Casper Nirvana x400'ü nasıl aldım?

Bu konuyu okuyanlar

laptopci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Dostlar merhaba bu konuyu sizden destek almak ve bu laptopu reklamlarda görüp almak isteyen arkadaşlara bilgi vermek amacı ile açtım.İnşallah bazılarınıza yararım dokunur.Öncelikle size bu laptopu neden aldığımı anlatayım.
Babam 2012 yılında abime Dell inspiron 3521 8gb ram ddr3 hd8730m 60hz 15.6 inç her istediğini yapabileceği laptopu sadece 1350tl ye almıştı.Abim buna çok sevinmişti.Örnek verecek olursam 768p very high da gta v oynuyordu.Ama bu sırada abimin eline bir sürü masaüstü geçti aldı sattı aldı sattı ve abim 2018de rx570 16gb ram ryzen 3 2200g li sistem topladı laptopuda bana verdi ben bu laptopta zula oynuyordum bide ara sıra counter strike giriyordum abim 2020yılının nisan ayında onun bilgisayarına virüs indirdiğimi görünce sinirlendi ve o güzelim laptopu kırdı ve ben tam 5ay boyunca elime bilgisayar alamadım ağustos ayında babama durumu anlattım uzaktan eğitim olayını felan ilk önce teknosaya gittik huawei matebook d15 aldık kredi kartı ile eve geldik babam kredi kartı ile ilk defa alıştveriş yaptığı için birşey bilmiyordu bende bilmiyordum bi baktı 10k lık kredi kartı limiti düşmüş 5k ya dedi gelin iadeye gidiyoruz tamam dedik ve götürdük iade verdik sonra aradan 4gün geçti ve ben türkcell'den casper nirvana x400ü gördüm ve çok şaşırdım i5 10.nesil işlemci 8gb ddr4 dedimki baba bunu alalım mı tamam alalım ve aldık eve laptop geldi ve ben windowsu kurunca çok şaşırdım hayatımda ilk defa bu kadar sessiz çalışan laptop elime geçmişti abime dedimki abi bu laptopun fanı yokmu:D eski laptopumun power tuşuna bastığımda heryerden duyulan bir cızırtı vardı ama oynatamadığı hiç bir oyun yoktu ama gelelim şimdi bu laptopu neden sevmediğime bunu almayı düşünen arkadaşlar burayı iyi okuyun
1-)Bu laptopa kulağımı koydum ve anakarttan bir cızırtı geliyor tamam dedim bunu geçtim
2-)Bu laptopta oyunu unutun cs go da dust 2 ye 720p de geçin 480p de giremiyordum çok ısınıyordu oyunlarda ama soğutucu aldım ve cs go da dust 2 de 720p de 40-50 almaya başladım..
3-)Şimdi bunun şöümünü bilen arkadaşlara söylüyorum ben bu laptopda dengeli modda 1.60ghz de çalışıyor yüksek performansta hiç 4.2 ghz ye ulaşmadım
ve birkaç gündür nihai performansta bile pildeyken 1.60ghz yi geçemedim Gelişmiş güç ayarlarından işlemci durumunu %100 ayarlamama rağmen etkisi olmadı.Bunun için önerilerinizi bekliyorum
4-)Bu laptopta anti glare özelliği yok casper size yalan söylüyor evim genelde hüç güneş görmez ev çok çok az birr güneş gördü ve laptop yansıma yaptı ekranı eğmek zorunda kaldım Ben bulaştım ama siz sakın casper nirvana x400 almayın gidin huawei bakın o fiyata.Diyeceklerim bu kadar.İyi günler dilerim.:)

ucankedi

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Yazık bana benim pc X400
ama MC açıyo sıkıntı yok

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Keske daha guzel bir sey alaydın ama hayirli olsun.