İnternetten Para Kazanma

Bu konuyu okuyanlar

vlkyldz

Öğrenci
Katılım
14 Eylül 2018
Mesajlar
4
Reaksiyon puanı
1
Puanları
1
Yaş
34
internetten Para kazanma yolları isteyebileceğim en güzel yaşam amaçlarından biridir. Her birey para kazanma adına çalışır hayatını devam ettirebilmek için çalışmaya ve de para kazanmaya ihtiyaç duyar. Takasla alışverişin bittiği ve modern paranın icadından beri hayatın her alanında var olan para hayatın merkezini oluşturmaktadır. Bazı insanlar kolay yoldan bazı insanlarda zor yoldan para kazansa da ortak birleşme noktası elde edilen kazancı kişide yarattığı haz duygusudur.
internetten para kazanmak
Ülkemizde 2018 yılı verilerine göre İnternet kullananların sayısı yüzde 13 artarak 54.3 milyon gibi bir rekor sınıra ulaşmakla beraber topluma ulaşmanın en kolay yolu sosyal medya ve benzeri İnternet ortamları olmuştur. Bu sebeplerle kendi içinde bir sektör haline gelen İnternet para kazanmak için yüzlerce yeni iş fırsatını da ortaya çıkarmıştır.
Sizlere İnternetten para kazanmak için birkaç yöntemden bahsedeceğiz

 • Mobil Telefonlarınız la Resim Çekerek Para Kazanmak

Dijital pazarlamanın devasa bir sektör haline geldiği Global dünyada Televizyon ve Radyo reklamlarıyla birlik Görsel Medyada çok önemli bir yer almaya başlamıştır. Acımasız piyasa koşullarında firmalar varlıklarını devam ettirebilmek adına markalaşma zorunluluğu her kesim tarafından da kabul görmeye başlamasıyla beraber ürün tanıtımları resimler marka yolunda en önemli aşaması olmuştur bu sebeple birçok markanın kendi tanıtımını yapmak veya ürettiği aldığı ve yahut sattığı bir ürünün pazarlamasında ürünle ilgili kaliteli görsellere ihtiyaç duymak bu bağlamda kaliteli resimler çekebilir bunları düzenleyebilir ve para karşılığın da satabilirsiniz.

Örneğin Makarna Üretip satan bir firma oluşturacağı ürün kataloğunda resimlerine ihtiyaç duyar bu ve benzeri ihtiyaç duyulan detaylı görseller çekebilir internet üzerinden satabilirsiniz. Çektiğiniz Bu resimler internet ortamında herkes tarafından yasak olup kullananlar hakkında tazminat davası açıp çok yüksek rakamlarda telif hakkı kazanabilirsiniz.bu sebeple hiçbir firma veya kullanıcı grubu ücretini ödemeden illegal yollarla sizlerin sahibi olduğunuz resimleri kullanamaz.
Nasıl Telif Hakkı Alabilirim ile ilgili detaylı bilgiyi
Telifhakları İnternet sitesinden sıkça sorulan sorular bölümünden öğrenebilirsiniz aşağıda ilgili paragraf yer almaktadır
Eser-koruma.jpg

Peki resimleri nerede satabilirsiniz.
Aşağıda paylaştığımız web sitelerinde resimlerini paylaşabilir ve satışını sağlabilirsiniz.
 • Fotolina
 • Shutterstock
 • Photodune
 • shopier


