Dolar ile işim yok diyen vatandaşın Samsung kullanması...

Bu konuyu okuyanlar

Su tankı

Doçent
Reaksiyon puanı
641
Cringe oldum sadece şunu söyleyeceğim
CAHİL

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Gezmeyi, alışveriş merkezine gitmeyi, 2-3 kıyafet almayı bile lüks görüyor bu kesim. Bunları yapabiliyorsan zenginsin, başka bir şey yapmana gerek yok. Fakir olabilmen için acından gebermen lazım artık kriter bu. Neden bilmiyorum ülkede genel olarak eğlenmeye karşı bir ön yargı var. Eğlenmenin zengin işi olduğu nasıl oturmuş kafalarına anlamıyorum cidden.
Ne eğlenmesi kafir misin sen (!)

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Tam bir cahil. Ekonomi bilgisi 0 insan bile bilir dolar ile ithal edildiğini. Sinirleniyorum her gördüğümde böyle vatandaşları. ?

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Size tavsiyem insanları küçük görmeyin ve hakaret etmeyin, kaldı ki bütün bu hakaretlerinizi böyle yapan ve kendini akıllı ve medeni vede kültürlü sayan modern zır cahillere iade ediyorum.
Samsung Türk malı değil haa haberin olsun :)

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,036
Karın tokluğuna yaşamayı iyi yaşamak zanneden "kendi dünyalarının lideri olduğunu sananlar" bunlar.

Yaşamını sürdürebilmek için çalışırlar ve fazlasında hiç gözleri yoktur çünkü hep şükretmeyi öğrettiler ve sadece bunu yapmanı istiyorlar.

Sen araştırma, sen etrafa bakma, sen çalış aileni geçindir gerisine karışma, sen neden bu halde olduğunu sorgulama. Sadece sükret.

Bazıları hakaret etmeyin diyerek "duyar kasmış" ama videodaki adam cahil. Hakaret değil. Adam dümdüz cahil. Öğretmemişler, anlatmamışlar, araştır dememişler.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,745
Size tavsiyem insanları küçük görmeyin ve hakaret etmeyin, kaldı ki bütün bu hakaretlerinizi böyle yapan ve kendini akıllı ve medeni vede kültürlü sayan modern zır cahillere iade ediyorum.
Hakaret etmek ne demek. Bu insanlar cahil kaldı ise bize okumuşlar görevimimizi yapamamışız demektir. Hakaret etmekten ziyade insan üzüntüden kahroluyor.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Dolarla işim yok diyen vatandaş, elindeki telefonu göstererek “Bak Türk malı” dedi ancak muhabir, “Bu Samsung abi” deyince “Buna Türkiye’de ulaşılıyor. Türk parasıyla aldım” cevabını verdi.

Üstümdeki elbise alman malı ben türküm demiş sanki ???

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Ülke dahilinde ne varsa Yerli değil mi yoksa? Hmmm garip

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Hunharca dalga geçmişsiniz adamla, yazıklar olsun.

Bize bir şey bırakmamışsınız.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Arkadaşlar lütfen adama bilip bilmeden kızmayın.Cahil olabilir fakat belki belli sebepleri vardır.Arkadaşımın annesi ve çoğu anne babalar okuma yazma bilmiyor mesela.Bunlara gidipte cahil mi demeliyiz.Anneleri babaları öğretmemiş onlara.Bir kişiyi araştırmadan asla yargılamayın.

Abi ama bu adamda abartmış ?

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Karın tokluğuna yaşamayı iyi yaşamak zanneden "kendi dünyalarının lideri olduğunu sananlar" bunlar.

Yaşamını sürdürebilmek için çalışırlar ve fazlasında hiç gözleri yoktur çünkü hep şükretmeyi öğrettiler ve sadece bunu yapmanı istiyorlar.

Sen araştırma, sen etrafa bakma, sen çalış aileni geçindir gerisine karışma, sen neden bu halde olduğunu sorgulama. Sadece sükret.

Bazıları hakaret etmeyin diyerek "duyar kasmış" ama videodaki adam cahil. Hakaret değil. Adam dümdüz cahil. Öğretmemişler, anlatmamışlar, araştır dememişler.
Şükür inançtan gelir, bizler nefes aldığımızda bile şükrederiz, sizler bunu bilemezsiniz.
Bizler okuduğumuz okullara tebeşir parası götüren, kışın ise kucağımızda odun götüren nesilleriz, sizlerde ise bedava kitaplar , tabletler, akıllı tahtalar vs. Ama hakaret edenler, aşağılayanlar , vatanını beğenmeyenler sizlersiniz, peki bunun adı nedir acaba.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,036
Şükür inançtan gelir, bizler nefes aldığımızda bile şükrederiz, sizler bunu bilemezsiniz.
Sen kim oluyorsun da benim inancıma laf ediyorsun?

