Dünyanın en büyük Atatürk heykeli Artvin'e yapılıyor

Bu konuyu okuyanlar

canki1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla bilemiyorum turistlik olarak değerli olabilir ama ben olsam eğitime harcardım misal okul ve üniversite açar ismini Mustafa Kemal Paşanın ismini verirdim :) En azından insanlara faydası olurdu hemde manevi değeri çok daha yüksek olurdu. Hemde Mustafa Kemal pasanın eğitime verdiği önemi irdelerdi bence :) Şu an için turistlik bir değerden farkı yok zaten bilen biliyor Mustafa Kemal Paşayı :)

sana katılıyorum bende olsam öyle yapardım fakat adamda bana göre bu heykeli yaptırmakta ki amaç hala Atatürk ilkelerine bağlı bir çok insan olduğunu görmek istemeyenlere göstermek...biliyoruz ki Atatürk ilkelerine karşı bi hükümetle yönetiliyoruz...bence güzel bi mesaj olmuş...adam sonuçta bunu yaptırmış devletin parasıda değil kendi parası..ne yapıp yapmadığı da kimseyi ilgilendirmez.. başbakan ülkenizin topraklarını satarken konuşmuyorsunuzda bu parayı mı konuşuyorsunuz...dini her konuya alet etmek yerine bırakın insanlar inançlarında özgür dini görüşlerinizle insanları etkilemeye çalışmayın....

Heykel Haramdır. Unutmayın, putperestlikte heykel dikmekle başlamıştır. İyi niyetle yapılan heykellere zamanla ( hemen değil, Yüzyıllar sonra) tapılmaya başlandı. Ataya verdiğiniz değeri mi göstermek istiyorsunuz, onun heykelini değil dediklerini yapın.

heykel yapmanın neresi haram...heykele tapmak haram olabilir sonuçta bunu sanat olarak yapıyorsan bu haram değildir..gidipte ona tapıosan putperestliktir ...bu kadar gerici bi düşünce görmedim...

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
sana katılıyorum bende olsam öyle yapardım fakat adamda bana göre bu heykeli yaptırmakta ki amaç hala Atatürk ilkelerine bağlı bir çok insan olduğunu görmek istemeyenlere göstermek...biliyoruz ki Atatürk ilkelerine karşı bi hükümetle yönetiliyoruz...bence güzel bi mesaj olmuş...adam sonuçta bunu yaptırmış devletin parasıda değil kendi parası..ne yapıp yapmadığı da kimseyi ilgilendirmez.. başbakan ülkenizin topraklarını satarken konuşmuyorsunuzda bu parayı mı konuşuyorsunuz...dini her konuya alet etmek yerine bırakın insanlar inançlarında özgür dini görüşlerinizle insanları etkilemeye çalışmayın....

heykel yapmanın neresi haram...heykele tapmak haram olabilir sonuçta bunu sanat olarak yapıyorsan bu haram değildir..gidipte ona tapıosan putperestliktir ...bu kadar gerici bi düşünce görmedim...

İlk zamanlarda heykel yapanlarda senin gibi düşünüyordu. Ne zararı var diye. Sonra O Heykeller Put,tapanlar Putperest oldu.
O yuzdendirki günaha hele ki Şirke götürecek tüm yollar haramdır.
Bu gericilikse ben dünyanın en geri insanıyım. Var sen ilerici ol.

canki1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk zamanlarda heykel yapanlarda senin gibi düşünüyordu. Ne zararı var diye. Sonra O Heykeller Put,tapanlar Putperest oldu.
O yuzdendirki günaha hele ki Şirke götürecek tüm yollar haramdır.
Bu gericilikse ben dünyanın en geri insanıyım. Var sen ilerici ol.

senin önyargına göre resim yapmakta haramdır o Atatürk resmiyse...

15M41L

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Saçmalık. Ne kadar çok bağnaz insan var arkadaş.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Hükumetimiz yaptırıyor olsaydı o zaman başka şeyler için bu bütçe ayrılabilirmiş derdim ama adamın biri istemiş yaptırıyormuş, o zaman bana ne, sana ne. Zenginin malı züğürdün çenesini yorar misali... Bu olayın Ahmet'in çeşme yaptırmasından, Mehmet'in araba almasından veya Zeki'nin villa yaptırmasından bir farkı yok. Bir de şu araştırmadan yorum yapma olayına bitiyorum ben. Şu ana kadar araştıran çıkmamış ya da araştırdıysa da paylaşmamış. Ben bu hayırseveri araştırdım, öyle bilmeden yorum yazmak, atmak kolay: adam annesinin adına yaşlılar için bir huzurevi yaptırmış, sonrasında kız ve erkek öğrenci yurdu yaptırıp milli eğitim bakanlığına bırakmış, spor ve turizm alanında da birçok çalışmada bulunmuş ki hatta birisi Artvin Hava Alanı projesiymiş. Şimdi de Türkiye'de olmayan bir şeyi yaptırıyor. Helal olsun adama.

