Soru Bilgisayarım çok kötü

Bu konuyu okuyanlar

anonimmm558

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,
Benim 13 senelik bir bilgisayarım var ve bilgisayarımda şuan neredeyse hiçbir şey yapamıyorum sadece müzik dinliyorum ve düşük kalitede videolar izleyebiliyorum.
Ailem den yeni bir bilgisayar istiyorum fakat maddi durumumuz biraz kötü ve onlar sadece oyun için istediğimi sanıyorlar. bazen artık bıkkınlık geliyor
yaşım 15 sizce ne yapmalıyım

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Merhaba,
Benim 13 senelik bir bilgisayarım var ve bilgisayarımda şuan neredeyse hiçbir şey yapamıyorum sadece müzik dinliyorum ve düşük kalitede videolar izleyebiliyorum.
Ailem den yeni bir bilgisayar istiyorum fakat maddi durumumuz biraz kötü ve onlar sadece oyun için istediğimi sanıyorlar. bazen artık bıkkınlık geliyor
Bende aynı durumdaydım. En son lisede nakil aldırıp bilgisayar programcılığına geçmiştim öyle olunca iyi bir bilgisayara ihtiyacım olduğuna ikna edip aldırmıştım.

Maus.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Merhaba,
Yazın yapabileceğin işlerde çalış para biriktir sonra ailenden yardım iste Bi 10k falan işe yarar birşey alabilirsin

anonimmm558

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende aynı durumdaydım. En son lisede nakil aldırıp bilgisayar programcılığına geçmiştim öyle olunca iyi bir bilgisayara ihtiyacım olduğuna ikna edip aldırmıştım.
Lise giriş sınavında çok iyi bir puan yaptım ve okulum çok iyi aynı şekilde notlarımda , okulumu değiştiremem

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Lise giriş sınavında çok iyi bir puan yaptım ve okulum çok iyi aynı şekilde notlarımda , okulumu değiştiremem
Bilgisayarı sadece oyun için kullanmayacağınıza ikna etmeniz gerektiğini söylemeye çalışıyordum bende bilgisayar için okul değiştirmedim tabii ki.

juniormustafa

Asistan
Reaksiyon puanı
15
15 Yaşında olup bu düşüncede olman güzel , ama biraz daha bekle ailen alır büyük ihtimalle .

anonimmm558

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yazın yapabileceğin işlerde çalış para biriktir sonra ailenden yardım iste Bi 10k falan işe yarar birşey alabilirsin
9. sınıf yazından sonra okulumda çok fazla kurs olacak yaz tatilide dahil o yüzden bari bu yaz yeni bilgisayarımda vakit geçirmek istiyorum

osmanfurkansahin

Teknolojisever.
SDN
Reaksiyon puanı
201
Yeni bilgisayara geçmeden, şu andaki hali için çözüm üretilebilir. En basit çözüm SSD kullanmaktır. Ayrıca SSD'yi yeni alacağınız bir bilgisayara aktarabileceğiniz için harcanan para havaya gitmez.

Sadece basit işler için kullanılıyorsa 240 hatta 120GB SSD bile yeterli olur. Bilgisayar hakkında detay verebilirseniz yardımcı olayım.

Maus.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
9. sınıf yazından sonra okulumda çok fazla kurs olacak yaz tatilide dahil o yüzden bari bu yaz yeni bilgisayarımda vakit geçirmek istiyorum
Ailene bilgisayar lazım o nedenle işte çalışmak istiyorum diye baskı da yapabilirsin belki onları bir nebze ikna eder ama benim durumum da aynı seneye 12.sınıfa geçecem eski hp laptop var yenisini alacak durumumuzda yok olmadı elindeki ile yetinmek gerek bilgisayarı nasıl daha iyileştiririm ona bak Linux sistem kur ramini arttır sonra ileride ne yapacağına bakarsın daha erken

anonimmm558

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yeni bilgisayara geçmeden, şu andaki hali için çözüm üretilebilir. En basit çözüm SSD kullanmaktır. Ayrıca SSD'yi yeni alacağınız bir bilgisayara aktarabileceğiniz için harcanan para havaya gitmez.

Sadece basit işler için kullanılıyorsa 240 hatta 120GB SSD bile yeterli olur. Bilgisayar hakkında detay verebilirseniz yardımcı olayım.
ailem bir bilgisayar alacaksak üniversite sonuna kadar kullanmamı bekledikleri için alacaksak tam alalım kararındalar
sürekli pc değiştirecek maddiyatımız yok (bilgisayar olarak Laptop alınacaktır)

Şuan sahip olduğum pc nin özellikleri ektedir

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    19.5 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18.5 KB · Görüntüleme: 39