Emoları Rahat Bırakın :S

Juggernaut

Profesör
2 Mayıs 2007
3,323
41
0
Yaş olarak o şekil giyinen,konuşan kitleye yakın olduğun için bu şekil düşünmen normal diyorum.Ama gerçek hayat bu değil.Bu şekil yaşamak değil.Düşünce yapım ise insanlar " evet ya olabilir.Yapsınlar napalım.Giyinsinler bize ne.Boşver ya konuşsunlar,Ya da onlar da insan ve özgür " şeklinde değil. Bu çocuklar bugünün yarının geleceği olacak. Küçük kardeşine okuma öğretecek.karşıdan karşıya geçemeyen yaşlı,bedensel özürlü kişilere yardım edecek.Şimdi arkadaşlar bu videodaki şahıs bunları yapabilecek yeteneğe sahip mi?

Onlar benimle aynı yaş grubunda olabilirler. Ama bu bizim birbirimizi daha iyi anlayacağımız anlamına gelmez.

Kendilerine emo diyen bu kişilerin psikolojik sorunlarını olduğunu ve hatta tedaviye ihtiyaçları olduğunu kabul ediyorum. Ama onlarda bu toplumun bir parçasıdır. Onların kast sistemindeki paryalarla bir tutulması gerekir.

Kendine "insanım" diyenler emoları bıçaklamaktan söz ediyorlar. Arkadaşlar hangi çağdayız? Kardeşinizin emo olduğunu düşünün. Onu da mı bıçaklayacaksınız?

Emolar kadar sizin de tedaviye ihtiyacınız var.

yumluanarsist

Rektör
11 Haziran 2009
12,009
280
0
Onlar benimle aynı yaş grubunda olabilirler. Ama bu bizim birbirimizi daha iyi anlayacağımız anlamına gelmez.

Kendilerine emo diyen bu kişilerin psikolojik sorunlarını olduğunu ve hatta tedaviye ihtiyaçları olduğunu kabul ediyorum. Ama onlarda bu toplumun bir parçasıdır. Onların kast sistemindeki paryalarla bir tutulması gerekir.

Kendine "insanım" diyenler emoları bıçaklamaktan söz ediyorlar. Arkadaşlar hangi çağdayız? Kardeşinizin emo olduğunu düşünün. Onu da mı bıçaklayacaksınız?

Emolar kadar sizin de tedaviye ihtiyacınız var.

Evet bıçaklarım, evet psikopatım.

Başka sorun var mı? Yoksa tutma beni, birkaç emonun kafasını kopartıp geleyim. :)

surmelim37

Profesör
12 Şubat 2009
1,133
8
0
Çok gülmüştüm buna :D buna diss atan bi kız vardı bide resmen dalga geçmişti videoyu bulursam paylaşırım :)

Aquamenti

Asistan
15 Temmuz 2009
120
2
0
Hani bu emolar yazarken "éM0Ları rahat ßıraqhıN yha" tarzında yazıyorlar ya konuşmayı ona uydurmak için öyle ağzını yüzünü yamultuyor:w00t::mrgreen:
Not:Tırnak içindekileri yazmak için emo converter kullandım,ben emo falan değilim yani Allah muhafaza:laugh:
Not2:Kızı dövesim geldi.

zelenga

Profesör
17 Şubat 2008
2,509
18
218
ne EmOymuş kardeshim. hHayır sonunda korktuğum o ki bu kadar kızılan küfredilen şey başımıza gelmesin. emo milletvekili falan :)
hor görmeyeim anlamaya çalışalım lütfen..daha fazla yayılmadan bu illet

ATmaCA53

Profesör
21 Nisan 2009
3,993
35
0
geçenlerde facebookda emocular arkadaşıma ve bana nasıl hakaret ediyorlar ki bir göreceksiniz, bunlar ile ağız dalaşına aslaha giremezsiniz, ağzı bozuk insanlar keserim kanını emerim tarzı gibi yorumlarda bulunuyorlar insan biraz tırsıyor bu lafları duyunca.

Bide bizim akraba çocuğu var bir kız ben onun emo tarzı bu hallere düşeceğini hiç bilmezdim çok şaşırdım doğrusu, türkiyede emo misyonerleri var gençlere para, araba, giyim gibi vaatler ile kandırarak gençleri kötü yolla sürüklüyorlar, yarın senin evladın bu hallere düşmeyeceği ne belli o yüzden anne babalar çocuklarınıza sahip çıkın.