Not: REDFOKS belirtmiş ama ben de belirtmek istiyorum, şu ana kadar abartı bir mesaj görmedim ama uyarmakta fayda var. Konuyu amacından saptırmak adına mesaj atmayın ve bölüm kurallarına dikkat edip öyle yorum yazın lütfen. Teşekkürler.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
İzmirdede atatürk maskı var güzel düşünce helal olsun .

hyrptr

Asistan
Reaksiyon puanı
2
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Atamızın "yüzümü görmek" ten kastettiği onun zamanında yaşayıp onu görmek tabi ama Atamızın bu sözünden de bu konu hakkında sonuç çıkarılabilir :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
camii dikin camii eksiği(!) var

Camii İle Atatürk'ü mü karşılaştırıyorsun sen?
Ya da Camii ve Atatürk bir birinin yerine ikame edilecek şeyler mi?
Birgün böyle yorum yapan birine iyi bir patlayıp forumdan atılacam...
Ama ne zaman bilmiyorum... Yazık...
Kim yetiştiriyor bunları!?

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bunuda ucube diye yıkmasınlar?

Reaksiyon puanı
2,146
Bilip bilmeden haram helal hakkında yorum yapıyorsunuz doğruyu söyleyene de gerici diyorsunuz, cahiller.

Alın bakında öğrenin
http://www.sorularlaislamiyet.com/q...ve-resim-bulunan-evde-namaz-caiz-olur-mu.html

Bu paragraf da sizin için gelsin.
Bunun için emir, nehiy, haram ve helâl ile ilgili olan ilâhî kanun ve nizamların bazılarına aklımız ermezse de tümüne inanıp hikmetini araştırmamız gerekir. Araştırma yapmadan inkâr etmek küfre götürür. Bunun için şu veya bu niye haram olsun? Aklıma yatmıyor, demek büyük bir vebaldir. Birçok kimse heykel ve resim haram oluşundan söz edildiği zaman hoşlanmıyor, "heykel bir sanattır. Neden haram olsun?'' deyip İslâm'ın hükmünü tereddütsüz reddediyor.

Heykelin yapılışı hakkında yorumum yok.

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Camii İle Atatürk'ü mü karşılaştırıyorsun sen?
Ya da Camii ve Atatürk bir birinin yerine ikame edilecek şeyler mi?
Birgün böyle yorum yapan birine iyi bir patlayıp forumdan atılacam...
Ama ne zaman bilmiyorum... Yazık...
Kim yetiştiriyor bunları!?

Lawrance veya hamper tohumları olabilir mi ?

sonsahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"kendi savaş uçağımızı gemimizi otomobilimizi bilgisayarımızı cep telefonumuzu üretemiyoruz gitmiş heykelle uğraşıyoruz " diye mesaj yazan arkadaslara cevap olarak: yıllardır bunları yapamadık zaten,olacagıda yok bu gidişle.
o yüzden yapılacak olan bir heykelle ugraşmayın bari.

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
camii dikin camii eksiği(!) var
Bu yazı sana gelsin arkadaşım.

Türkiye’de kaç okul var?
67 bin…
Kaç hastane var?
1220…
Kaç sağlık ocağı var:​

6 bin 300…
Peki kaç cami var?

