Bilgisayarım'a birşey oldu yardım...

sercan21021

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar normalce bilgisayardayken bi gün bilgisayar ekranı kilitlendi mouse falan herşey durdu bildiğiniz reset tuşuna basınca bilgisayar kapanmadı bende fişini çekerek kapatabildim.Sonra bilgisayarın düğmesine basınca açılmadı bende fişi çekik bir saat falan bekledim açtım düzeldi.Bu olay 2-3 kez tekrarlandı sonra bi gün daha aynısı oldu gene çektim fişi bekledim bu sefer bastığımda bilgisayar ışığı yandı fakat ekran yok fanlardan sesler geliyordu kapadım bekledim açtım gene aynı bilgisayarıma noldu acaba şu an da böyle yardım edin :(

wipex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Power supply arızalanmış yeteri kadar woltajı karşılayamıyor olabilir elinde başka power varsa bir dene derim.

sercan21021

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben aslında pc ye ekran kartı almıştım ati radeon hd 4850 bunun yanına da 500 w power supply almıştım ama neden böyle oldu kaldırması gerekirdi :S

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
usb iciersini kontrol et kirik usb olabilir olmadi klavye mouse cikar oyle dene.

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Kasanın içindeki bütün parçaların tam sabitlendiğine, takıldığına emin ol sorun yoksa güç kaynağın yetersiz olabilir her 500 w güç kaynağı gerçek değerleri yansıtmaya biliyor güç kaynağında güvenilir marka önemli

sercan21021

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
INCA marka iyi dir herhalde 2-3 ay a kadar birşey yoktu fıstık gibi gidiyordu birden başladı böyle olmaya

vetteron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynısı benim masaüstü bilgisayarımda da başıma geldi Anakartı yanmışıtı.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar normalce bilgisayardayken bi gün bilgisayar ekranı kilitlendi mouse falan herşey durdu bildiğiniz reset tuşuna basınca bilgisayar kapanmadı bende fişini çekerek kapatabildim.Sonra bilgisayarın düğmesine basınca açılmadı bende fişi çekik bir saat falan bekledim açtım düzeldi.Bu olay 2-3 kez tekrarlandı sonra bi gün daha aynısı oldu gene çektim fişi bekledim bu sefer bastığımda bilgisayar ışığı yandı fakat ekran yok fanlardan sesler geliyordu kapadım bekledim açtım gene aynı bilgisayarıma noldu acaba şu an da böyle yardım edin :(
Anakart yanmış olabilir.Anakart yandıysa çok masraf olur.RAm'inide bir kontrol et.

sercan21021

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun çözüldü arkadaşlar kasayı açıp baktık meğer anakart besleme alamıyormuş güç kaynağı ile anakartı bağlayan fişi söküp taktık iyice düzeldi . herkese teşekkürler