Soru Güvenilir yatırım uygulaması arıyorum

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
136
3
29
28
Android için güvenilir yatırım uygulaması arıyorum.
Hisse yatırımı için indireceğim fakat kripto özelliği de olsa iyi olur.
Halihazırda Midas kullanıyorum en güvenilir uygulama o çünkü.
SPK onaylı olan başka uygulama varsa onu önerebilirsiniz yoksa en güvenilirlerini önerirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler 😊

Çözüm
Bankaların uygulamalarını ben de kullanmak istiyorum hisse için ama altın ve dolarda olduğu gibi yükseldiğinde bankalar bankamatikleri ya da çekim işlerini engelleyebiliyor ya bu yüzden güvenemiyorum
Binance konusuna gelince uygulama çok kaliteli hatta bende bile yüklü fakat güven konusunda biraz tereddütlerim var
Midas BTK onaylı olsa bile gene dolandırma riski var belki ama nedense ona güvenim var ve bu güvenin kaynağı da bence BTK
Binance normalde hisse uygulaması olsa BTK bence binanceye de güvence verirdi fakat kripto işleri vergi konusunda sıkıntı olduğundan dolayı güvence verilmiyor bence
Altın ve emtia ürünlerini direk banka uygulaması üzerinden alırsan dediğin geçerli. Ama Zborsa gibi borsa aracı uygulamadan istesen de...

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,014
5
3,158
358
Ben 2 ayrı uygulama kullanıyorum. Tek finans kurumuna bağlı kalmak istemiyorum. Bist100 yatırımlarım ve emtia etf yatırımlarım için Ziraat bankasının Zborsa uygulaması, kripto alım satım için binancetr kullanıyorum. Riski bu şekilde dağıtıyorum.

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
136
3
29
28
Ben 2 ayrı uygulama kullanıyorum. Tek finans kurumuna bağlı kalmak istemiyorum. Bist100 yatırımlarım ve emtia etf yatırımlarım için Ziraat bankasının Zborsa uygulaması, kripto alım satım için binancetr kullanıyorum. Riski bu şekilde dağıtıyorum.
Bankaların uygulamalarını ben de kullanmak istiyorum hisse için ama altın ve dolarda olduğu gibi yükseldiğinde bankalar bankamatikleri ya da çekim işlerini engelleyebiliyor ya bu yüzden güvenemiyorum
Binance konusuna gelince uygulama çok kaliteli hatta bende bile yüklü fakat güven konusunda biraz tereddütlerim var
Midas BTK onaylı olsa bile gene dolandırma riski var belki ama nedense ona güvenim var ve bu güvenin kaynağı da bence BTK
Binance normalde hisse uygulaması olsa BTK bence binanceye de güvence verirdi fakat kripto işleri vergi konusunda sıkıntı olduğundan dolayı güvence verilmiyor bence

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,014
5
3,158
358
Altın ve emtia ürünlerini direk banka uygulaması üzerinden alırsan dediğin geçerli. Ama Zborsa gibi borsa aracı uygulamadan istesen de altın alamazsın. Uygulamadan borsa hisse senetlerini alırsın. Altın almak için borsadaki etf leri alırsın. O da banka ile alakası yok sadece aracılık yapar. Örneğin GMSTR etf i gümüş e endeksli bir etf tir ve borsa hisse senedidir, bankadan bağımsızdır. Senin banka ile işin yok sen hisse senedi alıyorsun. Ha banka üzerinde altın alımı satımı yaparsan o ayrı, direk bankadan işlem yapıyorsun bankanın kendisinden alıyorsun.

Binance konusuna gelirsek, binance kripto alım satımında tartışmasız en büyük aracı kurum. Birçok kişinin bitcoin winter diye isimlendirdiği bitcoin'in 15bin dolara vurduğu dönemde dahi binance kepenkleri kapatıp gitmedi. LUNA patladığında binance LUNA üzerindeki işlemleri kapatmadı. Yani binance da diğer aracı kurumlar gibi risk unsuru. Eğer ki tamam maksimum güvenilir bir yatırım istiyorsan kripto özelinde herhangi bir kripto borsasından istediğin kriptoyu alıp soğuk cüzdanına export edebilirsin. Kriptoda en en en güvenli yol budur. Kriptoyu borsadan al, kripto cüzdanına taşı. Ha o zaman da kısa vadede alım-satım işlemleri yapmak uzun oluyor o da senin bileceğin birşey.

Çözüm

Emnn

Profesör
Emektar
Müdavim
3 Mayıs 2021
2,225
8
1,890
358
Piyasada ki yatırım uygulamalarındansa bankaların yatırım araçlarını kullanmayı daha doğru buluyorum. Zamanında bende midasdan hesap açıcaktım para çekme işleminde bazı sıkıntılar duydum. Akbank, Ziraat, Yapıkredi gibi bankaların yatırım uygulamaları bence daha mantıklı. Kripto da binance diğerlerine bence fark atar..

WebTutkusu

Öğrenci
20 Haziran 2024
1
1
1
BTK hiçbir zaman birisine onay vermez. BTK'nın yetki verdiği firma ve şartlar kanunlarda açıkça bellidir. OKTH firmalarına ve Kargo firmalarına belirli şartlar içerisinde yetki/izin verir. Bu yetki/izin, güvence anlamına da gelmemektedir. Borsa, banka gibi platformlarla BTK'nın alanı da örtüşmemektedir. Sitelerde sağda solda BTK onayından bahsediliyorsa bu durumdan şüphelenin. Gerekirse 120 nolu hattı arayarak BTK ile iletişim kurun.