Yardım Birisi Telefonuma Girdi

Bu konuyu okuyanlar

ahmtkayra37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir arkadaşımın (nasıl yaptığını bilmiyorum) telefonumda olan biten her şeyden haberi oluyor. Whatsapptan Instagram'dan her yerden gelen mesajları okuyor ve bu mesajları kullanarak beni tehdit ediyor. Bütün sifrelerimi değiştirdim ama bir şekilde hala erisimi var.Arkadaşım diye bir şey diyemiyorum ama özel seyleri görmesi beni rahatsız ediyor bu duruma nasıl engel olabilirim??

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Adroid ise
Ayarlar/Hesaplar ve Yedekleme/Sıfırla
yolunu takip ederek cihazı sıfırla ve yeni bir (başka) hesap açarak giriş yap.

Reaksiyon puanı
4,383
Bir arkadaşımın (nasıl yaptığını bilmiyorum) telefonumda olan biten her şeyden haberi oluyor. Whatsapptan Instagram'dan her yerden gelen mesajları okuyor ve bu mesajları kullanarak beni tehdit ediyor. Bütün sifrelerimi değiştirdim ama bir şekilde hala erisimi var.Arkadaşım diye bir şey diyemiyorum ama özel seyleri görmesi beni rahatsız ediyor bu duruma nasıl engel olabilirim??
Arkadaşınızın bu davranışı suç kendisini şikayet edebilirsiniz aslında. Bazen sağlam bir ders gerekebilir.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,679
Android RAT kullanıyordur büyük ihtimalle. Cihazınıza arka kapı açarak her şeye erişiyor. Bu gibi durumlarda cihazı sıfırlamak en basit çözümdür. Enfekte uygulamayı bulup kaldırabilirsiniz de ama uğraş ister.