Çekiliş yapmak yasak mı ?

sharp44

Doçent
16 Nisan 2020
739
352
63
23
Arkadaşlar youtube kanalımda basit bir oyun hesabı/oyun itemi vs. çekilişi yapmayı düşünüyorum. Karşılığında bir para alınmayacak sadece abone olunacak falan filan. Klasik şeyler. Fakat son çıkan haberleri izleyince korktum. Bu basit çekilişlerden başıma iş açılır mı. Yasal mı bunlar. Yapabilir miyim yani. Şimdiden teşekkürler.

_emre_emre_

Profesör
6 Nisan 2020
2,442
1
2,265
358
124
Arkadaşlar youtube kanalımda basit bir oyun hesabı/oyun itemi vs. çekilişi yapmayı düşünüyorum. Karşılığında bir para alınmayacak sadece abone olunacak falan filan. Klasik şeyler. Fakat son çıkan haberleri izleyince korktum. Bu basit çekilişlerden başıma iş açılır mı. Yasal mı bunlar. Yapabilir miyim yani. Şimdiden teşekkürler.
çekiliş parasız olduğu için sıkıntı olmaz. herkes çekiliş yapıyor

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Sorun olacağını sanmıyorum.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Instagram'da yapılan çekildilerde parasız yapılıyor. Haberlere çıktı falan ama. Sanırım ordaki haber anlaşma yapılan paralar
Orada takip ettirip yapıyorlar diye biliyorum. Yani sen onlara para veriyorsun adını ekliyorlar ve çekilişe katılmak isteyenler seni takip etmek zorunda kalıyor.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
18 Haziran 2020
2,245
2,809
293
Milli Piyango İdaresi'ne bildirim yapılmadan yapılan çekilişler aslında yasak. Ama Instagram'da ne hikmetse bir şey olmadan yapılıyor. Ben tavsiye etmem yine de siz bilirsiniz.

Dora

Dekan
Emektar
26 Ocak 2018
5,741
9,796
1,708
31
Her platform bir şikayete bakar. Piyango izni olmadan parasız bile olsa çekiliş yapmak yasal değil.