniz sohbetlerden aklınızda kalanları buradamı konuşuyorsunuz,rahat olun ülke rahatlayacak demişsin nasıl olacak o dediğin,ülkece yoga yapalım ozaman relax relax diyerek uyuttular milleti :D
Benim bu yoruma cevabım bu.

Kısmen verdim aslında...

2002'den beridir. Her yapılan şey yanlış her olayda İran oluyoz öldük battık bittik Laiklik elden gidiyor deniyor diyorum. Konular saçma sapan yerlere çekiliyor diyorum.
2007 Yılında üstte attığım reklamları gördünüz mü izledinz mi ? O reklamlar sırf Cumhurbaşkanının eşi kapalı diye yapıldı. ( Aynı Abdullah Gül geçen sene Millet İttifakının çatı adayı olarak düşünüldü. ) Demek istediğim bu anlamsız KASILIYOR BAZI ŞEYLER... Üniversite açılacakmış banane abi açılırsa açılsın açılmazsa açılmasın. Kızım olursa yollamam olur biter zorla almayacak ya benim kızımı o okula. Ama yok açamazsın bile dedi mi iş başka oluyor zihniyet değişiyor.

Mantıklı düşününce üstünden 5-10 sene geçince rahatlıyor ve anlıyor insanlar bazı şeyleri.

Halkın nasıl rahat davranabileceğini soruyor.

glossofobhia

Doçent
Kısmen verdim aslında...

soruyu anlamadınız heralde,ne anlatmaya çalıştığınızı anlayamadım bunun benim sorumla bir ilgisi yok neyse boşverin hocam neyi tartışıyorsunuz ? ben birşey söylemedim diyorum hala aynı şeyi yazıyorsunuz :)

yok onu da demiyorum,ozkan bey demiştiki insanlar sussa konuşmasa ülke rahatlayacak ve ilerleyecek bu nasıl mümkün olabilir diyorum ne alakası var yani ?

hangi yoruma cevabınız anlamadım ?

Son düzenleme:

OzkanK.

Dekan
yok onu da demiyorum,ozkan bey demiştiki insanlar sussa konuşmasa ülke rahatlayacak ve ilerleyecek bu nasıl mümkün olabilir diyorum ne alakası var yani ?

Yazdıklarımı okumadan mı yorum yapıyorsunuz ? Sussa konuşmasa rahatlayacak mı anlıyorsunuz gerçekten benim yazdıkları mı ?

Ben diyorum ki her olayı Laiklik elden gidiyor Arabistan oluyoz İran olduk öldük bittik battık diye yorumlamasak rahatlayacaz diyorum. 2002 yılından beridir 18 yıl oldu. Hep aynı şekilde davranan ve aynı kafada muhalefet yapan bir kitle var diyorum.
Bu insanlar üstünden 4-5 yıl geçince kendi yaptıkları katı muhalefetin bile yanlış olduğunu anlıyor diyorum. Marmaray'a karşı çıkıp sonradan iyimiş ya demek bile bunlara örnek. Veya hastanelere köprülere havalimanlarına çıkıp sonradan işi düşünce güzel demek. Ve en kaymaklı örnek Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığına ölümüne karşı çıkılıp meclis kitlendi. Referanduma gidildi. Ne kampanyalar yapıldı aday olmasın seçilmesin diye. Üstte dönemin reklamlarını bile attım ama 10 sene sonra Çatı aday yapılmak istendi diyorum...

Yoksa konuşma sus sorgulama diyen mi var sana. Ucuz olanı yapıp ikide bir Silivri soğuktur ve Laiklik elden gidiyor diyenlere benim lafım.

glossofobhia

Doçent
Yazdıklarımı okumadan mı yorum yapıyorsunuz ? Sussa konuşmasa rahatlayacak mı anlıyorsunuz gerçekten benim yazdıkları mı ?

Ben diyorum ki her olayı Laiklik elden gidiyor Arabistan oluyoz İran olduk öldük bittik battık diye yorumlamasak rahatlayacaz diyorum. 2002 yılından beridir 18 yıl oldu. Hep aynı şekilde davranan ve aynı kafada muhalefet yapan bir kitle var diyorum.
Bu insanlar üstünden 4-5 yıl geçince kendi yaptıkları katı muhalefetin bile yanlış olduğunu anlıyor diyorum. Marmaray'a karşı çıkıp sonradan iyimiş ya demek bile bunlara örnek. Veya hastanelere köprülere havalimanlarına çıkıp sonradan işi düşünce güzel demek. Ve en kaymaklı örnek Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığına ölümüne karşı çıkılıp meclis kitlendi. Referanduma gidildi. Ne kampanyalar yapıldı aday olmasın seçilmesin diye. Üstte dönemin reklamlarını bile attım ama 10 sene sonra Çatı aday yapılmak istendi diyorum...

