BizBizeYeteriz kampanyasında toplanacak paraların ihtiyaç sahiplerine gideceğine emin misiniz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
"İnşallah yapılan tüm bağışlar kuruşu kuruşuna ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır" diyerek bağışımızı yapacağız artık.
Maksat; ne yüksek meblağları göstererek şov yapmak olmalı ne de dayanağı olmadan -kafalarda kuşku bırakıcı söylemlerle- bağışları engellemek olmalı. Çünkü yaşadığımız şu zor zamanda gerçekten ihtiyacı olanlar var ve bizim birbirimize ihtiyacımız var.
 

Fakehero

Doçent
Şimdi ben 17 yıl iktidar olan partinin öncesini de biliyorum sonrasını da. Bugüne kadar 1938den sonrasında yenmeyen para kaldı mı ? İhtiyaç sahipleri yerine ceplere aktarılmayan bağış oldu mu ? Devlette memur dahil her devlet çalışanının nasıl para yediğini en güzel Şener Şen ve Kemal Sunal filmlerinde göstermedi mi ? Uğur Dündar izleyin Türk Kızılayında paraların nasıl cebe indirildiğine dair. Adil bir yönetim sistemi bu ülkede olmadı ve yakın zamanda da olmayacak. Verdikleri sözü tutmayan adamların iktidar olacağını hayal ediyorsanız yanılıyorsunuz zaten iktidar denen kesimde bu sözünü tutmayan adamlar yüzünden iktidardalar ve ne zaman muhalefetin başına düzgün adamlar gelir işte o zaman iktidarı kendi deyimleri ile devirebilirler. Yoksa bu devran böyle gider ve muhalefette sadece sözde muhalefet olur.
 

Szayel

Profesör
Selam arkadaşlar,

Kolları sıvadık. veeee;

@Reacher;
Kaynak var kaynak var dediğin içerikte Aydınlık gazetesi haricinde alıntıladığın resimlerin hiçbirinin kaynağı yok. Kaynak diye tanımlanabilecek şey, metin içerir link bağlantılarıdır. Bu resimler üzerinde düzenlemeyi herkes yapabilir özellikle FETÖ'nün devleti karalamaya çalıştığı dönemde.
Daha da ÖZELLİKLE bunca rahmetli olan insan varken, hastalık ve salgın bu kadar kritik seviyedeyken piyasaya hangi mantıkla sürüldüğü bilinmeyen sahte evraklar, sahte evrakları servis eden haber ajansları varken, daha daha önemlisi kimliği belirsiz bir çok fake hesap bunları twitter vd yerden servis ediyorken.

Velhasıl bir haberden bahis edeyim. Bir bey abi kolunda alçı ve cami avlusunda cuma çıkışında dileniyor. Bey abi habersiz tabi kayda alındığından. Velhasıl herkes camiden çıkıyor ve cami kapanıyor. Bey abi kalkıyor, bmw markalı bir aracın bagajını açıyor ve alçıyı çıkarıp bagaja atıyor. Arabaya biniyor sürüp gidiyor. Mu ? Polis çeviriyor önünü ve tüm paralarına el konuyor.

Kimin ihtiyacı var kısmen anlayabiliyorsun, kısmense anlayamıyor. Mevcutta lider ve komuta a partide. Yarın b parti devlete gelebilir. Sen b partiye oy atmış da olabilirsin. Ama yaptığı tüm şeylerden sen sorumlu değilsin. Sen bu adamlar yönetebilir diyorsun ama arka planında ne oluyor bilmiyorsun. Allaha emanet yani.
Kısaca hazır ramazan da geliyor fitre, sadakları kime vereceğini bilmiyorsan bence mantıklı bir yöntem. Bu kadar işsizlik maaşı, bu kadar göçmen varken devletten daha iyi bir kaynak düşünemiyorum bu konuda. Devlet karşıtı araştırmalar yapabildiğin gibi imkanlarını devletin yaptıklarını araştırmayla da geçirebilirsin. Yaşlı çiftçilerin tarlalarını süren askerler, halkın evlerine gıda tüketimini taşıyan polisler, bilmem kaç bin kişinin evine götürülen sıcak yemekler, %100 mesai alacak sağlık personeli. Bunlar hep maliyet, belirli saatlerde yapılan alkışlarla ödenen bedel değil. Şuan taraf tutarak yazmıyorum bunları, sen gibi.

Öte yandan şu da rezil bir durum; " iman derken ibana geldik". Çok çirkin ve rezalet. Sonuç olarak kimse sizleri bu durum için zorlamıyor. Zorluyor olsa amenna. Ama devlet, o büyük Almanya, ABD gibi IMF'ye gidip borç talep edebilirdi. Bu durumda doğal olarak kaçındığınız, eleştirdiğiniz ve sitem ettiğiniz bu durumun aksine çatır çatır hep birlikte ödüyor olacaktık. Belki de ödeyemiyor olacaktık :)

Velhasıl; Eleştirmeyin demiyorum, taraf olmayın da demiyorum. Biz bir şekilde bu ödemeyle bir damla nefes aldırıyoruz. Aldıramıyorsak bile çalınıyorsa bile biz öyle düşünüyoruz. Fabrikalarda çalışıyoruz evimizden twit atmıyoruz. Niyetimiz fitre, zekat. Çalınıyorsa vebali boyunlarına. Siz de kendi payınıza düşeni düşünün, yani zan ile aldığınız günahları, fitneyi ve fesatları. Tabi müslümanlık inancına inanan bireylerseniz. Yoksa bu yine sizi ilgilendirmiyor olacaktır. Son tavsiyem ise fetöcüsü, düşmanı, yaltakçıları hatta ve hatta dahili ve harici bedhahtları her zaman olan bu devlette daha yapıcı eleştiri yapmanız. Tayyip bey yapıcılığı hak ediyor iddiam'dan değil bu devlet bunu hak ediyor.
 
Son düzenleme:

Szayel

Profesör
HDP'ye ödeme yapmıyoruz ki yeşil okçu.. Size niye batıyor bu kadar anlamadım. Para bizim, bütçe bizim. Siz gidin dolar alın tam yatırımlık bir dönem bu dönem. Tam sizlik. Birlik beraberlikten yoksun.

Fakehero, onlar kendileri istiyorlar ama kaçamadılar bir türlü :) Kaçanları gördü bu millet. Gitsinler bir de abddeki sağlık sektörünü deneyimlesinler, oradaki vergileri görsünler. Yeni deneyim iyidir, tazelik katar.
 
Üst