Yardım Garip bir internet çekmeme sorunuyla karşı karşıyayım, nedeni ne olabilir?

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
142
4
30
28
Arkadaşlar selam benim kendi evimdeki internetim 50 mbps.
Bir yakınımı ziuaret için şehir dışına çıktım ve onların internetini kullanmak zorunda kaldım. İlk başlarda 16 mbps internetleri olduğu için çekmez sanmıştım fakat kendi evimdeki 50 mbps internetten bile daha iyi çekiyor.
İkimiz de türktelekom kullanıyoruz.
Benim mkdemim : Tenda V12 AC1200 Mbps Dual Band Kablosuz 4 x Gigabit Port Vdsl/adsl Modem Router ( Super Vdsl Profil 35B)
Yakınımın modemi ise türktelekomun verdiği sıradan bir modem.
Nasıl benim internetimden daha iyi bir performans veriyor aklım almadı.
Türktelekom ekibi eve geldi onlar da bir sorun yok dedi gitti kafam çok karıştı.
Yardım eden ve etmeye çalışan herkese şimdiden teşekkürler 😊😊

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,788
6
824
293
36
Arkadaşlar selam benim kendi evimdeki internetim 50 mbps.
Bir yakınımı ziuaret için şehir dışına çıktım ve onların internetini kullanmak zorunda kaldım. İlk başlarda 16 mbps internetleri olduğu için çekmez sanmıştım fakat kendi evimdeki 50 mbps internetten bile daha iyi çekiyor.
İkimiz de türktelekom kullanıyoruz.
Benim mkdemim : Tenda V12 AC1200 Mbps Dual Band Kablosuz 4 x Gigabit Port Vdsl/adsl Modem Router ( Super Vdsl Profil 35B)
Yakınımın modemi ise türktelekomun verdiği sıradan bir modem.
Nasıl benim internetimden daha iyi bir performans veriyor aklım almadı.
Türktelekom ekibi eve geldi onlar da bir sorun yok dedi gitti kafam çok karıştı.
Yardım eden ve etmeye çalışan herkese şimdiden teşekkürler 😊😊

Tam sebebini bilmiyorum ama benim de başıma geleni anlatayım. 1 ay önce yeni eve taşındık. Eski evde de bu evde de fiber altyapı vardı. 24 mbps kullanıyorum. Eski evde 20 den yukarı çıkamazdım ayrıca modem odamda dururdu ve balkonda, tuvalette internet çekmezdi. Şimdi yeni eve taşınınca modemi de yenilediler onun da nedenini anlamadım ama şu anda modem eve giriş kapısının önünde. Benim odam kapıya en uzak yerde ve 25 mbps alıyorum. Telefonum da wirelessın üzerinde 6 işareti falan var. Son model modem mi geldi anlamadım. Teee kapıdan odaya kablo çekerim diye düşünüyordum fakat hiç gerek kalmadı

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
142
4
30
28
Tam sebebini bilmiyorum ama benim de başıma geleni anlatayım. 1 ay önce yeni eve taşındık. Eski evde de bu evde de fiber altyapı vardı. 24 mbps kullanıyorum. Eski evde 20 den yukarı çıkamazdım ayrıca modem odamda dururdu ve balkonda, tuvalette internet çekmezdi. Şimdi yeni eve taşınınca modemi de yenilediler onun da nedenini anlamadım ama şu anda modem eve giriş kapısının önünde. Benim odam kapıya en uzak yerde ve 25 mbps alıyorum. Telefonum da wirelessın üzerinde 6 işareti falan var. Son model modem mi geldi anlamadım. Teee kapıdan odaya kablo çekerim diye düşünüyordum fakat hiç gerek kalmadı
Büyük ihtimal aynı sorundan kaynaklanan bir durum gibi duruyor. Çünkü eski evinizdeki sorunların aynılarını ben de yaşıyorum.
Yeni modemin fotoğrafını veya modelini atma sansınız var mı?