 • Bir iş yerine bağlı olmadan evinde Makale Tanıtım Yazıları Blok Yazarak , Şarkı Sözü Yazarak ,Video Efektleri Hazırlayarak,Tanıtım Ve Reklam Metinleri Seslendirerek, ,Çeviri yaparak,para kazanmak
Herkesten farklı bir yeteneğiniz varsa ve bu yeteneği insanlara nasıl ulaştıracağınızı bilmiyorsanız yazımız tam size göre, İnternet para kazanmak için sizlere yetenek nasıl paraya dönüştürüleceğini açılmamasını yapmaya çalışacağız.
Öncelikle sevdiğiniz yapmaktan zevk aldığınız hobilerinizi bir düşünün ne yapabilirim neyi iyi yapıyorum eğer sizi Herkesten farklı yapan bir yetenek varsa bunu değerlendirin
Nasıl Mı Anlatalım ;
Öncelikle Aşağıdaki sitelerden birine üyü olun ve burada bir hesap oluşturarak satış yapmaya başlayın bu web siteleri aldığınız sipariş üzerinden komisyon kesintisi yaparak sizden ücret almakta
Eğer herhangi bir iş almazsanız şayet tamamen ücretsiz.
 • Sanalişçi
 • Bionluk
 • Sadeceon
 • Uzmankirala
 • Fiverr
Bu sitelerin çalışma şekli bir iş alırsınız örmeğin 50 TL ücreti sizin adınıza Kredi kartı veya banka havalesi ile müşterinizden tahsil eder komisyon oranında göre %10 ile %15 Arası Genelde Kesinti yaparak 10 Gün içinde Hesabınıza Kalan kısmı ödemesini yapar.
Peki internetten hangi Yeteneklerinizi satabilirsiniz ?
– Makale Tanıtım Yazısı BLOG Yazarak Para Kazanmak
Sizin de yazı diliniz kuvvetli cümlelere hayat vermekte yetenekliyseniz makale yazabilirsiniz. Ve ya tanıtı yazıları hazırlayarak insanlara ulaşabilirsiniz
Peki nasıl yapılır.
Öncelikle yukarda bahsettiğimiz web sitelerinden birinden üyelik oluşturuyorsunuz daha sonra
İhtiyaçlara göre makale çeşitleri var veya bir öğrencinin tez ödevi gibi yada hiç duymamış olabilirsiniz seo tanıtım yazısı yazmaya başlayabilirsiniz.
En somut örnek ise okumuş olduğunuz bu makaleyi yazan kişi bir ücret karşılığında bu makalenin yazdırılmış olması sizlerde blog veya internet sitelerine yazılar yazabilirsiniz. Seo yani googlede web sitelerini ön sıralara taşıyan web arama motoru ihtiyaçlarına uygun seo uyumlu makale yazabilir
Bunlar karşılığında gelir elde edebilirsiniz.veya kendi kişisel bloğunuz kurarak google reklamı alarak
Kendi kazancınızı yaratabilirsiniz.
Blok ve İnternet sitesi nasıl kurulur videosunu izle bilirsiniz.

Googleden reklam nasıl alınır ?
Gooogleden gelir nasıl elde edilebilir ?
Blog ve web sitenizi açtıktan sonra oluşturduğunuz içeriğin arasına reklamlar ekleyebilirsiniz. Google reklamı eklemek için aşağıdaki adımları takip edin.
Önce Googleden bir adet gmail hesabı almanız gerekiyor üyelik ve aktivasyon işlemi bittikten sonra
Google adsense Sayfasına giriş yapıyoruz.

Google adsense benzeri adsense alternatif reklam veren firmalar
· Maxad
Her ayın 5 ‘ i ile 10 Arası Ödeme yapmaktadır.50 tl ye ulaşan bakiyeler de ödemeler hesaba gönderilmektedir.
maxad.jpg

· ReklamStore
onay süreci kısa ve google kadar yorucu olmayan reklamstore 30 tl +50 tl bakiye ile ödeme yapmaktadır. gösterim başı gelir ödemesi ile google ye iyi bir altarnetif olmaktadır.
birkaç yayın türünden birisini seçebilirsiniz.
reklam.jpg
internetten reklam
reklam-2.jpg
para kazanmak
· AdMatic
Yüksek üye orantılı altarnetifler arasına yer alır geliri sizi mutlu edebilir gösterim ve onay süreci hızlı işlenmekte com uzantı sorunu devam ediyor.
· Wordego
100 tl ödeme limitine ulaştığınızda hesabınıza geçmekte.
· DGMAX
google gibi her ayın 15 inde öndeme yapmakta.
 • Şarkı Sözü Yazarak Para Kazanmak,
Aklınıza hemen binlerce kişinin youtube üzerinden milyonlarca insanın izlediği herkesin kulağına pelesenk olmuş Şarkı sözlerinden bahsetmiyoruz. Daha butik işler örneğin bir erkeğin kız arkadaşını veya eşini mutlu etmek üzeri doğum günü evlilik yıldönümü gibi özel günler için içinde ismi geçen aşk sözlerini beste yapabilir söz ve müziğini düzenleyebilir bunun karşılığında bir ücret alabilirsiniz klasik hediyelerden sıkılan insanlara çok büyük bir iyilik yapmış olur ve para kazanabilirsiniz.
 • Video Efektleri Hazırlayarak para kazanmak
Komik ve eğlenceli video efektleri hazırlayarak bunları gelire dönüştürebilirsiniz.örneğin
Bir arkadaşına şaka yapmak isteyen bir kişi için arkadaşanın baş kısmını komik bir vücuda koyabilir ve hareketlendirebilirsiniz.veya tanıtım amaçlı vidolara giriş efektleri yapabilir
İnternet ve web siteleri için karşılama efektleri hazırlabilirsiniz.eğer yeteneğiniz standartların bir kadame daha üzerindeyse kendi video animasyon filmerini hazırlayabilir
Youtube üzerinden para kazanma fikirini düşünebilirsiniz.
Video efektleri hazırlayabileceğiniz prgogramları aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

