Yardım Aileme asla eğitim konusunda laf anlatamıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
Henüz 8. sınıf öğrencisi olarak aileme asla eğitim konusunda laf anlatamıyorum. Beni şuan sadece ömrünü bilgisayar başında yiyip bitiren, hiç bir hayat amacı, ideolojisi, fikirleri olmayan ottan farksız bir insan olarak görüyorlar. Beni zaten süleymancıların yurt adı altında "hocaların" sadistçe isteklerini giderme mekanına göndermek istiyorlar. Gittiğimde dini derslerin hiçbirine girmeyeceğim, zorla girersem uyuyacağım diyorum, bana "oğlum sen müslüman değil misin orada Allah'ın dinini öğretiyorlar kötü mü?" diyorlar (öğretmiyorlar). Müslüman olmadığımı söylemeye korkuyorum zaten. Ders konusuna gelirsek, derslerim kötü, okulda her derste uyuyup hocayla laf dalaşına giriyorum. Elimde olsa arkama bakmadan koşarak kaçacağım mekanda bir de azar yiyorum. Şuan okula gitsem de gitmesem de donanım açısından hiç bir şey değişmeyecek, tarikat yurdu konusuda aynı. Eğer yurda gitmesem evde kendimi yazılım ve müzik alanında geliştireceğim. Aileme aynısını söylediğimde yurttada öğrenebileceğimi söylüyorlar. Hocalara sadece "müzik dinliyorum" dediğinizde bile ateist damgaları yiyip dayak yediğiniz bir yerde nasıl kendinizi müzik alanında geliştirebilirsiniz ki. Yazılımda öyle. Yurda gitmesem evimde yazılım dillerini öğreneceğim fakat yurtta öyle bir imkanım yok. Günde 5 saat dini ders yaptığım yerde mi kodlama öğreneceğim? Üniversite konusuna gelirsek, şuan üniversite zaten işsizliği 4 yıl öteleme dışında hiçbir işe yaramıyor. Ama ailem üniversite okuyunca önüme yüzlerce farklı fırsat açılacağını sanıyor. O zamanlar eskide kaldı, belkide hiç gelmedi. Henüz genç birisi olarak eskide yaşananlarla alakalı fazla bilgim yok. Ailem şuan hayatı sadece 18 yaşına kadar girdiğin 2-3 tane sınavdan ibaret zannediyorlar. Üniversite okumadığında gideceğin tek yol asgari ücretle sanayide köpek muamelesi görmek zannediyorlar. Ayrıca ailem yurt konusunda şöyle bir şey diyor; "Sen böyle bir ailede doğdun, biz çocuğumuzu yurda gönderiyoruz, bizim çocuğumuzu yetiştirme yöntemimiz bu, hep böyle gördük ve böyle yapmaya devam edeceğiz. " Kısaca onların sülaleden beri yobazlığı devam ettirip, bilinçsizce çocuk yapmalarının faturasını bana kesiyorlar. Arkadaşım senin yedi sülalenin yobaz olmasının sorumlusu ben miyim? Evde kendi kendime delirmek üzereyim sinirden eve dinamit döşeyip patlatmak falan istiyorum. Yurt sadece gençliğimi aşırı stres eşliğinde kaybetmeme neden olacak bir araç. Kısacası, şuan eğitim açısından hayatımdaki her şey çıkmazda. Son bir yıldır falan istediğim tek şey ağlamak. Başka bir şeyi gerçek manada istediğimi hatırlamıyorum. Bir de sizin görüşünüzü almak istedim. Sizce aileme nasıl laf anlatabilirim?