Babamı nasıl ikna edip pc aldırırım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
147
Iyi akşamlar arkadaşlar, Benim Pc laptop ve her oyunu kaldırmıyor ondan ötürü babamı ikna edip yeni pc aldirmam lazım, her ramazan oyun oynayıp geçirirdim ama pc artik oyun kaldırmıyor ondan ötürü yenisini nasıl aldırırım?

ponzh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Iyi akşamlar arkadaşlar, Benim Pc laptop ve her oyunu kaldırmıyor ondan ötürü babamı ikna edip yeni pc aldirmam lazım, her ramazan oyun oynayıp geçirirdim ama pc artik oyun kaldırmıyor ondan ötürü yenisini nasıl aldırırım?
Öncelikle aileni bu konuda zorlamamanı tavsiye ederim. Belki bazı sebeplerden dolayı almak istemeyebilir.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Okulda eğer lisede isen alanın nedir, bilişim veya bilgisayar üzerine mi okumayı düşünüyorsun?

Reaksiyon puanı
147
Benim Pc gta 4 kaldırsın yeter ama kaldırmıyor ondan ötürü ihtiyaç duyuyorum yeni pc ye

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Ailen seni hiç bir zaman üzmek, isteklerini yerine getirememek istemez ama bazen olmaz, zor zamanlardan geçiyoruz. Yarının ne olacağı belli değil. Çok sık boğaz etme. Emin ol illa ki onlarda almak ister ama onlarında gördüğü bir sebep vardır. En iyiyi anne ve babalar bilir.. Unutma bunu.

k!ra

@pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Reaksiyon puanı
92
Eğer istediğin şey için gerekli bütçenin varlığına inanıyorsan mevcut bilgisayarında oyun dışın da başka bir şeyde kendini geliştir. Hazır evdesin bişiler üret mesela 3D modelleme felan gibi sonrada baba bak ben bunları yapıyorum ilerde şu şu işlerde bana yardımcı olucak ama kendimi bir yere kadar geliştiyorum bilgisayarımın gücü yetmiyor de ve şansını dene. Şu zor zamanlar da bütçesi olan bile iki kere düşünüyor para harcamak için.

Reaksiyon puanı
147
Ailen seni hiç bir zaman üzmek, isteklerini yerine getirememek istemez ama bazen olmaz, zor zamanlardan geçiyoruz. Yarının ne olacağı belli değil. Çok sık boğaz etme. Emin ol illa ki onlarda almak ister ama onlarında gördüğü bir sebep vardır. En iyiyi anne ve babalar bilir.. Unutma bunu.
Haklisin ?
Ama bi gta 4 oynamak benimde hakkım ?
Uzun zamandır istiyorum indiriyorum kaldırmıyor kafayı yiyecem ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece bu sene teşekkür aldım ondan belkide almıyorlar
Ama sürekli ders çalışmak yerine pc oynamak istiyorum, oturup ders çalışıp gözlerine girsem belki alırlar ama konsantre olamıyorum ve çalışamıyorum

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Haklisin ?
Ama bi gta 4 oynamak benimde hakkım ?
Uzun zamandır istiyorum indiriyorum kaldırmıyor kafayı yiyecem ya
gta filanı fişmanı boşver, arkadaş edinmeye bak, lise yılları çok özel yıllardır. :)

Kendine bir iyilik yap ve oyun oynamak yerine yazılıma eğil, kodlama öğren ve ilerisi için, mutlu bir yuva kurmak için bir hanfendi gözüne kestir ? Tam bunların düşünülmeye başlanacağı çağa gelmişsin.

Reaksiyon puanı
147
Eğer istediğin şey için gerekli bütçenin varlığına inanıyorsan mevcut bilgisayarında oyun dışın da başka bir şeyde kendini geliştir. Hazır evdesin bişiler üret mesela 3D modelleme felan gibi sonrada baba bak ben bunları yapıyorum ilerde şu şu işlerde bana yardımcı olucak ama kendimi bir yere kadar geliştiyorum bilgisayarımın gücü yetmiyor de ve şansını dene. Şu zor zamanlar da bütçesi olan bile iki kere düşünüyor para harcamak için.
Bunu denicem çünkü benim pc baya kötü

Reaksiyon puanı
147
gta filanı fişmanı boşver, arkadaş edinmeye bak, lise yılları çok özel yıllardır. :)

Kendine bir iyilik yap ve oyun oynamak yerine yazılıma eğil, kodlama öğren ve ilerisi için, mutlu bir yuva kurmak için bir hanfendi gözüne kestir ? Tam bunların düşünülmeye başlanacağı çağa gelmişsin.
Yarından itibaren Milli Savunma Üniversitesini kazanmak için ders calısıcam dediğin gibi lise çok önemli ama pc den de vazgeçmiyecem ??