Yoksa konuşma sus sorgulama diyen mi var sana. Ucuz olanı yapıp ikide bir Silivri soğuktur ve Laiklik elden gidiyor diyenlere benim lafım.
Sussunlar sorgulamasınlar diyorsun mu dedim ben sana,ki söylediğin biraz oraya kaçıyor ucu açık biraz,ben nasıl mümkün olur diyorum,sen dolaylı yoldan başka yere de çekiyorsun lafı ben de girmek istemiyorum böyle bir konuşmaya o yüzden sadece sorumun cevabını almak istiyorum o kadar, dediğinize gelirsem insanlar fikirlerini yansıtmadıkça daha çok kaos olur,şahıslar istediğini konuşur sizin de yaptığınız gibi bunun kötü bir tarafı da yok bence beğenmiyorsa beğenmedim diyecek tabi ki,ya da beğendim diyecek,bu kadar basit değil mi ?

OzkanK.

Dekan
Sussunlar sorgulamasınlar diyorsun mu dedim ben sana,nasıl mümkün olur diyorum,sen dolaylı yoldan başka yere de çekiyorsun lafı ben de girmek istemiyorum böyle bir konuşmaya o yüzden sadece sorumun cevabını almak istiyorum o kadar, dediğinize gelirsem insanlar fikirlerini yansıtmadıkça daha çok kaos olur,şahıslar istediğini konuşur sizin de yaptığınız gibi bunun kötü bir tarafı da yok bence beğenmiyorsa beğenmedim diyecek tabi ki,ya da beğendim diyecek,bu kadar basit değil mi ?

Açıkçası senin ne dediğin ne demek istediğin belli değil neyse sen cevap vermek istememeye devam et.
Anlayana sivrisine saz anlamayan davul zurna çalsam az...

aimnil

Profesör
Sussunlar dedin de sorgulamasınlar diyorsun mu dedim ben sana,nasıl mümkün olur diyorum,sen dolaylı yoldan başka yere de çekiyorsun lafı ben de girmek istemiyorum böyle bir konuşmaya o yüzden sadece sorumun cevabını almak istiyorum o kadar, dediğinize gelirsem insanlar fikirlerini yansıtmadıkça daha çok kaos olur,şahıslar istediğini konuşur sizin de yaptığınız gibi bunun kötü bir tarafı da yok bence beğenmiyorsa beğenmedim diyecek tabi ki,ya da beğendim diyecek,bu kadar basit değil mi ?
O kadar basit değil, o zaman mantıklı birşeyler söylesinler topluma şöyle zararı olur falan desinler. Laiklik demekle Atatürk demekle olmuyor bu işler. Öyle kolaya kaçmak yok. Günümüzde en çok Atatürk diyenler Atatürk'ü hiç anlamayanlar bunlara bir iki laf söylemekte Cumhuriyet sevdalısı olarak boynumuzun borcu kimse kusura bakmasın.

glossofobhia

Doçent
Açıkçası senin ne dediğin ne demek istediğin belli değil neyse sen cevap vermek istememeye devam et.
Anlayana sivrisine saz anlamayan davul zurna çalsam az...
Senle frekans tutmuyor,bak şimdi son kez anlatıyorum,yukarılarda biryerde usain e uzunca yazmışsınız şu kısmı alıntılıyorum daha iyi anlaşılsın diye "Ülkeyi düzeltecek flan demişin ama bu kafa ile ülke düzeltilmez. Sen azınlık zihniyeti ile çoğunlukla savaşmaya çalışıyorsun. 90-100 yıldır bu zıtlaşma ve inatlaşma uğruna ülke bir çok şeyi kaybetti ve kaybediyor. Az rahat olsanız kasmasanız ülke rahatlayacak" bunun üzerine ben de dedim ki senin bu teorine göre ülke nasıl rahatlayacak,sen evirdin çevirdin beni başka bir tartışmaya çektin,soruma hala cevap alamadım ,falanca filanca şunu bunu diyor bunlar konuşmasa iyi olacak ülke diyorsun ben de diyorum ki şahısların fikrini söylemesi,söylememesinden iyidir ,çıkıp senin ne demek istediğin belli değil diyorsun,gayet açık net cevap veriyorum,sen çorbaya çeviriyorsun muhabbeti,ha bu arada o anlayana davul zurna muhabbeti profilim de yazıyordu kaldırdım yüksek ihtimal ordan esinlendin,

