Casper nirvana nb 15.6 kullanıyorum windows 8 kurulumu yarıda kalıyor

Mert_szgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Casper nirvana nb 15.6 kullanıyorum windows 8 kurulumu yarıda kalıyor ikinci yeniden başlatda kişisel ayarlara gelince orada kalıyor siyah ekran oluyor yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de var. release preview ve sızan son sürüm de dahil, aygıtlar hazır duruma getiriliyor aşaması tamamlanmadan siyah ekran verip restart atıyor pc ve sonra siyah bir ekranda kalıyor. bu soruna karşılaşanların ekran kartı modelleri, rastladığım kadarıyla, gt 520m ve gt 540m modelleri, yabancı sitelerde yaptığım araştırmalarda bu modeldeki ekran kartlarıyla sorun yaşayan pek olmamış. bu durumda da casper ile ilgili bir durum varmış gibi görünüyor. sanırım bios ile ilgili de bir durum. casper'e konuyla ilgili olarak bir posta yolladım fakat geri bildirim alamadım.

hakan_710

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bende de var. release preview ve sızan son sürüm de dahil, aygıtlar hazır duruma getiriliyor aşaması tamamlanmadan siyah ekran verip restart atıyor pc ve sonra siyah bir ekranda kalıyor. bu soruna karşılaşanların ekran kartı modelleri, rastladığım kadarıyla, gt 520m ve gt 540m modelleri, yabancı sitelerde yaptığım araştırmalarda bu modeldeki ekran kartlarıyla sorun yaşayan pek olmamış. bu durumda da casper ile ilgili bir durum varmış gibi görünüyor. sanırım bios ile ilgili de bir durum. casper'e konuyla ilgili olarak bir posta yolladım fakat geri bildirim alamadım.
benim bilgisyarım acer ve aynı yerde bende de siyah ekranda kalmıştı power tuşundan kapatıp açtım herhangi bir sorun olmadı.casper dediniz aklıma geldi hem onboard hem de ayrı bir ekran kartına sahipseniz sorunun nedeni bu olabilir.. (tabi bu sadece tahmin çünkü çift ekran kartına sahip notebooklarda gpu driver'ı güncelleme herzaman kabusum olmuştur)

Mert_szgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorun sistemden yada ekran kartından olduğunu düşünüyorum ekran kartım nvıdıa geforce gt 540m windows 8 final öncesi ve ondan öncesi sürümlerde de aynı sorunu yaşadım şimdi benim ne yapmam gerekiyor casper servisine mi ulaşmam lazım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorunu yaşıyorum, Final Sürümleri de aynı şekilde siyah ekranda kalıyor. Casper Nirvana 8M35P modeli kullanıyorum. Ekran kartı GT540M. Aygıtlar hazır duruma getiriliyor ekranında siyah ekranda kalıyor. Bence Casper'ın kullandığı nvidia ekran kartlarından kaynaklanıyor, Casper yetkili satıcısından öğrendiğim bilgi kadarıyla en düşük kalitedeki chipsetli kartları kullanıyormuş casper, herbir pc markası farklı farklı kullanıyormuş, neyse yarın daha ayrıntılı konuşacağım. GT 420M'li PAckard Bell makinede sıfır sorunsuz olarak kurulum yapabiliyorum. Bence sorun tamamen Casper ve bios güncellemesi ile alakalı.
Bugün Casper servisi ile konuştum. Teknik servis kısmındaki görevli; İşte daha win8 çıkmamış, ekimde çıkacakmış, henüz win8'li makine üretimi yapmadık o yüzden destek veremiyoruz falan dedi. Arıza bildirimi kısmındaki görevli ise daha ilgiliydi mhb@casper.com.tr adresine mail ile başvurmamı istedi. Bakalım henüz dönen olmadı. bekliyorum.