SyK112

Öğrenci
20 Haziran 2008
73
1
8
Çoluk çocuğa ingilizce öğretmeyin arkadaş...
Sonra sağda solda "Leave me alone, okey?" diye ağlıyorlar...

calvaria

Profesör
25 Mart 2008
1,616
9
218
calvaria bu yazı senin söylediklerini cevaplıyor zannedersem!

Syn Anlayan'a;

Bence hala cevaplamıyo (!) ozaman şöyle söyleyeyim sırf insanları bizden farklı konuştukları için yargılayacakmıyız. Bence yargılamak yerine neden bu şekilde davrandıklarını anlamak lazım. Sorunun kaynağıda bu zaten sen böylesin diyerek kestirip atmak. Hiç kimse emo doğmaz dostlar bunu unutmayalım.

Bu emolar ne yapmış kötü bişimi yapmış bu kötü kavramı kime göre neye göre kötü peki bizim doğrularımız neye göre doğru kime göre kanuna göremi bi felsefeye göre mi bi dine göremi bunları düşünmek lazım.

Bence herkes farklı, herkes eşit.

Sanmayınki emoları savunuyorum banada bi yanlışlık varmış gibi geliyo lakin kimseyi giyinişine yada konuşmasına göre yargılayamam. Bence yargılanamazda.

Neden derseniz bence; ben emoların kıyafetine karışırsam biride çıkar benim başörtülü kardeşimin başındaki örtüsüne karışır. Ben emoların konuşmasına karışırsam biride çıkar benim angara ağızıma karışır.

Aslında konuyu bu kadar komplike bi hale sokmakda ne kadar doğru onuda bilemedim şimdi :)

Tekrar söylüyorum tüm yazdıklarım anlayana :) anlamayan üstüne alınmasın :)

husoft07

Asistan
26 Kasım 2008
177
0
16
Zamanında aileleri doğrları öğretmediği için insanlar bu hallere düşüyor. Aile birşey öğretmeyince etraftan gördükleri ve duydukları ile hareeket ediyorlar. Başbakanın adını dahi bilmeyip 10 çeşit moda dergisinin yazılarını ve neleirn moda olduğunu adından daha iyi bilen insanlar var. Bunlar kendiliğinden mi oldu yoksa milletin vurdumduymazlığını ve bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı ile hareket ettiğimiz için belli kesimler istediklerini gençlere rahatça empoze mi ediyor? Evet çokcukjlarımız ve gençlerimiz ezilmesin, sıkıntı çekmesin, rahat bırakalım ama nereye kadar. Budanmamış, yabani, meyvesi yenmeyen bir ağaç mı, yoksa budanmış, aşılanmış, yenebilir bir meyve veren ağaç mı? ( tabi bu kimin budadığına bağlı ). Evlatlarımızı biz budayalım. Amerikalı misyonerler yada ne idüğü belirsiz varlıklar tarafından değil. Aile yapısının çökmesi bunlara neden oluyor. Artık herşey insanlara para bazlı olarak sunulduğu için ailesiyle ilgilenme şansı kalmıyor kimsenin. Para kazanmak için neleri kaybettiğimizin fakında değiliz malesef millet olarak. HERKES UYANSIN ARTIK.

korsan12

Doçent
15 Ocak 2008
506
3
18
babası ölse bu kadar ağlamaz heral yeni 160 katlı bi bina yapılmış dubaide bunu ordan atıp aşağı inip tek rar çıkarıp tekrar atmak lazım :D

Juggernaut

Profesör
2 Mayıs 2007
3,323
41
0
Emredersiniz Lord'um. :)

Bugün emoların kafasını kesen, yarın kardeşimin kafasını keser. Toplumun huzuru için tedavi olman gerekli. Bunu bir tavsiye olarak gör.

Olmadı kasap yaparlar seni. Kafa kesmeden duramıyorsun ya. Gerçi senin gibi kasap bize emo eti de yedirir.

yumluanarsist

Rektör
11 Haziran 2009
12,009
280
0
Bugün emoların kafasını kesen, yarın kardeşimin kafasını keser. Toplumun huzuru için tedavi olman gerekli. Bunu bir tavsiye olarak gör.

Olmadı kasap yaparlar seni. Kafa kesmeden duramıyorsun ya. Gerçi senin gibi kasap bize emo eti de yedirir.

Kendi kardeşimin kafasını kesmeyi göze alıyorsam seninkinden kıyma yapabilirim. :) O sebeple çok kurcalama. :)

ATmaCA53

Profesör
21 Nisan 2009
3,993
35
0
kimse yanlış anlamazsın kisenin giyimine, diline bir şey dediğimiz yok, burda yanlış olan bu gençlerin ağza alınmayacak küfür hakaretler ile topluma zarar vermesidir, emoların topluma bir saygısı yoktur sizin anlıyacağınız emo yetiştirme tarzı böyledir.

emo nedir ?

