en yakın kız arkadaşlarımdan birine çaresizce aşığım yardım edin

Bu konuyu okuyanlar

caresizadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Eğer kız sana kanka diyorsa zor... bence unutmaya çalış yoksa arkadaşlığınız biter. Bu seni daha çok üzer.
7-24 beraber olduğum evlerimizi bile yan yana tuttuğumuz insanı nasıl unutucam aklım almıyor ? nasıl unutabilirim

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Her kız aynı mı bilemem ama sevgili diye ölen kızlara açılıyorsun tersliyorlar
Açılmıyorsun aklında kalıyor

2 türlüde olmuyor

Buluştuğunuz zaman gözlemle sana dalgın dalgın bakıyor mu sen bakınca gözlerini kaçırıyor mu ve yanında afallıyor mu hal hareket ve konuşurken

O kız umarım kabul eden. Türden olur şansına
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konu silme olamaz çok önemli olmadığı sürece

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Bence içinde tutma, daha kötü olur eğer tutarsan.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
7-24 beraber olduğum evlerimizi bile yan yana tuttuğumuz insanı nasıl unutucam aklım almıyor ? nasıl unutabilirim
Farklı ol. Kendine değer ver. Kaliteni ortaya koyacak bir şeyler üret. Resim Müzik Yada sanatsal neyi zorda olsa başarırım diyebiliyorsan hiç düşünmeden onu yap ve başaracağına emin ol.

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31
knk bende bir ara 8.sınıfta aynen böyle bir kızdan hoslanmıstım sırf okula onun icin gidiyodum devamsızlıgım 0 dı :) . ama okul bittikten sonra yüzünü daha görmedim 2-3 ay onu düsündüm onun oturdugu yere felan gittim ama göreemedim . aradan 3-4 ay gecti dahada hatırlamadım. araya süre girince zamanla unutuluyor biz alexi unuttuk daha kimlerr unutulmazki

caresizadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bence içinde tutma, daha kötü olur eğer tutarsan.
onu kaybetmekten korkmasam tutmam zaten ama onun sayesinde geçiridiğim bu güzel günleri çöpe atmaktan korkuyorum bu beni ikilemde bırakıyor

aga ortaokul aşkıyla bunu bir olduğunu sanmıyorum artık ciddi yaşlardayız farklı olduğunu düşünüyorum
knk bende bir ara 8.sınıfta aynen böyle bir kızdan hoslanmıstım sırf okula onun icin gidiyodum devamsızlıgım 0 dı :) . ama okul bittikten sonra yüzünü daha görmedim 2-3 ay onu düsündüm onun oturdugu yere felan gittim ama göreemedim . aradan 3-4 ay gecti dahada hatırlamadım. araya süre girince zamanla unutuluyor biz alexi unuttuk daha kimlerr unutulmazki

deneyeceğim güzel tavsiyeler
Farklı ol. Kendine değer ver. Kaliteni ortaya koyacak bir şeyler üret. Resim Müzik Yada sanatsal neyi zorda olsa başarırım diyebiliyorsan hiç düşünmeden onu yap ve başaracağına emin ol.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
onu kaybetmekten korkmasam tutmam zaten ama onun sayesinde geçiridiğim bu güzel günleri çöpe atmaktan korkuyorum bu beni ikilemde bırakıyor

aga ortaokul aşkıyla bunu bir olduğunu sanmıyorum artık ciddi yaşlardayız farklı olduğunu düşünüyorum
Şöyle düşün 2 türlüde kaybeden tarafsın
Ama açılırsan %50 kazanabilirsin

Emin ol açılmassan içinde kalır
Açılırda ters cevap alorsan unutursun çünkü umudun kesilir

caresizadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şöyle düşün 2 türlüde kaybeden tarafsın
Ama açılırsan %50 kazanabilirsin

Emin ol açılmassan içinde kalır
Açılırda ters cevap alorsan unutursun çünkü umudun kesilir
mantıklı kimse böyle bir dertle sınanmaz umarım hayatta gördüğüm en kötü deneyim oldu

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
mantıklı kimse böyle bir dertle sınanmaz umarım hayatta gördüğüm en kötü deneyim oldu
Kızların düşüncesi bizden farklı
Onlar bize açılsa ve biz ilgi duymasak ben arkadaş kalırım

Ama kızlar hemen küserler neden yapıyorlar anlaöıyorum

caresizadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

daha çok erkeklerde görülen bir durummuş zaten ama aslında olsa sağlıklı bir ilişki olabilir

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756

Çünkü suistimal edilebiliyor yanlış düşüncelere yöneliyorlar umutlanmak gibi

Sarıca_46

Asistan
Reaksiyon puanı
68
zina olan bu hareketi ( sevgililik) yapmayın. yaşınızı bekleyin ve helal olan evliliği tercih edin. yoksa ahirette çok pişman olursunuz. şeytan ve nefis sevgili olma konusunda sizi zorlar ama yenik düşmeyin. ayrıca kızlı ortamlar dan uzak durun. çünkü bir harama bakmış oluyorsunuz ve amel defterinize yazılıyor. tövbe edin namazınıza başlayın.

i-yerinde-dua-2-638.jpg

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
zina olan bu hareketi ( sevgililik) yapmayın. yaşınızı bekleyin ve helal olan evliliği tercih edin. yoksa ahirette çok pişman olursunuz. şeytan ve nefis sevgili olma konusunda sizi zorlar ama yenik düşmeyin. ayrıca kızlı ortamlar dan uzak durun. çünkü bir harama bakmış oluyorsunuz ve amel defterinize yazılıyor. tövbe edin namazınıza başlayın.

Ekli dosyayı görüntüle 91123
Sevgili si olmadan veya kızlardan uzak durarak nasıl evlenecek onu anlamadım

Kız arkadaş edinebilir (kötü düşünceleri olmadığı sürece )bir sorun olmaz

Senin dediğin gibi yaparsa yanlız ölür

Sarıca_46

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Sevgili si olmadan veya kızlardan uzak durarak nasıl evlenecek onu anlamadım

Kız arkadaş edinebilir (kötü düşünceleri olmadığı sürece )bir sorun olmaz

Senin dediğin gibi yaparsa yanlız ölür

Hayır öyle değil.
Allah-u Teala 'nın verdiği bazı izinler var ve bunları uygularsak hem dinimizi yaşamış oluruz hem de helal olan evliliği tercih ettiğimiz için ahiretimize faydalı olacaktır. Sevgili olmak yerine birisiyle nasıl tanışırız ve nasıl davranmak gerek ?

Bu konuyu daha detaylı öğrenmek için ve diğer fetva sorularınız için ismailağa fetva hattını arayarak hocalarımızla iletişime geçebilirsiniz inşaallah
Numarası : 0850 811 77 77

DrKarabulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En fazla reddedilirsin ve muhabbet biter. En aşırı olacak olan o yani. İçinde tutarsan kendini bitirirsin. Reddedilmekten bu kadar korkmaya gerek yok. Dünyada 4 milyar kadın var farkında mısın? Klâsik olarak karar verememek en kötü karardır ve seni bitirir. Milletin dediklerini salla gitsin.