 • Mimari çizim Hazırlayarak para kazanmak
Çizim yeteneğiniz bilgi ve tecrübeniz varsa bir yerde çalışarak dahi para kazanbilirsiniz.projeler alıp bunların teknik resim yapı planlarını çizebilir teklifler hazırlayabilir grafik tasarımlarını yapabilirsiniz. Bununla ilgili olarak çizim bilginizin yanı sıra kullanabileceğiniz bir programı ihtiyaç duyarsınız aşağıda bu programlar mevcut indirip kurabilir ve ilk işinizi almaya başlayabilirsiniz.
 • autodesk
 • gstarcad
Ücretsiz çizim yapabileceğiniz programlar;
SolidWorks
SketchUp
FreeCAD
MeshMixer
Blender
 • Tanıtım Ve Reklam Metinleri Seslendirerek
Etkileyici bir ses tonuna sahipseniz veya böyle bir yeteneğiniz olduğunuz düşünüyorsanız denemenizi tavsiye edeceğimiz oldukça getirisi iyi olan bir iş
Tanıtım metinleri telefon karşılama mesajları reklam seslendirme gibi hizmetleri online olarak ihtiyaç sahiplerine sunabilir kendi işinizi yapabilirsiniz.
 • Çeviri yaparak para kazanmak
İyi bildiğiniz bir lisan varsa yabancı dilde ki sözleşmleri veya yazışmaları Türkçeye yada istenilen bir dile çevirebilirsiniz.ürün kullanım kılavuzlarını hazırlabilir teknik detaylı ürünleri istenilen dillere tercüme edebilirisiniz.bu konuda özellikle yabancı anlaşma ve sözleşmelerin Türkçeleştirilmesi yada Türkçe bir sözleşmenin yabancı bir dile çevrilmesi gibi durumların çok fazla olduğu sektörde hatırı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz.
 • E-Ticaret Satış Ortaklığı yaparak Para Kazanmak
n11-gittigidiyor.com-hepsiburada-sanalpazar-satis-nasil-yapilir_800x445.jpg
n11.com,gittigidiyor.com,hepsiburada.com,sanalpazar.com üzerinden satış nasıl yapılır
E-Ticaret Satış Ortaklığı yani sattığın ürünlere kar ortağı almak demek herkesin anlayacağı dilde iste karşılı isen11,gittigidiyor,hepsiburada ,sanalpazar,pttavm gibi perakende e ticaret sitelerinde satış yapmak olarak tabir edebiliriz. Öncelikle bir ürün satmaya karar verin eğer ticaretle uğraşmıyorsanız zaten hali hazırda sattığınız birşeyler yoksa ilkkez ticaret yapacaksanız stok maliyeti olmayan yani sattığınız ürünleri depolama ihtiyacı duymayacağınız ürünlere yönelin. Örneğin cep telefonu satmak yerine cep telefonu kılıfı satmayı düşünün hem rekabet gücünüz olur hem de depolama sigortalama kırılma bozulma gibi durumlarla uğraşmaz yeni başladığınız işe enerjinizi kanalize etmeye zaman yaratmış olursunuz.
İnternetten bir şeyler satmaya karar verdiyseniz bunun için her satış yapılan sitenin kendilerine göre kurallarını yerine getirmeniz gerekir örneğin n11.com web sitesi satış yapmaya müsaade etmek için vergi kaydınızın olmasını zorunlu koşarken gittigidiyor.com böyle bir zorunluluk istememekte tabi bunun daha farklı şartları mevcut internetten satış yapmak için merak ettikleriniz buradan ulaşabilirsiniz.
İnternetten Nasıl Satış Yapılır ?
Gittigidiyorda nasıl satış yapılır ?
N11.com Dan Satış Nasıl Yapılır ?
Sanalpazar.com Üzerinden Nasıl Satış Yapılır ?
Hepsiburada.com Üzerinden Nasıl Satış Yapılır ?
pttavm.com Üzerinden Nasıl Satış Yapılır ?

Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para kazanmak
Günümüzün Hastalık olarak görülen durumu sosyal medya kullanımı herkesin hayatını etkileyecek kadar yaşamın içine girdi.Her bireyin elin birer akıllı telefon ve sabah akşama tüm sosyal mecralarda resim video müzik vb sosyal içerikleri takip etmekte birçok kişi sosyal medya fenomeni olarak çok büyük servet sahibi oldular.
Sosyal medya fenomeni olarak nasıl para kazanılır.
Youtube üzerinden para kazanmak , instagram üzerinden para kazanmak gibi sosyal medya hesapları üzerinde insanların ilgisini çekecek paylaşımlarda bulunun örneğin youtube üzerinde bir kanal açın
Youtube üzerinde kanal nasıl açılır. ?
Daha sonra insanların ilgisini çekebilecek videolar paylaşın örneğin makyaj nasıl yapılır,yemek nasıl pişirilir,yada çocuklar için eğlenceli videolar çekin burda alacağınız izlenme sayıları ile reklam geliri elde edebilirsiniz youtube ortalama 1.000 (bin)izlenmeye 0,50 kuruş vermekte bu video türü ve içeriğine göre değişiklik göstermekte milyon izlenenen videolar çekebilir takipçi sayınızı artırabilir kendinize gelir sağlayacak bir iş meslek edinebilirsiniz Youtube üzerinde para nasıl kazanılır ? yazımızı incelemenizi tavsiye ederim.

