[COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

Bu konuyu okuyanlar

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Mantikli ve dogru konusuyor kelle,paca ilaci...
An itibariyle 1 saat 49 dkdır izliyorum daha önce de buraya mutluluk bağırsaklarda adlı bir araştırmayı atmıştım ona da değinildi.Geçenlerde de the sugar adlı şeker belgeseli de izledim.Gerçekten sektör bizi o kadar ele geçirmiş ki canan hocaya her kesimden tepki var.Şunu asla unutmayın birçok sektör bir kişiye karşı çıkıyor dava açıyorsa o kişi doğruları söylüyordur ki elinde belge ile konuşuyor onu da geçtim ben dediğim gibi birçok araştırma farklı yerli yabancı video da izledim hepsini de destekler nitelikte konuşmuş büyük cesaret tebrik ediyorum canan hocayı.Ayrıca çok sevdiğim ünlü de bir söz var herkesin yanlış yaptığı şeyi sen doğru yaparsan herkesin yaptığı doğru senin yaptığın yanlış olur.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Geçen haftalarda koronavirüsün tedavisini bulana 1 milyon Çin Yuanı (860 bin TL) ödül vereceğini duyuran efsane oyuncu Jackie Chan'in, virüs nedeniyle karantinaya alındığı iddia edildi. Hong Kong’lu yetkililer bu haberler üzerine bir açıklama yaptı ve çıkan iddiaların gerçek olmadığını belirttiler

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Geçen haftalarda koronavirüsün tedavisini bulana 1 milyon Çin Yuanı (860 bin TL) ödül vereceğini duyuran efsane oyuncu Jackie Chan'in, virüs nedeniyle karantinaya alındığı iddia edildi. Hong Kong’lu yetkililer bu haberler üzerine bir açıklama yaptı ve çıkan iddiaların gerçek olmadığını belirttiler
Yazık olmuş.

Türkiye'de bile şüpheleli vakalar varmış.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
Kürtajla alınan bebekler,embrio,ceninleri yedikleri için gerçi yakaladiklarini cezalandiriyor ama yeterli değil demek.

bU dA nE? insan eti yiyorlar. ?????

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Haber biraz eski ama akıllarda kalan şüpheli olaylar da var:

Koronovirüsü haber yapan iki muhabir (Chen Qiushi ve Fang Bin) Wuhan'da kayboldu, hiçbir yerde bulunamadılar.

Wuhan'da iki muhabir neden kayboldu? (BBC)

Reaksiyon puanı
16,118
Haber yapip chinayi dunyaya rezil ettiler diye kirec kuyusuna atilmislardir.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
ABD'de #koronavirüs bağlantılı ilk ölüm Washington eyaletinde gerçekleşti.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
Türkiyeye daha gelmedi mi? gelse bile 2 haftalık kuluçka süresi sonunda belli olacak malesef.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Virüsün Türkiye’ye gelmesi an meselesi. Hatta geldi şüphesi var ama açıklamalara göre (şu anlık) negatif çıkmış. Umarım onları karantinaya almıştır.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Nedense Dünya genelinde Sağlık bakanlıkları işlerin üstünü örtbas etmeye çalışıyor. Bakıyorlarki Ölü sayısı çoğalıyor onda medyaya haber yayınlıyorlar.

Keşke Kanser hastalığı böyle hızla yayılsaydı. Çoktan İlacını hazırlayıp dünya geneline hemen yaymıştılar şerefsizim.
En çok bağlandığıım insanı benden aldı bu İllet hastalık. Hemde gözümün önünde eriyip gitti :(

İnsanlara Öfkem dinmeyecek. Çok huzursuzum kendimi suçlu sayıyorum :(
İnsanlar değil de şirketler desek daha doğru. Daha çok ilaç satıp para kazanma uğruna bazı şeyleri engelliyorlar. Dünyayı kontrol eden belli başlı büyük şirketlerin işi bunlar.

potis

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Bu mesajında bulunan reklam linki yüzünden sınırsız olarak banlanmıştır.
Bu virüse karşı en iyi yapılacak şey, toplu taşımlarda maske ya da onun yerine geçecek bir el yapımı aparat takmak, elleri dezenfekte edece alkolü yüksek bir sıvının yanınızda bulunması, bol bol eli sabunla yıkamak, virüsün boğazda tutunmasını yavaşlatmak için boğazı nemli bırakmak, tercihen sıcak içeceklere yönelmek, günde 3-4 kere burununuz tuzlu su ile genze gidecek kadar yıkamak, tabi ki bol bol tuzlu su ya da gargara ilacı ile gargara yapmak önemli. bunlar sadece süreci yavaşlatmak ve salgın sona erene kadar virüsten kaçınmaya yardımcı olacaktır. Ama en önemlisi virüsün semptomları görülür görülmez en yakın sağlık birimine başvurarak test sonuçlarının takipçisi olmak gerekmektedir.

