Bilgi kanalları video açısından nasıl içerik topluyor ?

Bu konuyu okuyanlar

youtuberadayi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhabalar, öncelikle tüm arkadaşlarımıza iyi günler diliyorum. Youtube üzerinde mevcut olan bilgi kanallarında bir sürü video kesitleri oluyor. Örneğin araba, uzay, teknoloji gibi şeyler seslendirilirken o esnada o konuyla ilgili kısa kesitli videolar oluyor. Bu kanallar böyle videoları nasıl sağlıyor ? Bunun için ekran kaydedici felan kullanıp başka kanallardaki videoların içinden mi içerik çekiyor, yoksa başka sitelerden mi bulabiliyorlar ? Bende bilgi kanalı açmayı düşündüğüm için nasıl yapacağımı bilemedim. Sizlere danışmak istedim. Bu konuyla ilgisi olan arkadaşlarımız varsa bana yardımcı olmaları mümkün müdür ?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Merhabalar, öncelikle tüm arkadaşlarımıza iyi günler diliyorum. Youtube üzerinde mevcut olan bilgi kanallarında bir sürü video kesitleri oluyor. Örneğin araba, uzay, teknoloji gibi şeyler seslendirilirken o esnada o konuyla ilgili kısa kesitli videolar oluyor. Bu kanallar böyle videoları nasıl sağlıyor ? Bunun için ekran kaydedici felan kullanıp başka kanallardaki videoların içinden mi içerik çekiyor, yoksa başka sitelerden mi bulabiliyorlar ? Bende bilgi kanalı açmayı düşündüğüm için nasıl yapacağımı bilemedim. Sizlere danışmak istedim. Bu konuyla ilgisi olan arkadaşlarımız varsa bana yardımcı olmaları mümkün müdür ?
Her yerden içerik topluyorlar.
Belgeseller, mini diziler, filmler, videolar, google resimler, araştırmalar...

youtuberadayi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Her yerden içerik topluyorlar.
Belgeseller, mini diziler, filmler, videolar, google resimler, araştırmalar...
Yani oradaki video kesitlerini toplarken ekran kaydedici ile videoları sağlayıp o şekilde edit yapıyorlar dimi ?

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Araştırmalar belgeseller diziler filimler kitaplardan makalelerden yani herşeyden.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Her şeye bakıyorlardır diye tahmin ediyorum.