Böyle iş olurmu yaa...

Bu konuyu okuyanlar

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Yani ya 10 ya 1 hafta önce ben 8. sınıfa gidiyorum online denemem vardı babam dediki 80 net üzeri yap sana istediğini alacam bende 82 net yaptım babama bilgisayar almasını söyledim 11k ya dediğim anda babam konuyu değiştiririp başka şeyler diyo o zaman söz vermeseydi arkadaş bende belki alır diye üzerine gidiyorum alacak gibi oluyor ama bilmiyorum e yapsam ???
ben haftaya alıp gidip önüne koyacam bunu al
ne yapar sizce

Berat yapıcı 88

Profesör
Reaksiyon puanı
866
Yani ya 10 ya 1 hafta önce ben 8. sınıfa gidiyorum online denemem vardı babam dediki 80 net üzeri yap sana istediğini alacam bende 82 net yaptım babama bilgisayar almasını söyledim 11k ya dediğim anda babam konuyu değiştiririp başka şeyler diyo o zaman söz vermeseydi arkadaş bende belki alır diye üzerine gidiyorum alacak gibi oluyor ama bilmiyorum e yapsam ???
ne yapar sizce
11.000 lira büyük mebla çok yüklenmeyin

ThunderBeast

Asistan
Reaksiyon puanı
343
Hocam adam söz verdiyse alır siz bir rahat bırakın belki sıkıntısı çıktı. Söz verdiyse alacaktır.

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Hocam adam söz verdiyse alır siz bir rahat bırakın belki sıkıntısı çıktı. Söz verdiyse alacaktır.
normalde bu sözü vermeden 2-3 ay önce lgs den sonra alacam dedi bende tmm dedim ama şimdi bu gelince bilmiyorum benim hiç pc im olmadı yani varda kardeşlerimle beraber ortak ve çok kötü bu yüzden

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
Zorlamanı tavsiye etmem. Adam daha fazla çalış diye demiş anlaşılan ama bu dediğin meblağ büyük. Babanı zorlayıp çok mahcup etme derim.

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
ve şimdi şey oluyo benim bazı ark lerim taktir alınca pc ler telefonlar ben şimdiye kadar taktir almadığım sene olmadı ne bi hediye ...

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Allah başka dert vermesin.
Git ders çalış LGS'den sonra yaparsın istediğini.
Söz verdi deyip en pahalı sistemi istemek de ayrı bir mesele.

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
11k çok ciddi bir para. Bence 1 2 k lık ucuz bir şey bak. Ya da kendin al.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve şimdi şey oluyo benim bazı ark lerim taktir alınca pc ler telefonlar ben şimdiye kadar taktir almadığım sene olmadı ne bi hediye ...
Bana da hiçbirşey almadı. Kırtasiyemi bile kendim gördüm. Yapacak bir şey yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
11K'mı ? Adamı neden o kadar zorluyorsun ? Demek ki adamın onu alacak gücü yok. Daha makul fiyatlar söyle babana. 3K-4K Vb.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
ne yapar sizce
Babanızın maddi sıkıntısı olabilir darlamanızı önermem.

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Babam bana 5k PC alsa mucize olarak kabul ederdim. 11K PC ne Allah aşkına. Baban 2 aylığını senin için mi vericek.

Reaksiyon puanı
6,381
O sadece daha çok çalışmanız için yapılan bir şey, kimse size denemede yüksek net yaptığınız için 11K pc almaz veya telefon almaz veya tablet almaz.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
11K?!?! bu kadar zorlama adamı 4-5kyada bilgisayar toplayabilirsin niye o kadar üst düzey birşey istiyorsun bizim durumumuzda iyi değil bundand dolayı dün 4-5kya topladım ben istemezmyiim rtx 3090 isterim ama durum yoksa idare et daha düşük birşeyle

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Bana lgs'de düzgün puan alırsam 5.5k tl'ye bilgisayar alacaktı ailem. İstedikleri puanı aldım fakat almadılar.

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
o zaman herkes söz versin yapmasın ne güzel şey

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Babanda sana en iyi pcyi almayı mutlu olmanı ister niye istemesnki? senin mutluluğunu ister zor durumdadır alamaz alt tarafı bi bilgisayar almadı diye onları bu kadar üzme

Reaksiyon puanı
6,381
abi söz verdiysen alacaksın yani ne alaka
İşte o öyle bir şey değil. Kimse size isterse bir şey üzerine yemin etsin deneme için 11K pc almaz.

Bu çok basit. Ve 11 bin TL harcamadıkları için de onları bu kadar üzmeyin derim.

Ben sürekli 85-87 net alıyorum denemelerden ama denemede yüksek net aldım diye de 11 bin TL harcamasını istemedim babamın. Her ne kadar ne istersen dese de sonuçta bir şey istemenin de bir sınırı var.

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
ne yapar sizce
Dostum yaşına göre anlıyorum ama bu açtığın konu maalesef o kadar saçma ki her söz verilen şey yapılacak diye birşey yok. Baban şuan maddi sıkıntılar yaşıyor olabilir. 1-2 Ay önce belki daha iyiydi şimdi işleri azaldı bunlar olabilecek şeyler. 11K TL şuan ülkemiz için o kadar büyük bir para ki bi anda kimse cebinden çıkarıp veremez o parayı. Yani babana desen ki babacım tamam başka bir gün de alabilirsin acelen yok. Baban daha ucuz bir bilgisayar isteyeceğini sanmıştır. Yani lafın kısası az babana saygı duy alırım dediyse alır alamazsa da olur öyle diyip önüne bakacaksın. Laflarını geri çevirince çok sinirlenip forumlara yazmayacaksın.

Son mesajlar