Emo 1moda 1müzik türü mutsuzluk,yalnızlık,melankoli durumu olarak anlatabiliriz.Emo olmak genellikle mutsuzluk depresiflik olarak adlandırılır.içinde hissettiğin acıyı cesurca dışa vurmandır.
En popüler 5 emo
1-cute is what we aim for
2-avengeld sevenfold
3-the early november
4-hellogoodbye
5-quietdrive
Öncülerinden my chemical romance`yi örnek verebiliriz.
*disco değil retro olmak,
*2 el kıyafetler
*eskimiş yırtık converseler
*kızlarda kendilerinin kestiği w boyadığı kısa saçlar (yada renkli.kırmızı,mor,yeşil vs. akla ne gelirse)w yataktan yeni çıktım modundaki saçlar,
*günlük..en emoların en önemli kişisel şeyi,içine yazdıkları şiirlerini yaşadıklarını dier emo arkadaşlarıyla paylaşırlar
*siyah oje(yıpranmış)
*emo kızları genellikle pop kültürüne baş kaldırır.
-emo kızları nlerden nefret eder:
justin timberlake,avril lavigne,konserlere para verip girmek,kendilerini kısıtlamaya çalışan erkek arkadaş,piercing!lerine laf eden aile

En sıkı 10 emo:
1 my chemical romance
2 fall out boy
3 a.f.i.
4 panic ! at the disco
5 hoobastank
6 death cap of cutie
7 modest mouse
8 taking back sunday
9 dashboard confessional
10 weezer

-justin timberlake,avril lavigne,kuaförden çıkmayan kızlar,eski kız arkadaşları,tüm popüler metal grupları,ailesinin göz kalemine laf etmesi.

emo`ların favori filmleri:
1 spider-man
2 donnie darko
3 american beauty
4 everything is IIIuminated
5 fight club
6 garden state
7 titanic
8 requim for a dream
9 basketball diaries
10 eternal sunshine of the spotlessmind

durden
the apathy eulogy
asteria
bayside
Circle Takes the Square
City of Caterpillar
Embrace
Emo Summer
mozart season
a thorn for every heart
ı hate myself
orchid
pg.99
rites of spring
emery
the early failure
sunny day real estate
mineral
jimmy eats world
yesterdays rising

Tipik EMO özellikleri:

1. Türkçe bilmezler, kendi aralarında kullandıkları tuhaf bir dil vardır. Şekil 1 a'da vikings'in gösterdiği gibi:

hihihihi süfe nahn her bh süfe e ama o arkdaki çnta pempe pempe zrtmış hihihihi

ne jkı yaaa ajko ne dio o hatun

oii fasla tabdım<3

ayhhh çoqhh dadnu ben öpebilirmiim 1 kere

aaaaaaaaaaa tacıı tanıommbı yerdenn askıma ben heduee ettım jok yakısıyo bebeımeee mjxxx sfym senıı emojukummmmm

2. Saçlarını genellikle tek gözlerini kapatacak kadar öne yatırırlar. Arkada kalan kısımları ise jöleyle ya da spreyle kabartarak karıştırırlar. Bu absürd görünüm, "şekil"den ziyade yüzlerini kapatmak içindir.

3. Yüzlerinin gözüken kısımlarına bol miktarda (paralarının yettiği kadarıyla) piercing yaptırırlar. Ne kadar piercingleri varsa o kadar "havalı"dırlar.

4. Yüzlerinin gözüken kısmında "aptal" bir ifade vardır. Bu gerçek bir "loser" gibi görünme isteğinin mantığını hala çözemedim şahsen.

5. Mümkün olduğu kadar "görünmeyen" yerlerine dövme yaptırırlar. Dövmeye asla "dövme" demezler. Kesinlikle "tatoo" derler. Bu onların "cool" olma anlayışıdır. Görünmeyen yerlerine yaptırmalarının sebebi ebeveynlerinin görmesini engellemektir.

6. Hep marka şeyler giymeye çalışırlar ama alışveriş yaptıkları yerler de bellidir. Converse ve Vans en kıymetli markalarıdır. Nasıl "kel" bir emo olmazsa en az 5 Converse'i olmayan bir emo da olamaz.

7. Takıldıkları 2 yer vardır: İstiklal Caddesindeki İş Bankası'nın önü ve Kadıköy'deki Rexx Sineması'nın önü. Bütün günlerini burda ayakta dikilerek (!) ve sağa sola bakarak geçrirler. Aynı bir güvercin gibi.