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Casper NB 15.6 kullanıyorum ve bu sorunun aynısını yaşıyorum lütfen yardım edin bunun bir çözümü olmalı :(

barisid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bnde Casper NB15.6 kullanıyorum ama böyle bir sorun yaşamadım ekran kartımda ATI Radeon 6610M

TheAbidinoqlu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende 1 ay önce RP indirip kurdum,bir sorun olmadı kurulumda, ama yulendıkten sonra masaustu geldı bi turlu çıkamamıştım ondan,baktım alışmak zor bidaha backtrack 5 kurdum :)

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
x86 sürümünü mü kurdun x64 mü ? Bilgisayarın Casper mı ? Ekran kartı dahili ve harici olmak üzere 2 tane mi ? Şuan bilgisayarımı kullanamıyorum Windows 7 yüklü ama diski bölüp Windows 8 kurup sildiğim için Windows 8 olarak açılıyor mavi ekran hatası veriyor! Ne güvenli modda ne de başka şekilde açılmıyor :( Sanırım ayırdığım bölüme tekrar Windows 7 kurup eski işletim sistemimdeki dosyaların kopyasını almam ve tekrardan temiz kurulum yapmam gerekecek :( Casper bilgisayarlara Windows 8 kurulmuyor ve firmanın buna bir çözüm bulması gerekiyor :(

Mert_szgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman sorun ekran kartında senin ekran kartın ATI Radeon 6610M sorun çıkmadı benim ekran kartım NVIDIA GEFORCE GT540M bende mavi ekran falam çıkmıyor kurulum yaparken 2.nci restart da siyah ekran kalıyor yani kişisel ayarlarda kalıyor
cqnh4.jpg

Bu resimde üstteki resimi geçiyor Aygıtlar hazır duruma getiriliyor %14 yazan yeri geçiyor kişiselleştir de kalıyor yani kişiselleştir gelmiyor siyah ekran kalıyor

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş benim erkran kartımda Nvidia GeForce GT540M ama bende kişiselleştir ekranı da gelmiyor. Aygıtlar hazır duruma getiriliyor %4'deyken bilgisayar kapanıp açılıyor ve siyah ekranda kalıyor :( Bunu bir çözümü yok mu ?

Mert_szgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Serdar Gül senin sorununla benim sorunum aynı zaten ekran kartımız aynı problem ekran kartı..

Mert_szgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Microsoft Answers forumdan gelen cevaplardan biri

serdar akkaya yanıtlandı

aynı sıkıntıyı farklı bir casper modeliyle bende yaşıyorum, lakin sorun casper'da değil,notebook'umuzla beraber gelen harici ekran kartının yanında birde onboard olarak gelen intel hd graphic 3000'da sorun var, casper bios update çıkarana kadar şimdilik yapacak birşeyimiz yok

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana da Microsof Answer den gelen yanıt

Ekran kartınızın Windows 8 ile olan uyumsuzluğu ile ilgili olarak Microsoft'un yapabileceği bir şey yoktur.Kaldı ki sizin belirttiğinize göre binlerce kullanıcı aynı sorunu yaşıyormuş.Bu durumda bu ekran kartı üreticisi tarafından yapılacak birtakım güncellemeler ile donanım sorunları giderilebilir.Sonuçta teknoloji her gün ilerliyor.Dolayısıyla yeni çıkan işletim sistemlerinin gerisinde kalmamak ve müşteri kaybetmemek için yazılım ve donanım üreticilerinin de kendi ürünlerini yeni sistemlere uyumlu hale getirmesi gerekir.

Size tavsiyem donanım üreticiniz ile görüşerek bu konuyla ilgili bilgi almanızdır.Mutlaka size önerebilecekleri alternatif çözümler olacaktır.

İyi çalışmalar.

Mert_szgn İşimiz Casper'a kaldıysa yandık demektir. Anakartlarımız Pegatron A15 ve çok tanınan bilinen bir model değil, sanmıyorum ki üretici tekrardan bios yazsın bu anakarta. Casper bios yazıyorsa belki bir ihtimal...

