Bilgisayarınızın CPU'su Windows 8 İle Uyumlu Değil

fatih0xxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ACİL YARDIM

BU BİLGİSAYAR WİNDOWS 8'İ ÇALIŞTIRAMIYOR

[/COLOR][URL="http://bit.ly/c25MCx"][TABLE="class: ncode_imageresizer_warning, width: 640"]
[TR]
[TD="class: td1, width: 20"][IMG]http://forum.shiftdelete.net/images/statusicon/wol_error.gif[/TD]
[TD="class: td2"]Resimi büyütmek için buraya tıklayın[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
79f05.jpg
[/URL][/IMG]
CPU ayrıntılarım

79f2l.jpg
[/URL][/IMG]

79f38.jpg
[/URL][/IMG]

windows 8 consumer preview'ı sorunsuz çalıştırmıştı dizüstü bilgisayarım. Ancak release preview'de Bilgisayarınızın CPU'su Windows 8 İle Uyumlu Değil hatası alıyorum. Sorun ne anlayamadım oysaki microsoft windows 7 yi çalıştıran her bilgisayarın windows 8'i de çalıştırabileceğini söylemişti. unutmadan belirteyim. windows 7 32 bit kurulu dizüstü bilgisayarıma windows 8 32 bit türkçe release preview kurmaya çalışırken aldım bu hatayı, 32 bite 64 ya da 64 bite 32 kurmaya çalışmadım. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR. Acaba ekim ayında çıkacak olan kararlı sürümüde mi çalıştıramayacak bilgisayarım.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Yüklemeyi nasıl yapıyorsun? Windows üzerinden mi yoksa bilgisayarı dvd ile başlatarak mı? Eğer ilk yöntemle yapıyorsan ikinciyi denemelisin.

benianla

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar Aynı hatayı bendede veriyor. USB ve DVD ile başlattım ama yine açmadı aynı hatayı verdi....Yardımlarınızı bekliyorum...

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Ben de virtualbox da deneyeyim dedim ama siyah arkaplanlı windows yazısında kaldı. Güncelleme gerekiyor programda heralde.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Çok büyük ihtimalle programla alakalı bi durum, ana sürümü bekleyin. Zira o işlemcinin kaldırmaması imkansız. Win 8 en düşük sistem gereksinimleri 1 GHZ işlemci, 1 GB ram vesaire.

benianla

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yükleyenler varmı?Çözüm önerileri bekliyoruM?

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Eğer arkadaşın sistemi kabul etmedi ise herhalde benim ki hiç kabul etmez neyse ki gördüğüm iyi oldu tekrar tekrar format atmaktan kurtuldum.. :)

79kv9.png

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Eğer arkadaşın sistemi kabul etmedi ise herhalde benim ki hiç kabul etmez neyse ki gördüğüm iyi oldu tekrar tekrar format atmaktan kurtuldum.. :)

79kv9.png

Core 2 Duo T5500 1.66GHz 1.67GHz için denedim bugün, işlemci sorun çıkarmadı :)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
İşlemci sorun çıkarıyor mu diye baktım. Sorun olarak bir tek C'nin boyutu 19.6GB olduğu için yeterli alan mevcut değil dedi (en az 20GB istiyor) bunun dışında bir şey söylemedi :) Sonrasında yüklemeye devam etmedim.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
O zaman hocam senden cesaret alarak girişiyorum formata yani win8'e :D inşallah olur da bir daha uğraşmam. :)

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Hiç umudum yok ama bakalım win8'de puanlarda bir değişiklik olacak mı merak ediyorum inse de bir an önce kursam hala inmedi meret.. :)
79mh6.png

batuinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen bende de aynı sorun vardı windows'tan yüklerken. Fakat boot ile yükledim şimdi hiç bir sorun yok. Asistan filan hikaye windows8 şahane. :D

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Malesef bizim ihtiyara yüklenmedi win8 sorun nerede bilmiyorum 2 dvd'ye yazdım yine sonuç aynı dvd ile başlatıyorum windows yazısı geliyor bir süre kalıyor sonra yazı gidiyor dvd rom sessizliğe gömülüyor ve o şekilde de kalıyor bayağıda bekledim sonuç aynı demek bizim pc kaldırmıyor o değil de boşa gitti cigabaytcıklarım ona yanıyorum. :)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Malesef bizim ihtiyara yüklenmedi win8 sorun nerede bilmiyorum 2 dvd'ye yazdım yine sonuç aynı dvd ile başlatıyorum windows yazısı geliyor bir süre kalıyor sonra yazı gidiyor dvd rom sessizliğe gömülüyor ve o şekilde de kalıyor bayağıda bekledim sonuç aynı demek bizim pc kaldırmıyor o değil de boşa gitti cigabaytcıklarım ona yanıyorum. :)

Öyle saçma şey mi olur, en azından yukarıdaki gibi bir uyarı mesajı vermesi lazım, DVD'ye düzgün yazılmamış olabilir. Usb bellekle kurmayı dene bir de :)

5jaeD.png

arkadaşlar benim işlemci problem çıkarır mı ?

Büyük ihtimalle sen denemeden bunu kimse bilemez :)

benianla

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım denedim USB ile açmıyor ve aynı uyarıyı yapıyor.

[h=1]"Bilgisayarınızın CPU'su Windows 8 İle Uyumlu Değil "[/h]
Yardımlarınızı bekliyorum.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Öyle saçma şey mi olur, en azından yukarıdaki gibi bir uyarı mesajı vermesi lazım, DVD'ye düzgün yazılmamış olabilir. Usb bellekle kurmayı dene bir de :)

Hocam denedim sonuç aynı bu ekranda baya bekliyor sonra gidiyor vede öyle kalıyor..
79qgb.png

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Developer prewiew? Yanlış mı indirdin sen ? :D

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ben ilk yüklerken sisteminiz hazırlanıyor dedi ve orada kaldı(ben öyle sandım ya da) sonra tekrar baştan yükledim yüklendi:)

3-4 kere denedim ama sonuç aynı yapacak bir şey yok artık umudumu kestim win8 den.. :(