85 bin…
Her 60 bin kişiye 1 hastane düşerken, 350 kişiye 1 cami düşüyor.
Peki kaç kilise var?
270…
Kaç cemevi var?
100.
* * *
Türkiye’de kaç doktor var?
77 bin…
Peki kaç din görevlisi var?
90 bin…
Türkiye’de her 900 kişiye bir doktor düşerken, her 780 kişiye bir din görevlisi düşüyor.
Eğitim-Sen’e göre Türkiye’nin 200 bin öğretmen açığı var.
* * *
Türkiye’de kaç kütüphane var?
1435…
Almanya’da kaç kütüphane var?
11 bin…
Türkiye’nin kaç kentinde devlet tiyatrosu var?
13…
Kaç kentte kuran kursu var?
81…
Bu kursların toplam sayısı kaç?
3852…
* * *
Türkiye’de 1 opera derneği var; 11 bale, 10 heykel, 18 resim, 18 sinema, 38 tiyatro derneği var.
Peki kaç tane “cami yaptırma derneği” var?
35 bin…
* * *
İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi ne kadar?
783 trilyon…
Ulaştırma Bakanlığı’nın?
678 trilyon…
Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nın?
677 trilyon…
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın?
632 trilyon…
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın?
280 trilyon…
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın?
249 trilyon…
Çevre ve Orman Bakanlığı’nın?
404 trilyon…
Sadece Sünnileri temsil eden Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçesi ne kadar?
1.3 katrilyon…
8 bakanlığın bütçesi kadar…
22 üniversitenin toplam bütçesine denk…
* * *
Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinin yıldan yıla büyümesine bakalım:
1997′de 66 trilyon.
1998′de 119…
1999′da 180…
2000′de 270…
2001′de 302…
2002′de 553…
2003′te 771…
2004′te 1 katrilyon…
2005′te 1 katrilyon…
2006′da 1,3 katrilyon…
2007′de 2.7 katrilyon…
* * *
Bir ülke, Diyanet’e, bütün üniversitelerine ayırdığı bütçe kadar pay ayırıyor ve bunu son bir yılda ikiye katlıyorsa, doktordan, öğretmenden fazla imam yetiştiriyorsa, hastane değil cami yaptırıyor, kütüphaneden çok Kuran kursu açıyorsa, o ülkenin durup bir daha düşünmesi gerekmez mi?

Can Dündar

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Dünyanın en büyük heykeli dikiliyomuş banane kardeşim daha kendi savaş uçağımzı gemimizi otomobilimizi bilgisayarımızı cep telefonumuzu üretemiyoruz gitmiş heykelle uğraşıyoruz heykelin yapan adam bunun yerine bi kurs bi fabrika bi okul açsa daha iyi değil mi

---------------------------
Herkezin düşün cesi farklıdır... iyi yapmışş sen onu baştakilere soyluyecelsin..

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu yazı sana gelsin arkadaşım.

Türkiye’de kaç okul var?
67 bin…
Kaç hastane var?
1220…
Kaç sağlık ocağı var:​

6 bin 300…
Peki kaç cami var?

85 bin…
Her 60 bin kişiye 1 hastane düşerken, 350 kişiye 1 cami düşüyor.
Peki kaç kilise var?
270…
Kaç cemevi var?
100.
* * *
Türkiye’de kaç doktor var?
77 bin…
Peki kaç din görevlisi var?
90 bin…
Türkiye’de her 900 kişiye bir doktor düşerken, her 780 kişiye bir din görevlisi düşüyor.
Eğitim-Sen’e göre Türkiye’nin 200 bin öğretmen açığı var.
* * *
Türkiye’de kaç kütüphane var?
1435…
Almanya’da kaç kütüphane var?
11 bin…
Türkiye’nin kaç kentinde devlet tiyatrosu var?
13…
Kaç kentte kuran kursu var?
81…
Bu kursların toplam sayısı kaç?
3852…
* * *
Türkiye’de 1 opera derneği var; 11 bale, 10 heykel, 18 resim, 18 sinema, 38 tiyatro derneği var.
Peki kaç tane “cami yaptırma derneği” var?
35 bin…
* * *
İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi ne kadar?
783 trilyon…
Ulaştırma Bakanlığı’nın?
678 trilyon…
Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nın?
677 trilyon…
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın?
632 trilyon…
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın?
280 trilyon…
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın?
249 trilyon…
Çevre ve Orman Bakanlığı’nın?
404 trilyon…
Sadece Sünnileri temsil eden Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçesi ne kadar?
1.3 katrilyon…
8 bakanlığın bütçesi kadar…
22 üniversitenin toplam bütçesine denk…
* * *
Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinin yıldan yıla büyümesine bakalım:
1997′de 66 trilyon.
1998′de 119…
1999′da 180…
2000′de 270…
2001′de 302…
2002′de 553…
2003′te 771…
2004′te 1 katrilyon…
2005′te 1 katrilyon…
2006′da 1,3 katrilyon…
2007′de 2.7 katrilyon…
* * *
Bir ülke, Diyanet’e, bütün üniversitelerine ayırdığı bütçe kadar pay ayırıyor ve bunu son bir yılda ikiye katlıyorsa, doktordan, öğretmenden fazla imam yetiştiriyorsa, hastane değil cami yaptırıyor, kütüphaneden çok Kuran kursu açıyorsa, o ülkenin durup bir daha düşünmesi gerekmez mi?

