CryEngine 3 - Unreal Engine 4 e savaş açtı

rozabay

Dekan
Onursal Üye


Crytek tarafından geliştirilen CryEngine oyun motorunun son halkası CryEngine 3, Epic Games'in oldukça iddialı yeni oyun motoru Unreal Engine 4'e savaş açtı.

Konu ile alakalı açıklama yapan Cevat Yerli yabancı bir internet sitesi ile yaptığı röportajda, CryEngine 3 motorunun, Unreal Engine 4 kalitesini çok rahat yakaladığını belirtti. Ayrıca CryEngine 3 oyun motoruna oldukça güvenen Cevat Yerli, Cry Engine 3'ün uzun süredir yeni nesile hazır olduğunu söyledi. Cevat Yerli son olarak, bu yorumu Unreal Engine 4 gibi sadece teaser ile değil kendi oyun deneyimleri ile yaptığını belirterek adeta savaşın fitilini ateşledi.

::Bu savaşı CryEngine 3'mü Unreal Engine 4'mü kazanacak?

Yazan:
OzkanBey
 

REDFOKS

Rektör
Unreal Engine 4 hakkında bilgim yok ama CryEngine ile adamlar çığır açtılar. Unreal Engine 4'ü biraz kurcalak lazım nasıl bir şeymiş hangi oyunlar varmış vs.
 

neskalii

Profesör
Unreal Engine 4 hakkında bilgim yok ama CryEngine ile adamlar çığır açtılar. Unreal Engine 4'ü biraz kurcalak lazım nasıl bir şeymiş hangi oyunlar varmış vs.

Cry Enigne 3 de çok güzel ama unreal ında ondan kalır yanı yok.. Üstad aşağıya bi video attım unreal 4...

[SDNTV]http://www.youtube.com/watch?v=dD9CPqSKjTU[/SDNTV]
 

Antibiotic

Asistan
Batman Arkhan City Unreal Engine 3 ile geliştirildi sanırım,oyunu oynadım grafikler v.s.güzel ama oyun sürekli gece geçiyor o yüzden yorum yapmak zor,CryEngine 3 bana daha başarılı geliyor,consollar yüzündende kırpmalar var tabi :)
 

farcry25

Üyecik
Cryengine 3 , Unreal Engine 4 ile bana göre boy ölçüşemez. Unreal Engine 4 yapılışına başlayalı çok olmadı ve teknoloji olarak ileride olacaktır. Bence CryEngine 4 ile Unreal Engine 4 karşılaştırması daha mantıklı olacaktır.
 

Karargaht

Dekan
CryEngine 3'ün farklı bir havası var. Üstteki resim ve video da dahil bana göre CryEngine 3 önde. U.Engine 4 gerçekten biraz daha uzak duruyor.
 
Üst