Atatürk heykelini çalıp satacaklardı

Reaksiyon puanı
10,325
Atatürk heykelini çalıp satacaklardı

ataturk_heykeli_7120.jpg

Büyükçekmece'de iki kişinin, Atatürk heykelini çalma girişimi polis tarafından önlendi.

İlginç hırsızlık girişimi, dün saat 22.00 sıralarında, Büyükçekmece Cumhuriyet Meydanı'nda yaşandı.

ATATÜRK HEYKELİNİ ÇALACAKLARDI

Havanın kararmasını fırsat bilen iki kişi, demir kesme makasıyla meydandaki 1 ton ağırlığındaki Atatürk heykelini çalmak istedi. Şahısların heykelin arka kısmını kestiğini gören vatandaşlar, olayı polis ekiplerine bildirdi.

Cumhuriyet Meydanı'na gelen polisleri fark eden şüpheliler, heykeli bırakarakkaçmaya başladılar. Polis ekipleri ile zanlılar arasında başlayan kovalamaca sonucu zanlılardan Y.E.U. (19) kıskıvrak yakalandı. İsmi öğrenilemeyen diğer kişi ise izini kaybettirdi. Polis ekipleri, olay yerinden kaçan zanlıyı yakalamak için çalışma başlattılar.

KİLOSU 20 LİRA

Zanlıların daha önce de heykel çalıp sattığı, pirinçten yapılan Atatürk heykellerinin kilosunu 20 liradan sattıkları öğrenildi. Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Y.E.U. işlemlerin ardından mahkemeye sevk edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün olayı ilk duyduğunda oldukça şaşırdığını belirtti. Başkan Akgün konuyla ilgili olarak şunları söyledi; "Büyükçekmece de Atatürk'e ilk defa böyle bir menfur saldırı gerçekleştirilmiştir. Olayı ilk duyduğumda çok şaşırdım. Büyükçekmece halkının böyle bir terbiyesizliği yapacağına ihtimal vermiyorum. Para için milli ve manevi değerlerini satılığa çıkaran bu insan müsveddelerini kınıyorum."

kaynak

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Artık bahane de var. "Hırsız çalmıştır.."

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Böyle bir insanın heykelini çalmaya çalışmak çok büyük bir ayıp. Birde Atatürk'ün heykeli milli servetimiz satmaya çalışmak vatan hayinidir.

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Nasıl sağ kurtulmuşlar ordan halk bekleneni verseymiş güzel olurmuş.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Adamlar çıtayı gun be gun yükseltiyorlar sırada ne var.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Niye ki çok mu kanlarına dokunmuş Atatürk heykelinin çalınıp satılması, çok mu umurlarındaydı? :)

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Aklıma Nasreddin hocanın sözü geldi "Hırsızın hiç mi suçu yok ?".Bazı olayları bu kadar farklı yönlere nasıl çekebiliyorsunuz acaba :) Hırsız nasıl camide soygun yapmaya utanmıyorsa Atatürk'ün heykelinide çalmaya utanmaz :)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Böyle bir insanın heykelini çalmaya çalışmak çok büyük bir ayıp. Birde Atatürk'ün heykeli milli servetimiz satmaya çalışmak vatan hayinidir.

Hırısızın vatanperveri mi?? olur arkadaşş. Hırsız hırsızdır.

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ya adamlar camiden halıyı, tarihi muslukları çalıyorlar. Hırsız vatanı, milletli ne bilir. Dini, imanı ne bilir. Ben camiden halı çalmış olsaydım muhtemelen Atatürk heykelinide çalardım düşünmeden.