• Redmi Note 10 Pro vs POCO X3 Pro!

Teknolojik ürünlerin fiyatları yükselirken, akıllı telefon fiyatları da bundan oldukça fazla etkileniyor. Son zamanlarda telefon almak istiyorsanız bu video tam da size göre.

Boot Repair [grub-efi-amd64-signed] Sorunu (Kali Linux Dual Boot)

Bu konuyu okuyanlar

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
DEsteğiniz için sonsuz teşekkürler :D yapınca haber vereceğim :)

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Rica ederim kolay gelsin. ;)
Merhabalar hocam
How To Compile Notepadqq on Debian/Ubuntu/Raspbian
bu sitedeki komutları kullanarak notapadqq yu kurdum anca 2 adet sıkıntı var
1. terminalde açılırken
Kod:
"Running Notepadqq as root is not recommended. Use --allow-root if you really want to."
hatası veriyor menü den tıkladığımda hiç açamıyorum (sonraki komutu yazarak açılıyo fakat her seferinde o komutu yazmak istemiyorum)
2.
2018-04-11 18-13-04 ekran görüntüsü.png

Buradaki listede notepadqq mevcut değil ve ben dosya yöneticisindeki dosyaları o programla başlatamıyorum yani bu programla aç diyemiyorum onu nasıl yapabiliriz

Hopeツ︎

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,892
Merhabalar hocam
How To Compile Notepadqq on Debian/Ubuntu/Raspbian
bu sitedeki komutları kullanarak notapadqq yu kurdum anca 2 adet sıkıntı var
1. terminalde açılırken
Kod:
"Running Notepadqq as root is not recommended. Use --allow-root if you really want to."
hatası veriyor menü den tıkladığımda hiç açamıyorum (sonraki komutu yazarak açılıyo fakat her seferinde o komutu yazmak istemiyorum)
2.
Buradaki listede notepadqq mevcut değil ve ben dosya yöneticisindeki dosyaları o programla başlatamıyorum yani bu programla aç diyemiyorum onu nasıl yapabiliriz

#1. Notepadqq'u root olarak çalıştırmak istiyorsun aldığının hatanın nedeni bu, mühim bir durum gelişmedikçe yazılımın özelliklerinden komut kısmına iliş ve çalıştırılan yolun sonuna --allow-root ekleyip kaydet bundan sonra yetki ile açılacaktır.

#2. Uygulama seç kısmının altında ''Yeni Uygulamaları Bul'' de Notepadqq için üst tarafta belirttiğim komut yolunu bul, oradan yazılımı listeye ekle daha sonra varsayılan olarak seç.

*Bu daha farklı bir konuydu bu seferlik yardımcı oldum fakat bir dahakine senden isteğim farklı bir başlık oluştur.

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
hocam dosyanın tam bir konumu yok ya dediğiniz dosya hangisi bulunmuyo nerden çıkarabiliriz
ayrıca yeni uygulama bul deyince yazılımlar diye bir ekran çıkıyor
2018-04-12 02-00-33 ekran görüntüsü.png

fark edemedim yeni konu açacaktım pardon hocam

Hopeツ︎

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,892
hocam dosyanın tam bir konumu yok ya dediğiniz dosya hangisi bulunmuyo nerden çıkarabiliriz
ayrıca yeni uygulama bul deyince yazılımlar diye bir ekran çıkıyor

#> Yanlışlık olmuş ''Bütün uygulamaları görüntüle'' demelisin daha sonra; /usr/share/applications yolunda Notepadqq kısayolu olmalı, onu bul ve tıkla bunu yaptığında önerilenler listesine otomatik katılması lazım daha sonrada özelliklerden ''Birlikte Açı'' Notepadqq olarak belirleyebilirsin.

*Arama simgesinede tıklayabilirsin, o da olur.

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Baya bir üzerinde çalışınca halletim :) ama hala program seç menüsüne ekleyemedim

---- Mesajlar birleştirildi ----

#> Yanlışlık olmuş ''Bütün uygulamaları görüntüle'' demelisin daha sonra; /usr/share/applications yolunda Notepadqq kısayolu olmalı, onu bul ve tıkla bunu yaptığında önerilenler listesine otomatik katılması lazım daha sonrada özelliklerden ''Birlikte Açı'' Notepadqq olarak belirleyebilirsin.

*Arama simgesinede tıklayabilirsin, o da olur.
bi dakka deneyim

Ekli dosyayı görüntüle 38249
Dediğiniz işlemde yeni bir dosya penceresi açılmıyo sadece diğer uygulamalar ayracı ile liste uzuyo orda da notpadqq yok :)

Yeni benden hiç bir şekilde dosya yolunu seçmemi sağlayacak bir pencere uyarı belirmiyor

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,892
herşeye yazdım...
....
Hayır... bu şekilde olmayacak zaten o bölümlere yol girmenin bir anlamı yok. :) bak şuna benzer bir pencere elde etmen lazımdı;

ekran11.png
*Ben gözat dediğimde böyle bir ekran ile karşılaşıyorum yani, tamam o halde direkt olarak /usr/share/applications yoluna git orada Notepadqq'nun kısayolunu bul ve sağ tıkla özelliklerden varsayılan hale getir.

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hayır... bu şekilde olmayacak zaten o bölümlere yol girmenin bir anlamı yok. :) bak şuna benzer bir pencere elde etmen lazımdı;

Ekli dosyayı görüntüle 38251
*Ben gözat dediğimde böyle bir ekran ile karşılaşıyorum yani, tamam o halde direkt olarak /usr/share/applications yoluna git orada Notepadqq'nun kısayolunu bul ve sağ tıkla özelliklerden varsayılan hale getir.
Kalinin zararları :) Sorunda işte dediğiniz gibi olmamasından kaynaklı dediğiniz gibi olsa buraya zaten sormam :) tetikleyiciyi bulmam gerektiğini düşünürüm :)

ehh şimdi nerden varsayılan yapıyoruz :)

2018-04-12 03-15-11 ekran görüntüsü.png

2018-04-12 03-15-07 ekran görüntüsü.png

...
.......

Hocam Nas okuyunca düzeldi

Ekli dosyayı görüntüle 38254
Sanırım şundan dolayı geri geldi
*root yetkisi verdim
* hiç bir metin düzenleyicisinin açamadığı bir uygulamayı açmaya çalıştım nodpadqq ile

...
..........

* özelliklerden hetrülü yetiki verdim bide o var (resimdeki gibi)

Son düzenleme:

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Sitede bug var bu arada sadece ben göremiyorum diye düşündüm durum şu bahsettiğim yere notepadqq eklendi
2018-04-12 03-26-45 ekran görüntüsü.png

.......
....