Burada mesele çok farklı. Tabii ki Allah'ın bize verdikleri için şükredeceğiz ama siz Erdoğan'ın sizden aldıkları için de şükür ediyorsunuz?
Ülke ekonomisi zor durumda siz hala şükrediyorsunuz. Az sorgulayın be neden ülkenin ekonomisi bu halde? Az kafayı çalıştırın. Elhamdülillah bizim de sınavımız buymuş demeye devam ettikçe zengin daha zengin fakir daha fakir oluyor.

Uyanın.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Bizler okuduğumuz okullara tebeşir parası götüren, kışın ise kucağımızda odun götüren nesilleriz, sizlerde ise bedava kitaplar , tabletler, akıllı tahtalar vs. Ama hakaret edenler, aşağılayanlar , vatanını beğenmeyenler sizlersiniz, peki bunun adı nedir acaba.
Sen var ya sen çözdüm ben seni hahahahah

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Herkes sizin gibi teknoloji forumlarından kahramanlık yapıp milleti küçük görmüyor. Bu röportajların niye reklam yapıldığını biliyoruz. Ekonomi dahil pek çok konunun mükemmel olmadığını sorunların olduğunu o adamda biliyor bende biliyorum. Buradaki savunma refleksi ekonomi çöktü, devlet battı, Türkiye uçuruma sürekleniyor diye sizin gibi çığırtkanlık yapanlara karşıdır. Biz milletimizin, devletimizin ve hükumetimizin her daim yanındayız.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Siz şükretmeye devam edin abi hiç kendinize sormayın ben niye şu şu standartlarda yaşayamıyorum diye, ot gibi yaşayın oturun anca.

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343

Burada mesele çok farklı. Tabii ki Allah'ın bize verdikleri için şükredeceğiz ama siz Erdoğan'ın sizden aldıkları için de şükür ediyorsunuz?
Ülke ekonomisi zor durumda siz hala şükrediyorsunuz. Az sorgulayın be neden ülkenin ekonomisi bu halde? Az kafayı çalıştırın. Elhamdülillah bizim de sınavımız buymuş demeye devam ettikçe zengin daha zengin fakir daha fakir oluyor.

Uyanın.
çok güzel söyledin.

Reaksiyon puanı
16,118
Güney Kore Türkiye'nin Eyalet'i Kuzey Kore ile bölünmesi amerikanın oyunu korona,aids ve çernobil de amerikanın işi...

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444

Uyanın.
Hala boş boş konuşuyorsun, cevap yazmayacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen var ya sen çözdüm ben seni hahahahah
Yapma ya nasıl becerdin ki bu işi, bi anlatsana.

Reaksiyon puanı
10,560
Samsun da üretilmiyor muydu ? Algı oluşturmayınn.. ??

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Siz dediğiniz kim, kimi ayırıyorsunuz? Ayıp değil mi? Atamız aynı, bağlandığımız bayrak aynı, milletimiz aynı. Şükretmek böyle bir şey değil emin olabilirsiniz. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Siz dediğiniz kim, kimi ayırıyorsunuz? Ayıp değil mi? Atamız aynı, bağlandığımız bayrak aynı, milletimiz aynı. Şükretmek böyle bir şey değil emin olabilirsiniz. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın.
Şükürü bilen insan karşısındakini şükürcüsün diye küçümseme kalkmaz.
Lafım bu tip insanlaradır, onlar üzerine alabilir.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Şükürücüsün diye küçümsemiyor, şükür bu değil diyor. Şu anlaşılsa artık, ayrışmasak keşke.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,036
Ben ne dersem diyeyim kendi bildiğini okuyorsun be amca. Ben şükür nedir bilirim. Sahip olduklarım için "Allah'a" şükrederim ve ülke ekonomisini bu hale getirdiği için "siyasetçilere" kızarım.

Ama sen hepsine şükür diyorsun. Suçluyu aramıyorsun. Şükredin diye sizi geçiştiriyorlar ama kendileri refah içinde yaşıyorlar.