Can Dündar

ben de camii fazlalığından yakınıorum zaten sen bu yazıyı yanlış kişiye gönderdin sanırım dostum:)

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Baştakilerin benim dememe ihtiyacı yok ben demeden de bunları bilmek zorundalar oralara geldiler madem

Cami sayısı fazla din görevlisi fazla bilmem kaç üniversitenin bütçesinden fazla diyanetin bütöçesi var diyenlere söyim O üniversitelerde bilim mi öğretiliyo 4 yıldır üniv okuyorum daha geçen sene 2. dönem hocadan 2 kelime öğrendim yani kendim evde ekstra çaba harcamadan sadece dersi dinleyerek

Bi b.k bilmediği halde prof yardoç doç olan o kadar adam var ki burda anlatsam sabaha kadar sürer. Genede bi örnek verim X üniversitesi Y fakültesi Z bölümünde okuyan arkadaşım var anlatıyo adam dio elindeki kitabı tahtaya geçiremez. Sorunun cevabı 3 4 sayfalık adam formülü yazar ara işlemler size ait Falan hoca olmasa dersten bi b.k öğreneceğimiz yok. Elindekini tahtaya düzgün geçiremez her ders istisnasız çözdüğü her soruyu yanlış çözer sınavı okuyunca da -5 çıkacak sonucu -6 bulunca sıfır puan verir hatalı işlem ayrı ama sınavdan sonra panoya bakıyorum hatam nerdeyse yok bi sonucu yanlış yazmışım 0 puan ff den kaldım.

Şimdi bu adamlara mı para verecez sokağa atsak daha iyi

Cami sayısı fazla diyen arkadaşa Avrupaya yerleş temelli olarak cami az en azından orda

istbne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kurtuluş savaşı tarihini oku ve Atatürk'ün senin ve ataların için yaptıklarına bak ondan sonra elini vicdanına koy bir daha düşün.

Siz daha C Vitaminiyken ben tarih okuyordum (37), bana sunu oku bunu oku tavsiyesinde bulunmaniza gerek yok, zira o isin hakkini veriyorum endise buyurmayiniz. Ayrica kurtulus savasi ile yapilan bu israf arasinda ne gibi bir baglanti kurdunuz anlamadim! Aslinda anladim ama hadi oyle diyelim. Ataturkculuk adi altinda bu millete yillarca diktatorluk yasatildi. Yapilan her rezalet Ataturkculuk adi altindaki halinin altina supuruldu. Birde kendini ilerici diye adlandiran (sadece kendileri!) bir grup peydah olduki onlarin durumu daha vahim, maskara ettiler kendilerini dunyaya. Aslinda siz hikaye okumayi birakin biraz tarih okuyun. Varsa yabanci diliniz, Ingiliz devlet arsivlerinedeki Canakkale ile ilgili askeri yazisma arsivlerinede bir el atin ben ondan sonra yuzunuzu goreyim!

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Baştakilerin benim dememe ihtiyacı yok ben demeden de bunları bilmek zorundalar oralara geldiler madem

Cami sayısı fazla din görevlisi fazla bilmem kaç üniversitenin bütçesinden fazla diyanetin bütöçesi var diyenlere söyim O üniversitelerde bilim mi öğretiliyo 4 yıldır üniv okuyorum daha geçen sene 2. dönem hocadan 2 kelime öğrendim yani kendim evde ekstra çaba harcamadan sadece dersi dinleyerek

Bi b.k bilmediği halde prof yardoç doç olan o kadar adam var ki burda anlatsam sabaha kadar sürer. Genede bi örnek verim X üniversitesi Y fakültesi Z bölümünde okuyan arkadaşım var anlatıyo adam dio elindeki kitabı tahtaya geçiremez. Sorunun cevabı 3 4 sayfalık adam formülü yazar ara işlemler size ait Falan hoca olmasa dersten bi b.k öğreneceğimiz yok. Elindekini tahtaya düzgün geçiremez her ders istisnasız çözdüğü her soruyu yanlış çözer sınavı okuyunca da -5 çıkacak sonucu -6 bulunca sıfır puan verir hatalı işlem ayrı ama sınavdan sonra panoya bakıyorum hatam nerdeyse yok bi sonucu yanlış yazmışım 0 puan ff den kaldım.