8. Kızları da erkekleri de biseksüeldir. Onlar için cinsiyetin fazla bir anlamı yoktur. Önlerine gelen her emoyla yiyişebilirler. Erkek erkeğe, erkek-kıza, kız-kıza...

9. Bazı emo kızlarda metalci erkek tavlama güdüsü gelişmiştir. Bu kısım uzun saç fetişidir.

10. Dinledikleri şeyler başta H.I.M. olmak üzere, Anathema, Katatonia'nın yeni albümleri, Bullet For My Valentine, On Thorns I Lay, Falling Down Boy (!), Placebo (? bknz: "Ne alaka") gibi "duygusal çöküş" temalı gruplardır.

11. Her emo kız mutlaka gay birine aşık olduğunu zanneder. Ör: Ville Vallo.

12. Damalı pantolon, damalı gömlek, damalı bileklik, kısaca damalı herşey ilgi alanlarına girer ve bunları üstlerine giyerler. Mümkün olduğunca kırmızı-siyah-mor renkleri tercih ederler. Bunların hepsi aynı boyda (1.60), aynı kiloda (50), aynı saç şekline sahip (face-off), aynı ayakkabılar, aynı pantolonlar ve aynı gömlekler giyen, aynı bileklikleri takan, kısaca tamamen aynı insanlardır. Sözde karakterlerine kadar. bu yüzden emo avlamak çok kolaydır. Çok azdıysanız ve yapacak başka birşeyiniz yoksa yoldan geçen bi emo kızından sigara isteyerek bunu yapabilirsiniz. (Zira onlar birini kafalamak için hep bu yolu kullanırlar)

13. Bira içmek onlar için marifettir. 1 kutu alkolsüz (!) biradan sonra yamulurlar. Hiç olmazsa yamulmuş numarası yaparlar ki etrafındaki erkekler ya da kızlar bunları daha kolay yiyebilsin. Yaptıkları bütün saçmalıkları alkolün üzerine atabilirler böylece.

14. Zararlı maddeler kullanmak onlar için marifettir. Çünkü bu tip şeyler, bulunması çok zor birşeydir onlara göre.Buldukları şeyi de hazine gibi saklar, çok iyi bir halt yiyormuş gibi bunu yaptıktan sonra da "ben bilmemne içtim" diye bağırırarak dolaşırlar.

15. Kendilerinin dejenere olmadığını, böyle olmanın onların varoluşlarında olduğunu söylerler.

16. Metal kültürüyle punk çöplüğü arasında sıkışmış garibanlardır. Sağlam metal gruplarının melankolik parçalarını duyup onları da emo gruplar zannederler (Bknz: Opeth). Bu yüzden midir bilinmez, daha çok metalcilere yakın yerlerde takılırlar. Şekil 1 a: Moda sahili. (Geçen hafta bu civarda yüzlerce emo gördüğümü iddia etsem yalan söylemiş olmam heralde)

17. Kısaca punk'ların uzatılmış halidir. Biraz metalcilerden, biraz punklardan bişeyler alalım da şöyle ortaya karışık birşeyler yapalım mantığının ürünüdürler.

18. Bu tarzı çıkaran insan (!?) olarak Ville Vallo'yu gösterebiliriz. Fakat emoların bile yeni nesili pek tanımamaktır zat-ı muhteremi =)

19. Genellikle intihara meyillidirler. Öyle olmasalar bile "emo" yasaları gereği öyleymiş gibi davranırlar.

20. Fotoğraf çekerken beli başlı 3 pozları vardır. Birincisi işaret parmaklarını ve orta parmaklarını uztıp, diğerlerini bükerek (yani ellerine ***** şekli vererek) kafalarına dayarlar. İkincisi ellerine fotoğraf makinesini alarak kafalarına göre 80 derecelik bir açıyla tutarak kendilerini yukardan çekerler. Böylece kafaları karikatürlerdeki gibi kocaman çıkar gövdelerine göre. Komik olmaya çalıştıklarını düşünüyorum bu davranışla da.. Üçüncüsü ise artık klasikleşen şaşırma pozudur. Birşeye şaşırmış gibi yaparak tek ellerini açık olan ağızlarına kaparlar. Bu 3 poz şekli de emo olmanın altın kuralları arasındadır. Böyle pozları olmayan bir şahıs kendini emo olarak topluma kabul ettiremez.
Video izlediğiniz gibi bu verdiğim ^^emo nedir?^^ kaynağıyla birbiriyle örtüşüyor.