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Casper nirvana nb 15.6 kullanıyorum windows 8 kurulumu yarıda kalıyor ikinci yeniden başlatda kişisel ayarlara gelince orada kalıyor siyah ekran oluyor yardımcı olursanız sevinirim.
sana kım dedı casper al...gecmış olsun

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorunu yaşayan bütün Casper kullanıcıları mhb@Casper.com.tr adresine mail atsın ben attım geri dönüş yapıp bilgisayarın seri numarasını istediler bakalım ne cevap verecekler. Sizde mail atarsanız belki bu duruma bir çözüm bulabilirler...

Mert_szgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yani artık aldığımız bilgisayarların donanımını işletim sistemine göremi alacağız Windows Xp den tutda Windows 7 Ultimate kadar benim bilgisayarıma yüklerim Windows 8 bu temelini denen bozdu ki şimdi

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yani artık aldığımız bilgisayarların donanımını işletim sistemine göremi alacağız Windows Xp den tutda Windows 7 Ultimate kadar benim bilgisayarıma yüklerim Windows 8 bu temelini denen bozdu ki şimdi
Ben Mac OS yükleyenleri bile duydum biz Windows 8 yükleyemiyoruz. İşletim sistemi kırıldı piyasaya sürülmesine de az kaldı hala Windows 7 Ultimate'ye mahkum kaldık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşlik bn bilgisayardan ekran kartının programını sildim ve bilgisayar oyun acmıyor napabilirim

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4

benimde casper PC GT520 M Ekran kartım aynı şey bendede oluyor siyah ekranda kalıyor olmuyor :S kaç defa denedim olmuyor.

Arkadaşlar Casper Chipseti A15 olanlar için bana Bios Update gönderdi, galiba sorunun çözümü bu... Buyrun; http://freakshare.com/files/1c92wpgw/A15D.rar.html

Chipsetimizi nasıl bilicez ben indirdim 64 bit yazılım hatası verdi :(

atakan21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde casper PC GT520 M Ekran kartım aynı şey bendede oluyor siyah ekranda kalıyor olmuyor :S kaç defa denedim olmuyor.

Chipsetimizi nasıl bilicez ben indirdim 64 bit yazılım hatası verdi :(

bendede aynı hatayı verdi ? acaba ne yapmamız gerekiyor ?

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Casper'ın gönderdiği Bios Update'yi yapmama rağmen sorun hala devam ediyor arkadaşlar. Lütfen sizde konuyla ilgili mhb@casper.com.tr'ye mail atınız. Günlerdir internette araştırıyorum ama birşey bulamadım. Siz bulursanız lütfen bu başlık altına yazınız.

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ben Casper nirvana kullanıyorum
Özellikleri şunlar:
Ürün Kodu : Casper Nirvana CNC.2640-8L35P
İşlemci Cinsi : İntel® Core™i7-2640M İşlemci
İşlemci Hızı : İşlemci Hızı 2.80 GHz, İntel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3.50 GHz'e kadar, 4MB İntel® Akıllı Bellek
Wireless : Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11 b/g/n
İşletim Sistemi : Orjinal Windows7® Home Premium (64 Bit)
Anakart : İntel® HM65 Chipset
Bellek : 8 GB DDR3 Bellek
Sabit Disk : 500 GB SATA Harddisk
Ekran : 15.6" WXGA (1366x768) HD LED Ekran
Ekran Kartı : 2 GB DDR3 Nvidia GT520M Optimus Ekran Kartı(1 GB Ayrılmış Bellek)
Kamera : 1.3MP Web Camera
Optik Sürücü : DVD ± RW DUAL Combo
Bluetooth : Var
PCI-e Card : Yok
Kart Reader : Multi Card Reader
Usb 3.0 : 4X USB 3.0 Port
E-Sata : Yok
Ses Kartı : Onboard
Ağırlık (kg) : 2.5 Kg.
Ek Özellikler : HDMI
Network Kartı : 10/100 Onboard Ethernet
Klavye : Türkçe Q
Pil : 6 Cell Batarya

Araştırdığım bilgilere göre bios güncellenmesi gerekiyormuş Microsofta Mail attım cevap geldi,Windows 8 kurulmamasının nedeni Eski bios sürümünüzün Windows 8 için desteklemediği içindir,Lütfen bios'sunuzu güncelleyin diye bir mail aldım,
Yani anlaşılacağı Bios güncellemem gerek,Peki Naıl güncelleceğim biosumu ?