Şimdi bu adamlara mı para verecez sokağa atsak daha iyi

Cami sayısı fazla diyen arkadaşa Avrupaya yerleş temelli olarak cami az en azından orda

Cami ile eğitim arasında kurduğun bağlantıyı çok mantıksız buldum diyelim'ki profesörlermiz kötü( 4 5 tane profesör tanıyarak 3. şahıslarında anlatımlarına dayanarak varılıyorsa türkiyede'ki doçentler profesörlerin kötü olduğuna) özel okul yada 2. öğretimde okuyorsun fazla para veriyorsun diyelim eğitim sistemine harcanan para ile diyanet işlerinin bütçesi hakkındaki kurduğun bağlantıdan ben bu anlamı çıkardım bu dünyadan bir b....k öğrenemedim paramla rezil oldum daha fazla cami yapın daha fazla harcama yapın din adına'da kendimizi kurtaralım dercesine bir mantık yürütmüşsün ülke adına harcanan paraların daha dengeli harcanmasını eğitimde sağlıkta sorunlar varsa onların öncelikle giderilmesini din adına yeterli harcamın kültür adına turizm adına yeterli harcamanın yapılması daha doğru değil mi her şeyin fazlası zarardır arkadaşım ama senin fikrinin değişeceğini sanmıyorum diğer yorumlarına bakılırsa

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
4 5 Ttane prof tanıyarak mı böyle bu sonuca vardığımı sanıyon kardeşim saçmalamışsın resmen ben okul açılmasın mı diyorum açılsın ama adam gibi hocalar gelsin çok değerlilermiş ne değerlisi kardeşim bizzat avrupadan bi yar doç arkadaşıma aynen şöyle dedi HOCALARINIZ NE Kİ SİZ NE OLASINIZ...Bu adamlardan mı öğrenecem ilimi

canki1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
profösörleri beğenmiyorsan ülkedeki ülke eğitimi adına sende birşeyler yapmayı denesen?Din insanların kendi hür inançlarıdır herkesin günahı kendine..bizde müslümanız...dini her konuya alet etmeniz de günah bu inanç meselesi sizin demenizle yapılabilecek birşey değil.siz sanat adına birşey yapmayın heykel resim yapmayın at gözlüğünüzü takın durmak yok yola devam..padişahım çok yaşa diyip durun... bu konunun dinle alakası yok konuyu buralara çekenler yarası olup gocunanlardır...

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
profösörleri beğenmiyorsan ülkedeki ülke eğitimi adına sende birşeyler yapmayı denesen?Din insanların kendi hür inançlarıdır herkesin günahı kendine..bizde müslümanız...dini her konuya alet etmeniz de günah bu inanç meselesi sizin demenizle yapılabilecek birşey değil.siz sanat adına birşey yapmayın heykel resim yapmayın at gözlüğünüzü takın durmak yok yola devam..padişahım çok yaşa diyip durun... bu konunun dinle alakası yok konuyu buralara çekenler yarası olup gocunanlardır...

bu meselenin dinle alakasının olmadığını, islam hukukunda yeri olmadığını ispatlamak düşer bu sözünüz üzerine. zira din sadece namaz, oruç, hac, zekattan ibaret değildir. dini her konuya alet etmemek diyorsunuz evet her konuya alet edilmemesi gerek ama bu konuda islam hukukunun koyduğu kurallar varsa "sanat" olarak adlandırıp işi masumlaştırmak ne kadar doğru olur?

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
siyasi tartışmaya dönmesin arkadaşlar !!! unutmayın amerika özgürlük anıtı bahanesi ile dünyaya hakimiyet kurmakta !

canki1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben resimle uğraşıyorum resimde yaparım kime ne saçmalığa bak ya....heykel yapan adamında sanatı o ondan kime ne? heykel yapmak illa onun putlaştırılması anlamına gelmiyor ... sanat sonuçta yapılır ama öyle bi at gözlüğü takmışsınız ki size damdan atla desin bi hoca atlarsınız...

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Arkadaşlar 6 sayfayı okudum. Yorumlara kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum. Yalnız şu soru sorulmamış;

"Dünyanın en büyük Atatürk heykeli Artvin'e yapılıyor"

Acaba dünyanın başka hangi ülkesinde Atatürk heykeli var?

canki1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 6 sayfayı okudum. Yorumlara kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum. Yalnız şu soru sorulmamış;

"Dünyanın en büyük Atatürk heykeli Artvin'e yapılıyor"

Acaba dünyanın başka hangi ülkesinde Atatürk heykeli var?

Avustralya''nin Canberra Kentindeki Anit

Küba'da Havana

Romanya Bükreş'te büstleri mevcut

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Avustralya''nin Canberra Kentindeki Anit

Küba'da Havana

Romanya Bükreş'te büstleri mevcut

Evet bu büstler hakkında bilgilere baktım. Ya bizim girişimimizle ve bir de tarihi yaşatmak için karşılıklı antlaşmalarla olmuş. Onun dışında Atatürk'e hayran olup da yapan yok :)

Son mesajlar