CryEngine 3 - Unreal Engine 4 e savaş açtı

Bu konuyu okuyanlar

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
cryunreal01.jpg

Crytek tarafından geliştirilen CryEngine oyun motorunun son halkası CryEngine 3, Epic Games'in oldukça iddialı yeni oyun motoru Unreal Engine 4'e savaş açtı.

Konu ile alakalı açıklama yapan Cevat Yerli yabancı bir internet sitesi ile yaptığı röportajda, CryEngine 3 motorunun, Unreal Engine 4 kalitesini çok rahat yakaladığını belirtti. Ayrıca CryEngine 3 oyun motoruna oldukça güvenen Cevat Yerli, Cry Engine 3'ün uzun süredir yeni nesile hazır olduğunu söyledi. Cevat Yerli son olarak, bu yorumu Unreal Engine 4 gibi sadece teaser ile değil kendi oyun deneyimleri ile yaptığını belirterek adeta savaşın fitilini ateşledi.

::Bu savaşı CryEngine 3'mü Unreal Engine 4'mü kazanacak?

Yazan:
OzkanBey

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Unreal Engine 4 hakkında bilgim yok ama CryEngine ile adamlar çığır açtılar. Unreal Engine 4'ü biraz kurcalak lazım nasıl bir şeymiş hangi oyunlar varmış vs.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Unreal Engine 4 hakkında bilgim yok ama CryEngine ile adamlar çığır açtılar. Unreal Engine 4'ü biraz kurcalak lazım nasıl bir şeymiş hangi oyunlar varmış vs.

Cry Enigne 3 de çok güzel ama unreal ında ondan kalır yanı yok.. Üstad aşağıya bi video attım unreal 4...

[SDNTV]http://www.youtube.com/watch?v=dD9CPqSKjTU[/SDNTV]

Antibiotic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Batman Arkhan City Unreal Engine 3 ile geliştirildi sanırım,oyunu oynadım grafikler v.s.güzel ama oyun sürekli gece geçiyor o yüzden yorum yapmak zor,CryEngine 3 bana daha başarılı geliyor,consollar yüzündende kırpmalar var tabi :)

farcry25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cryengine 3 , Unreal Engine 4 ile bana göre boy ölçüşemez. Unreal Engine 4 yapılışına başlayalı çok olmadı ve teknoloji olarak ileride olacaktır. Bence CryEngine 4 ile Unreal Engine 4 karşılaştırması daha mantıklı olacaktır.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
CryEngine 3'ün farklı bir havası var. Üstteki resim ve video da dahil bana göre CryEngine 3 önde. U.Engine 4 gerçekten biraz daha uzak duruyor.

LeoNScooT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ama orda unreal engine 4 yok 3 var.Bu arada unreal süper oyunlar çıkarıyor iphone'a

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Açık ara Cryengine 3 diyorum çünkü unreal taş kaya modellemeden başka bişeye yaramıyor.

Redbull64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cryengine 3 alır diyorum görüntü kalitesi bile fark ediyor ayrıca crysis oyunu bile seneryodan kazanıyor