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,788
6
824
293
36
Büyük ihtimal aynı sorundan kaynaklanan bir durum gibi duruyor. Çünkü eski evinizdeki sorunların aynılarını ben de yaşıyorum.
Yeni modemin fotoğrafını veya modelini atma sansınız var mı?

Ekli dosyalar

• 20240627_234301.jpg
    20240627_234301.jpg
    24.2 KB · Görüntüleme: 20
  • 20240627_234313.jpg
    20240627_234313.jpg
    38.5 KB · Görüntüleme: 18
  • 20240627_234344.jpg
    20240627_234344.jpg
    40.8 KB · Görüntüleme: 18

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
142
4
30
28
Teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir şey dikkatimi çekti
İlk fotoğraftaki modem ama ikinci fotoğraftakini anlayamadım
Kutu içinden mi çıkıyor o parça yoksa bilmediğim başka bir olayı mı var

Google cam ile araştırdığımda ikinci fotoğraftaki de modem olarak görünüyor
Sanırım ikinci fotoğraftaki eski modeminizdi
Yanlışım varsa düzeltin lütfen😊

Son düzenleme:

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,788
6
824
293
36
Teşekkürler

Bir şey dikkatimi çekti
İlk fotoğraftaki modem ama ikinci fotoğraftakini anlayamadım
Kutu içinden mi çıkıyor o parça yoksa bilmediğim başka bir olayı mı var

Google cam ile araştırdığımda ikinci fotoğraftaki de modem olarak görünüyor
Sanırım ikinci fotoğraftaki eski modeminizdi
Yanlışım varsa düzeltin lütfen😊

Eski modemi iade ettim. O 2 görseldeki zımbırtıları da yeni taktılar. Fakat evde yoktum küçük olanın ne işe yaradığı hakkında en ufak bir fikrim yok :D

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
142
4
30
28
Eski modemi iade ettim. O 2 görseldeki zımbırtıları da yeni taktılar. Fakat evde yoktum küçük olanın ne işe yaradığı hakkında en ufak bir fikrim yok :D
😅😅

İzniniz olursa fotoğraflarınızı başka bir soruda kullanacağım.
İkinci fotoğraftaki ürünün ne olduğunu anlamak için

AMC

Profesör
Cezalı
21 Ekim 2015
2,039
824
293
İnternet hızının çekmesiyle alakası yok. Wifi antenleriyle alakalı bir durum wifi bağlantısından da cok bir hayır beklemeyin. İyi modem alırsan evin her yerinden çeker sana 1gbps de verse modem iyi değilse odadan adım attığın an bağlantın gider.

Son düzenleyen moderatör:

Constantin87

Profesör
1 Aralık 2013
3,448
1,951
358
2024 yılında şu yazımı iyi okuyup anlayın artık.

İnternet hızının çekmesiyle alakası yok. Wifi antenleriyle alakalı bir durum wifi bağlantısından da cok bir hayır beklemeyin. İyi modem alırsan evin her yerinden çeker sana 1gbps de verse modem iyi değilse odadan adım attığın an bağlantın gider.

Asus N16 Modemim vardı sürekli bağlantı kopmaları ve yavaşlık sorunları vardı. Tp link AX1800 modem aldım o kadar memnunum ki tüm sorunlarım çözüldü. Paket hızımdan bir kaç mp düşük sadece ve wifi performansı çok iyi.

AMC

Profesör
Cezalı
21 Ekim 2015
2,039
824
293
Asus N16 Modemim vardı sürekli bağlantı kopmaları ve yavaşlık sorunları vardı. Tp link AX1800 modem aldım o kadar memnunum ki tüm sorunlarım çözüldü. Paket hızımdan bir kaç mp düşük sadece ve wifi performansı çok iyi.
Modem chipsetin den fark eder. Ev m2 büyükse mesh sistem kurulması cok daha avantaj.