Bir diğer sosyal medya hesabı olan instagram üzerinden bir hesap açarak takipçi sayınızı arttırarak reklam yayımlayabilirsiniz. instagram üzerinden de bir örnek verecek olursak instagram üzerinden 2018 yılının en çok izlenen videoları kaza videoları olmuş olup en çok takipçi sayılarına sahip sayfalarda bunlardan oluşmuştur.sizde instagramda resim,karikatür,video paylaşabilir ve artan takipçilerinizle birlik sayfanıza tanıtım ve reklam alabilirsiniz.bunun yanı sıra instagram da kendi ürünlerinizi de satabilirsiniz.
 • Dizi izleyerek para kazanmak
dizi-izleyerek-para-kazanmak.jpg
dizi-izleyerek-para-kazanmak
Dizi izleyerek para nasıl mı kazanılır diye merak edenlere bunun nasıl mümkün olabileceğini anlatalım,dünyada İnternet kullanımı her gün artmasıyla birlik dizi ve film sektörleri izleyicilere sinema ve TV den sonra üçüncü vede en çok talep gören İnternet TV yayınına başlamıştır ülkemiz dede yurt içi ve yurt dışı film ve dizileri üyelik bedeli karşılığında izleten web siteleri mevcut işte tam burada ilgilenenler için bir iş fırsatı var bu İnternet TV yayıncıları Dizi ve Sinema filmlerini izleyip gerçek kategorilerini belirleyip ve film hakkında yorumlar yapacak notlar verecek ve akıştaki hataları bulacak izleyiciler aranmakta bunlardan Türkiye de para kazanabileceğiniz Web sitesi netflix
 

mute100

Öğrenci
Cezalı
Katılım
15 Nisan 2017
Mesajlar
31
Reaksiyon puanı
8
Puanları
8
Yaş
38
Bugünlerde yandex partnere geçen bazı arkadaşlar gelirlerin çok iyi olduğunu bir daha adsenseye bakmayacaklarını söylüyorlar. Blog sahiplerine duyurulur.
 

_Zaur_

Rektör
Katılım
17 Kasım 2017
Mesajlar
12,910
Reaksiyon puanı
21,436
Puanları
113
Yaş
29
Merhaba bir önceki yazımı okuduysanız şimdi de 1 haftalık izlemimi anlatmak istiyorum
üyeliğimin 1 haftasındayım 7. Gün bugün şu an birikimim 64 dolar oldu şu anki kurdan 17.20*64 - 1100 TL birikim oldu ve bugün BTC Türk üzerinden çekim vereceğim
haftalık bu rakamı çektiğimde ki her hafta ortalama bunu verecek bana fena sayılmaz 2 ayda ana para çıkıyor sonraki her hafta içer de 8500 kalıyor ve her hafta 1000 TL kar olduğunu düşününce ayda bir 4000 küsur kar gayet iyi
bakıldığında 1 ayda 1 asgari ücret ek gelir gibi görmek lazım sistem sorunsuz devam ederse çok mantıklı
diğer iki arkadaş'tan yine söz edeyim onları kıskanıyorum, ilk giren zaten anaparasını çıkarmıştı şimdi haftalık 1800 çekmeye evam ediyor hatta 1 ay askere gitti şimdi geldiğinde 8000 TL civarı birikmişi olacak
ikinci ise hala haftada 5000 TL çekiyor bir de yanımda çekiyor 3. Haftası ve 16000 TL aldığını söyledi toplam 2-3 güne yine 5 bin daha çekim yapacak ana parasını çıkarmaya az kaldı onunda cesaret işi ama başarılı ve sağlıklı devam ediyor.
Şu an için ben memnunum bir miktar rakam bu sistem üzerinden riske edilebilir paylaşmak istedim sizler le üye olmak denemek isteyen varsa değerlendirmeyi deneyebilirsiniz.
Uygulamanın linkini ve davetiye kodunu yazıyorum kayıt olurken kodu yazarsanız sevinirim umarım fayda sağlayan arkadaşlar olur.
davet kodu : 486817622
10.000 dolar kazandınız.
Banka kartının önden ve arkadan resimini atınız parayı hesaba yatıralım.
 

Son mesajlar

Üst