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben Casper nirvana kullanıyorum
Özellikleri şunlar:
Ürün Kodu : Casper Nirvana CNC.2640-8L35P
İşlemci Cinsi : İntel® Core™i7-2640M İşlemci
İşlemci Hızı : İşlemci Hızı 2.80 GHz, İntel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3.50 GHz'e kadar, 4MB İntel® Akıllı Bellek
Wireless : Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11 b/g/n
İşletim Sistemi : Orjinal Windows7® Home Premium (64 Bit)
Anakart : İntel® HM65 Chipset
Bellek : 8 GB DDR3 Bellek
Sabit Disk : 500 GB SATA Harddisk
Ekran : 15.6" WXGA (1366x768) HD LED Ekran
Ekran Kartı : 2 GB DDR3 Nvidia GT520M Optimus Ekran Kartı(1 GB Ayrılmış Bellek)
Kamera : 1.3MP Web Camera
Optik Sürücü : DVD ± RW DUAL Combo
Bluetooth : Var
PCI-e Card : Yok
Kart Reader : Multi Card Reader
Usb 3.0 : 4X USB 3.0 Port
E-Sata : Yok
Ses Kartı : Onboard
Ağırlık (kg) : 2.5 Kg.
Ek Özellikler : HDMI
Network Kartı : 10/100 Onboard Ethernet
Klavye : Türkçe Q
Pil : 6 Cell Batarya

Araştırdığım bilgilere göre bios güncellenmesi gerekiyormuş Microsofta Mail attım cevap geldi,Windows 8 kurulmamasının nedeni Eski bios sürümünüzün Windows 8 için desteklemediği içindir,Lütfen bios'sunuzu güncelleyin diye bir mail aldım,
Yani anlaşılacağı Bios güncellemem gerek,Peki Naıl güncelleceğim biosumu ?
Kardeşim Bios'la alakalı birşey olabilir ama öyle olsaydı Casper'ın bana gönderdiği Güncel Bios'u yüklediğimde sorun düzelirdi. Sorun İntel HD Graphics 3000 Grafik Kartından kaynaklanıyor. 2 tane ekran kartı olunca aygıtlar hazırlanıyor ekranında çakışma mı oluyor tanıyamıyor mu artık bilemiyorum. Bu donanım üreticilerinin değil Microsoft'un hatası ama buna biz bir çözüm bulamayız donanım üreticinize başvurun diyorlar. Sanırım 32bit yükleniyormuş sorunsuz, denemedim ama... Casper'a mail atın güncel bios göndersinler, yükleyin eğer yine düzelmezse tekrar mail atın ve yeniden Microsoft'a danışın.
Biri çıkıp şu soruna çözüm bulamadı ama sorsan herkes "hacker"...

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim Bios'la alakalı birşey olabilir ama öyle olsaydı Casper'ın bana gönderdiği Güncel Bios'u yüklediğimde sorun düzelirdi. Sorun İntel HD Graphics 3000 Grafik Kartından kaynaklanıyor. 2 tane ekran kartı olunca aygıtlar hazırlanıyor ekranında çakışma mı oluyor tanıyamıyor mu artık bilemiyorum. Bu donanım üreticilerinin değil Microsoft'un hatası ama buna biz bir çözüm bulamayız donanım üreticinize başvurun diyorlar. Sanırım 32bit yükleniyormuş sorunsuz, denemedim ama... Casper'a mail atın güncel bios göndersinler, yükleyin eğer yine düzelmezse tekrar mail atın ve yeniden Microsoft'a danışın.
Biri çıkıp şu soruna çözüm bulamadı ama sorsan herkes "hacker"...
aynen sözde herkes biliyor anca laf olsun torba dolsun mesaj atma kirliliği yapıyorlar kimse yardımcı olmuyor :( önemli bir sorun bu :( yardım edin