Dual boot ile Kali Linux kuracağım

Bu konuyu okuyanlar

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Dual Boot ile Kali Linux kuracağım, şu anda bilgisayarımda DeepinOS ve Windows 10 var. Orjinal iso dosyasını indirdim gpt olarak flash belleğe yazdıracağım birazdan ama aklıma takılan bazı sorular var.
1- DeepinOS'ta kullandığım swap alanını Kali'de mi kullanacak?
2- Kali kuran bazı kişilerde siyah ekran sorunu, grub rescue bilmemne gibi sorunlar yaşanmış aynı sorunları yaşama ihtimalim var mı?
3- Windows Defender kalinin kurulu olduğu diske hacktool, virüs falan var diyerek temizlik yapmaya kalkışır mı?
4- Ekstra ayar vs. yapmadan normal linux kurulumu mu yapacağım?

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Dual Boot ile Kali Linux kuracağım, şu anda bilgisayarımda DeepinOS ve Windows 10 var. Orjinal iso dosyasını indirdim gpt olarak flash belleğe yazdıracağım birazdan ama aklıma takılan bazı sorular var.
2- Kali kuran bazı kişilerde siyah ekran sorunu, grub rescue bilmemne gibi sorunlar yaşanmış aynı sorunları yaşama ihtimalim var mı?
3- Windows Defender kalinin kurulu olduğu diske hacktool, virüs falan var diyerek temizlik yapmaya kalkışır mı?
1)hayır
2)Hayır
3) linux ext4 dosya sistemini kullanır ama windows onun ne olduğunu bile bilmez o yüzden linuxteki dosyalara erişemez
4)disk bölümleme dışında normal,daha önce nasıl dual boot yaptıysanız deepini,bunu da öyle yapın

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Hiç kurmadım ama eğer kurarsan olası hataların çözümü burada var :)
''İyi Hekırlıklar :D''
Çoğu hatanın çözümünü gördümde grub rescue sorununu çözmek sanırım zormuş. Gerçi o sorunu yaşayan çok az kişiyi gördüm ve bir çoğuda linuxu dikkatsiz bir şekilde sildiği için o sorunu yaşamış. Ama hala windows defender'dan korkuyorum kaliyi parça parça siler yarım yamalak bırakır :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

1)hayır
2)Hayır
3) linux ext4 dosya sistemini kullanır ama windows onun ne olduğunu bile bilmez o yüzden linuxteki dosyalara erişemez
4)disk bölümleme dışında normal,daha önce nasıl dual boot yaptıysanız deepini,bunu da öyle yapın
Çok teşekkürler. Birazdan kuruluma başlarım.

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
Çoğu hatanın çözümünü gördümde grub rescue sorununu çözmek sanırım zormuş. Gerçi o sorunu yaşayan çok az kişiyi gördüm ve bir çoğuda linuxu dikkatsiz bir şekilde sildiği için o sorunu yaşamış. Ama hala windows defender'dan korkuyorum kaliyi parça parça siler yarım yamalak bırakır :D
Defenderi Kapat Kurarken Bence Yada Güvenlik Duvarını Geçici Olarak Kapat

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580

Çok teşekkürler. Birazdan kuruluma başlarım.
O hatayı ben yaşadım genelde linuxu yanlış silince olur ama benim durum başkaydı windows boot manager ile grub birbirine saldırdı ama sizde öyle olmaz benim anakartım eski olduğu için olmuştu

Defenderi Kapat Kurarken Bence Yada Güvenlik Duvarını Geçici Olarak Kapat
sıkıntı olmaz windows ext4 dosya sistemindeki dosyaları okuyamaz veya yazamaz

Çoğu hatanın çözümünü gördümde grub rescue sorununu çözmek sanırım zormuş. Gerçi o sorunu yaşayan çok az kişiyi gördüm ve bir çoğuda linuxu dikkatsiz bir şekilde sildiği için o sorunu yaşamış. Ama hala windows defender'dan korkuyorum kaliyi parça parça yer
windows ext4 dosya sisteminden bişey anlamaz

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
O hatayı ben yaşadım genelde linuxu yanlış silince olur ama benim durum başkaydı windows boot manager ile grub birbirine saldırdı ama sizde öyle olmaz benim anakartım eski olduğu için olmuştu

sıkıntı olmaz windows ext4 dosya sistemindeki dosyaları okuyamaz veya yazamaz
Kim Kazandı Reis kajskldaskl

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Flash belleğe yazdırıyorum iso dosyasını şu anda windows defender habire tehdit bulundu diyor. Ama neyseki ben bir şey demeden işlem yapmıyor.

Kapattım şu anda defenderi ama bulunan tehditlerde az önce buldukları yazmıyor umarım silmemiştir onları herhangi bir işlem yapmasını söylememiştim çünkü.

Son düzenleme:

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
1)hayır
2)Hayır
Yanlış bilgi vermeyin, 1. Sorunun cevabı evet, onu dışında doğru.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
1- Evet oda swap kullanacak
2- Sorun olacağını düşünmüyorum.
3-Tanıyamayacağı için yapacağını sanmıyorum.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
1-Evet.
2-İhtimal her zaman var.
3-Sanmıyorum.
4-Normal türlü kurulum yapabilirsiniz.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Kurulumda sorun çıktı bu akşam usbye iso dosyasını baştan yazdırıp boot edeceğim.

Flash belleğe yeniden yazdırdım kuruluyor şu anda.

Ve sıkıntısız bir şekilde kurulumu tamamladım şu anda kali'den yazıyorum.

Son düzenleme: