Soru Bir Parti Kursaydınız, Görüşünüz Ne Oldurdu?

Bu konuyu okuyanlar

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Bildiğiniz üzere ülkemizde bir çok siyasi parti var. Ancak görüşünüze veya fikirlerinize zıt çıkan siyasi partiler olabiliyor. Bir parti kursaydınız hangi ideolojiye veya görüşe sahip olurdunuz? Siyasetini nasıl yapardınız? Ülkemizi nasıl kalkındırırdınız?
Not: Lütfen konunun amacı dışına çıkmayın.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Parti İsmi olarak şunlardan biri: Yükseliş Partisi, Muazzam Gelişim Partisi, Efsane Parti vb. böyle gaza getirecek bir isim olurdu sürekli hedef belirten.

Pozisyon olarak Türkiye'ye en uygun ideoloji Merkez tam ortada olmak gerekiyor.
Savunacağım temel görüşler: İlericilik ve Sosyal Adalet & Demokrasi gibi herkesin ortak değer olarak kabul ettiği terimleri kullanırım.

* Siyaseti tam merkezde duracak şekilde halk için yapardım ve kimseyi ayrıştırmazdım. Siyasette sert dil kullanmak dostları azaltıp düşmanları arttırır o yüzden gerek yok.

Ülkemin ekonomi, sanayi, sanat vs. her türlü alanda gelişim göstermesi ve itibar kazanması tek 1 şeye bağlı sadece tek 1 şeye = Güvenilir Olmak. İş bitti zaten bu varsa boş koltuk bile yönetir :)

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Bildiğiniz üzere ülkemizde bir çok siyasi parti var. Ancak görüşünüze veya fikirlerinize zıt çıkan siyasi partiler olabiliyor. Bir parti kursaydınız hangi ideolojiye veya görüşe sahip olurdunuz? Siyasetini nasıl yapardınız? Ülkemizi nasıl kalkındırırdınız?
Not: Lütfen konunun amacı dışına çıkmayın.
siyaset korkunç birşey. son aylarda bunu iyice anlamış oldum. 2023de oy verme hakkım olsaydı muhtemelen kağıdın beyaz kısmına evet damgasını basıp oy atarım. yani geçersiz oy atardım

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
siyaset korkunç birşey. son aylarda bunu iyice anlamış oldum. 2023de oy verme hakkım olsaydı muhtemelen kağıdın beyaz kısmına evet damgasını basıp oy atarım. yani geçersiz oy atardım
Dediğiniz şey, gelişmekte/gelişmemiş ülkelerde olan bir durum. Bizim ülkemizde evet, maalesef çok kötü bir siyasetimiz var. Bu konuyu açmamdaki amaç ise "siyasette nasıl rol alırdınız?" dı.