Daha Önce LGS'YE Girmiş Arkadaşlar Bir Bakar Mısınız?

Bu konuyu okuyanlar

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Birinci dönem 150 200 soru arası, ikinci dönem minimum 350 400.
Dershaneye gitmedim ve özel ders almadım.
Sonuç: %3.5 dilim.
Stresi yenemediğim için hak ettiğim sonucu alamadım.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Ben de girdim ama bana zor gelmedi önce korkmamalısın korkarsan işin daha da zorlanır rahat ol sadece bir sınav ?

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Bir yerden sonra matematik dışındaki derslerin iyileşecek ama matematikte iyi yapman gerek seni diğerlerinden ayıracak ders matematik olacak.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Birinci dönem 150 200 soru arası, ikinci dönem minimum 350 400.
Dershaneye gitmedim ve özel ders almadım.
Sonuç: %3.5 dilim.
Stresi yenemediğim için hak ettiğim sonucu alamadım.
Hocam siz ne zaman girdiniz sınava?

emirhan1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar Ben Şu An 8. Sınıfım Ve Sene Sonunda LGS'ye Gireceğim.LGS'ye Girmiş Arkadaşlara Sorum Sınav Gerçekten Abartıldığı Kadar Zor Mu?
Knk ben geçen sene girdim günlük en az 4 saat çalışıyordum bana orta geldi 316 puan aldım işin aslı soru tarzına alışma

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Hı hı aynen nick im gibi
Kalabalık etmeyi çok seviyorlar işte.. Çokluktan haz alıyorlar. Lgs den sonra kpssi var öss si var( Yeni adı ne oldu bilmiyorum) Ayt mi ne diyorlar. Hayat bir sınav işte. Sınavı geçemeyen bir kanalizasyon yardımıyla akıp gidiyor. Biraz ağır oldu ama.. Zamanla küçük kardeşlerim anlayacak hayatın acımasız gerçeklerini

Reaksiyon puanı
6,381
Arkadaşlar Ben Şu An 8. Sınıfım Ve Sene Sonunda LGS'ye Gireceğim.LGS'ye Girmiş Arkadaşlara Sorum Sınav Gerçekten Abartıldığı Kadar Zor Mu?
Galiba çevrenizde çok abartılıyor. Çünkü ben de 8. sınıftayım ama en çok zorlayan hocamız bile inanılmaz zor gibi bir şey dememişti.

Ama sadece size MEB'in sorularını asla kaçırmayın derim. Geçen sene önceden çıkarılan sorular örnek soru niyetine idi ve çok benzer sorular sorulmuştu. Eğer LGS hakkında çok olumsuz düşünüyorsanız bulabildiğiniz en zor kaynakları bulup onlara kendinizi hazırlayın.

Zorluk kaygınızı bulabildiğiniz en zor kaynaklar ile belki bastırabilirsiniz. Geçtiğimiz sene bazı kaynakların bazı soruları daha zordu LGS'den. O kaynaklar kadar zor idi. Okyanus Master gibi.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Kalabalık etmeyi çok seviyorlar işte.. Çokluktan haz alıyorlar. Lgs den sonra kpssi var öss si var( Yeni adı ne oldu bilmiyorum) Ayt mi ne diyorlar. Hayat bir sınav işte. Sınavı geçemeyen bir kanalizasyon yardımıyla akıp gidiyor. Biraz ağır oldu ama.. Zamanla küçük kardeşlerim anlayacak hayatın acımasız gerçeklerini
70 yaşındamısınız

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
2020 de girdim çoğunluk kişiye çok zor gelmiş.ama bence o kadarda değildi yani 404 aldım.100 soru çözüyordum günde (son 3 ay).ama sen son 3 aya bırakma çalışmayı.dershaneye yazıl bence işe yarıyor.

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
Sözel bölüm için bol bol kitap okuman yeterli sayısal bölüme ağırlık vermen gerekir bolca çeşitli soru çözmen lazım

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Galiba çevrenizde çok abartılıyor. Çünkü ben de 8. sınıftayım ama en çok zorlayan hocamız bile inanılmaz zor gibi bir şey dememişti.

Ama sadece size MEB'in sorularını asla kaçırmayın derim. Geçen sene önceden çıkarılan sorular örnek soru niyetine idi ve çok benzer sorular sorulmuştu. Eğer LGS hakkında çok olumsuz düşünüyorsanız bulabildiğiniz en zor kaynakları bulup onlara kendinizi hazırlayın.

Zorluk kaygınızı bulabildiğiniz en zor kaynaklar ile belki bastırabilirsiniz. Geçtiğimiz sene bazı kaynakların bazı soruları daha zordu LGS'den. O kaynaklar kadar zor idi. Okyanus Master gibi.
8.sınıfa mı gidiyorsun? Daha büyük zannediyordum seni. Geçen seneki sorular MEB'inkine gram benzemiyordu bu konuda yanlışsın.

Arrites

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Zor veya kolay pek bir şey değişmiyor bence sonuçta önemli olan sıralama zor olursa az doğru olur ama o az doğrulardan en çok yapan kazanır tabi ki biraz moral düşüklüğü olabilir

bkinaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TEOG'a göre çok zor ama çalışırsan yapabilirsin şahsen kendim girdim
Mesaj otomatik birleştirildi:

8.sınıfa mı gidiyorsun? Daha büyük zannediyordum seni. Geçen seneki sorular MEB'inkine gram benzemiyordu bu konuda yanlışsın.
aynen örnek sorularla alakasızdı

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Hiçbir yorumu okumadım ama soruna genel bir cevap vereyim. Ya sen sınava gireceksin ya sınav sana girecek. İlki olursa ne ala ikincisi olursa büyük sıkıntı vardır. Küçük görme ama gözünde de büyütme. Sadece otur çalış.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Hiçbir yorumu okumadım ama soruna genel bir cevap vereyim. Ya sen sınava gireceksin ya sınav sana girecek. İlki olursa ne ala ikincisi olursa büyük sıkıntı vardır. Küçük görme ama gözünde de büyütme. Sadece otur çalış.
Aga yorumu yazarken şu videodan mı esinlendin?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Zor degil mantık sorusu bilgi değil düşünebilen kazanıyor baya az bilgi sorusu

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Değil. Konu eksiği bırakmazsan değil.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Hedefin ne? Sıradan bir devlet memuru mu? Alanında kariyer yapan birisi mi? Seçim senin. Ha birde bu senenin soruları geçen senye nazaran daha kolaydı. (Öğretmenim)

Reaksiyon puanı
6,381
Geçen sene MEB tarafından bir çok soru çözdüm 8. sınıfa hazırlık amacında ve LGS sorularına baktığımda benzettim açıkçası. Soruların tarzlarını, istenilen şeyleri, sorunun sorduğu şeyleri şahsen ben çok benzettim.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hedefin ne? Sıradan bir devlet memuru mu? Alanında kariyer yapan birisi mi? Seçim senin. Ha birde bu senenin soruları geçen senye nazaran daha kolaydı. (Öğretmenim)
Hocam haksızsınız. Bu sene çok zordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçen sene MEB tarafından bir çok soru çözdüm 8. sınıfa hazırlık amacında ve LGS sorularına baktığımda benzettim açıkçası. Soruların tarzlarını, istenilen şeyleri, sorunun sorduğu şeyleri şahsen ben çok benzettim.
Ben hepsini çözdüm ama hiç benzetmedim.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Başaramayacağım diyen başaramaz. Kendinize güvenin. Başaracağım deyin.