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Oyun falan nereye kadar.. Bence boş yani. Bilmiyorum ama biraz çevre yap, arkadaşlıklar edin. Çok güzel yıllar bunlar. Bende lise 4üm. Senin zamanlarında kızlarla konuşmaktan zamanın olmazdı. Herkesin yapısı farklı ama tadını aldın mı dışarının bir daha oyun aklına bile gelmiyor. Ne lisesindesin?

Reaksiyon puanı
147
Oyun falan nereye kadar.. Bence boş yani. Bilmiyorum ama biraz çevre yap, arkadaşlıklar edin. Çok güzel yıllar bunlar. Bende lise 4üm. Senin zamanlarında kızlarla konuşmaktan zamanın olmazdı. Herkesin yapısı farklı ama tadını aldın mı dışarının bir daha oyun aklına bile gelmiyor. Ne lisesindesin?
Gülveren Anadolu Lisesi

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Yarından itibaren Milli Savunma Üniversitesini kazanmak için ders calısıcam dediğin gibi lise çok önemli ama pc den de vazgeçmiyecem ??
Eğer çalışırsan bi bakmışsın kısa zamanda bir pc de bulunur ama şimdiki yaşlarındaki zamanı ilerde aramak zorunda kalmayasın. Sıkı çalış ve utanma, yaş kemale ermeden :cool:

Reaksiyon puanı
147
Eğer çalışırsan bi bakmışsın kısa zamanda bir pc de bulunur ama şimdiki yaşlarındaki zamanı ilerde aramak zorunda kalmayasın. Sıkı çalış ve utanma, yaş kemale ermeden :cool:
Tam lisede arkadaslik kurucam ozguvenim yok utangacim arkadaslarimla rahat konuşamıyorum keza öğretmenlerle ondan ötürü oyuna sariyorum

Reaksiyon puanı
147
Lisende güzel bu yıllarını iyi değerlendir. Seneye ve ondan sonraki sene ders çalışmak zorunda kalacaksın.
Ders çalışma isteği var ama dersin başına geçince kafam hep başka yerlerden oluyo bi cümleyi on kere okuyorum ve konsantre olamıyorum buna çözüm bulursam calisicam

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Tam lisede arkadaslik kurucam ozguvenim yok utangacim arkadaslarimla rahat konuşamıyorum keza öğretmenlerle ondan ötürü oyuna sariyorum
Üstüne gitmen gerekir. Pes edip oyuna satarsan kaybedersin. Kimseye zarar vermediğin sürece özgürsün. Kimin ne dediğini umursama.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
1587942073159.png

1587942137502.png

ponzh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Seninle yaşıtız. Sana tek tavsiyem buradaki kişilerin önerilerini dinlemen. Gerçekten bu sosyallik konusunda haklılar. Şu kız işlerine de pek takma kafayı. Her ne kadar güzel gibi gözükse benim gibi bazı kişilerin aklında kötü anılar bırakan kişiler oluyor.

Reaksiyon puanı
147
Seninle yaşıtız. Sana tek tavsiyem buradaki kişilerin önerilerini dinlemen. Gerçekten bu sosyallik konusunda haklılar. Şu kız işlerine de pek takma kafayı. Her ne kadar güzel gibi gözükse benim gibi bazı kişilerin aklında kötü anılar bırakan kişiler oluyor.
Sevgili isleri benlik değil zaten
Ozguvenim olsun derslerime çalışabileyim zaten hedefime ulaşırım ama ikiside yok bundan sonra bu ıkisini yerine getirin pc yi bi şekilde hallederim

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Ders çalışma isteği var ama dersin başına geçince kafam hep başka yerlerden oluyo bi cümleyi on kere okuyorum ve konsantre olamıyorum buna çözüm bulursam calisicam
Nelere takılıyorsa kafan onun üstüne yoğunlaş önce çöz kafana takılanı, sonra derse otur. Bende İzmir Fen Lisesindeyim. İnanmazsın ama okulda iyi kötü en çok konusulaniyim. Bunun nedeni de ne biliyor musun? Sadece herkes gibi olmuyorum. İnsanlar ne der diye düşünmüyorum. Doğrumun her zaman arkasında duruyorum ve elimden geldiğince genel yargıları yıkmayı, zincirleri kırmaya çalışıyorum. Defalarca okuldan atılmaya kadar geldim ama hiç bir zaman yapamadılar çünkü ben kurallara aykırı hiç bir şey yapmadım, sadece bir kaç öğretmenin yanlışını düzelttim veya fikrine karşı çıktım diye göze battım. Genel olarak çoğu öğretmenim tarafından seviliyorum. Nefret edenlerde var ama inan bende onlardan nefret ediyorum. (Bunu neden anlattım bilmiyroum ama rahatladım birden.) Her neyse işte özgür takıl. Hayatını yaşa. Hiç biri beni unutmayacak en mutlu eden de beni bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...