O kadar basit değil, o zaman mantıklı birşeyler söylesinler topluma şöyle zararı olur falan desinler. Laiklik demekle Atatürk demekle olmuyor bu işler. Öyle kolaya kaçmak yok. Günümüzde en çok Atatürk diyenler Atatürk'ü hiç anlamayanlar bunlara bir iki laf söylemekte Cumhuriyet sevdalısı olarak boynumuzun borcu kimse kusura bakmasın.
Ben bu üniversite muhabbeti ile ilgili yazmadım bunları,ozkan beye başka bir şey sordum oda farklı cevaplar vererek muhabbeti buraya kadar getirdi bir önceki sayfadan başlayarak okursan anlarsın,seninde arada lafa atlaman hoş değil. kendi kafandan kurmuşsun şu yazdıklarını benim mesajlarımda şu yazdıklarından birini çıkart koy şuraya ,sen nediyorsun ya :D

Son düzenleme:

aimnil

Profesör
Senle frekans tutmuyor,bak şimdi son kez anlatıyorum,yukarılarda biryerde usain e uzunca yazmışsınız şu kısmı alıntılıyorum daha iyi anlaşılsın diye "Ülkeyi düzeltecek flan demişin ama bu kafa ile ülke düzeltilmez. Sen azınlık zihniyeti ile çoğunlukla savaşmaya çalışıyorsun. 90-100 yıldır bu zıtlaşma ve inatlaşma uğruna ülke bir çok şeyi kaybetti ve kaybediyor. Az rahat olsanız kasmasanız ülke rahatlayacak" bunun üzerine ben de dedim ki senin bu teorine göre ülke nasıl rahatlayacak,sen evirdin çevirdin beni başka bir tartışmaya çektin,soruma hala cevap alamadım ,falanca filanca şunu bunu diyor bunlar konuşmasa iyi olacak ülke diyorsun ben de diyorum ki şahısların fikrini söylemesi,söylememesinden iyidir ,çıkıp senin ne demek istediğin belli değil diyorsun,gayet açık net cevap veriyorum,sen çorbaya çeviriyorsun muhabbeti,ha bu arada o anlayana davul zurna muhabbeti profilim de yazıyordu kaldırdım yüksek ihtimal ordan esinlendin,

Ben bu üniversite muhabbeti ile ilgili yazmadım bunları,ozkan beye başka bir şey sordum oda farklı cevaplar vererek muhabbeti buraya kadar getirdi bir önceki sayfadan başlayarak okursan anlarsın,seninde arada lafa atlaman hoş değil.
Lafa bak, cevap duymak hoşuna gitmiyorsa git özelden yaz, konuyu meşgul etme

OzkanK.

Dekan

Ben bu üniversite muhabbeti ile ilgili yazmadım bunları,ozkan beye başka bir şey sordum oda farklı cevaplar vererek muhabbeti buraya kadar getirdi bir önceki sayfadan başlayarak okursan anlarsın,seninde arada lafa atlaman hoş değil.

Mesajlarımı anlayarak irdeleyerek okuyabilseniz cevaplar içinde var.

Rahatlayacaz dedim. Bazısı inatla her olayı Laiklik elden gidiyora getirip konuları kasıyor.

Amann başlarım Üniversitesine açılırsa açılsın açılmazsa açılmasın giden gitsin gitmeyen gitmesin banane özgürlük var denilebilse gayette rahatlayacak çoğu konuda ülke. Ama onu açtırmayız helebir açın gücün yetiyorsa aç. Açta bak bakalım ben seni ne yapıyom. Açsan bile bir kişi bile o okula gidemiyecek Ortalığı yakarım yıkarım vb muhabbetlere geldimi konu ortaklık geriliyor işte konu aslında bu kadar BASİT... Benim sözlerim bunlar gayette açık anlayan anlıyor.