Son düzenleyen moderatör:

aykutozcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Coronanın başımıza büyük iş açacağını düşünüyorum. TÜrkiye'de olmadığının söylenmesi ise ayrı bir olay. İran da ölenlerin sayısı 145 olmuş. İtalya'da da aynı oranlarda. Yunanistan, Gürcistan, Romanya, Irak'ta da var. Türkiye'de yok mu? Çeşitli görüntüler geliyor ama inanmak istemiyorum.

Her ne koşulda olursa olsun kalabalık alanlardan uzak durun. AVM veya kalabalık caddelerden, kafelerden uzak durun. Tedavi bulunana kadar yapılacak en iyi şey bu. Bir de şurada anlatıldığı gibi bireysel temizliğe de dikkat etmeli.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893

şöyle bir haber var ama doğru değil sanırım.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066

şöyle bir haber var ama doğru değil sanırım.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Coronanın başımıza büyük iş açacağını düşünüyorum. TÜrkiye'de olmadığının söylenmesi ise ayrı bir olay. İran da ölenlerin sayısı 145 olmuş. İtalya'da da aynı oranlarda. Yunanistan, Gürcistan, Romanya, Irak'ta da var. Türkiye'de yok mu? Çeşitli görüntüler geliyor ama inanmak istemiyorum.
Sağlık bakanlığımızın COVID-19 hakkında sürekli bilgilendirme yapıyor olması ve yurt dışından gelenler için gerekli sağlık taramalarının yapılıyor olması, şüpheli durumlarda yolcuların gözlem altında tutuluyor olması vesaire tüm bunlar iyi şeyler, tedbir tedbirdir çünkü bu koronavirüsün yayılma hızı çok yüksek. Zaten kötü bir gelişme olsa, tez zamanda duyulur diye düşünüyorum.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Temizlik ilk planda olmalı korunmak için ve her yere dokunmamaya çalışmalıyız. Böyle bir virüs ki camilerde de bahsedildi Cuma hutbesinde. Allah'ımız bizi böyle kötü şeyler muhafaza buyursun. ?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Ali Pilli, Almanya’dan ülkeye gelen 65 yaşındaki bir turiste koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Valla napacaz bilmem inşallah bizim ülkemize gelmez. İtalyada hızla yayılıyormuş az önce haber okudum marketleri yağmalamışlar. İyice paranoyak oldum Allahım sen yardım et ne olursun ülkemizi koru.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Korona yok deniliyor ama anlaşılmadan ölenler var. Bunlar bazen imamlar tarafından yıkanıyor (özellikle köyde). İmamlardan cemaate oradan da tüm köye bulaşır. Buna dikkat edilmeli.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Valla ilk önce şu sureyelileri ülkemizden göndermeliyiz daha sonra her durağa dezenfekte eden bir alet koymalıyız.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Virüs artık Türkiye’de. Artık daha da dikkatli olmalıyız

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
ESz3-1TXsAAi5hx.jpg
ESz3-1wXkAAYTOY.jpg
ESz3-18XsAE9XvH.jpg
ESz3-19WAAA0XAx.jpg
ESz6LuMXQAIE-co.jpg

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Şu kadarını bilmek belki işi kabullenmenize sebep olsun , İlahi adaletten hiç kimse kaçamayacak .
Bulunduğum yerde insanlar eskisi kadar sokağa çıkmıyor AVM ler sinek avlıyor.Dün akşam bir tanıdığa denk düştüm, hastalıktan mevzu oldu, ben ölürsem çocuğum ne yapacak dedi ,Dedim ki Allah yeterli değil mi? O'na sığınmak O'na güvenmek O'nu arkadaş edinmek yetersiz diyorsun yani,sen dedim çocuğunu bahane edip ne yapacak bensiz diyorsun,Rabbim onun da senin de mükafatını verecektir,bana diyor ki benim için dua et dedim ben zaten ümmete duacıyım,ama sen benden meddet umma,aç ellerini,kalbini Allah'a O'na sığın.
Biraz affallayarak yanımdan gitti.Umarım dediklerimden bir ders çıkartır.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Şu korona virüse yakalanıp sonradan iyileşenler var ya. Bu iyileşenlere ilerleyen zamanlarda tekrar virüs bulaşabiliyor mu? Yoksa bir defa atlatınca vücut virüse bağışıklık kazanıyor mu?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Şu korona virüse yakalanıp sonradan iyileşenler var ya. Bu iyileşenlere ilerleyen zamanlarda tekrar virüs bulaşabiliyor mu? Yoksa bir defa atlatınca vücut virüse bağışıklık kazanıyor mu?
Haberlere göre Wuhan kentinde hastalığa yakalanıp temizlendikten sonra, iki hafta sonra tekrar hastaneye gidip tekrar test yaptırdığında pozitif çıktığı öğrenilen hastalar mevcut.