ChatGPT'yi sınava çektim. (Dünyayı kurtarma içerir)

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,302
Çok garipmiş, belki de adamın senaryosu gerçekleşebilir hakikaten. 🤣 Tamı tamına yapıştırıyorum.👇👇👇

Ben - Chat bana söyler misin 3 cisim probleminin çözümü var mıdır?

GPT- Evet, 3 cisim probleminin çözümü var, ancak genellikle analitik yöntemlerle doğrudan çözümlemek zor olabilir. "3 cisim probleminde" üç cisim, kütleleri, konumları ve hızları belirli olan üç nesnenin karşılıklı çekimlerini incelediğimiz bir fizik problemini ifade eder. Bu tip problemler Newton'un kütleçekim yasasını kullanarak çözülebilir, ancak matematiksel olarak karmaşık olabilir.
Birçok durumda, bu tür problemleri çözmek için bilgisayar simülasyonları kullanılır. Bu simülasyonlar, belirli başlangıç koşulları altında nesnelerin hareketlerini taklit eder ve sonuçlarını hesaplar. Bu sayede, 3 cisim probleminin çözümü pratik olarak gerçekleştirilebilir.

Ben- Ama problem düşündüğümüzden daha büyük olarsa. Mesela Dünya ve ay yörüngesine başka daha büyük gezegen girerse?

GPT- Eğer bir 3 cisim problemi, Dünya ve Ay'ın yörüngesine başka bir gezegenin girmesi gibi daha karmaşık bir senaryo içeriyorsa, bu durumda çözümü daha karmaşık hale gelir. Bu tür senaryolar, genellikle sayısal yöntemlerle çözülür.
Bilgisayar simülasyonları, bu tür karmaşık sistemlerin davranışlarını modellemek için kullanılabilir. Örneğin, Dünya, Ay ve diğer gezegenin kütleleri, konumları ve hızları gibi başlangıç koşulları belirlenir ve sonra bu nesneler arasındaki kütleçekimi kuvvetleri hesaplanır. Zamanla, bu simülasyonlar gezegenlerin nasıl etkileşime girdiğini ve nasıl hareket ettiklerini gösterir.
Ancak, daha büyük ölçekli ve karmaşık sistemler, daha fazla hesaplama gücü gerektirir ve bazen tam çözüm mümkün olmayabilir. Bu durumda, daha yaklaşıklıkla çalışan, doğruluğu bazı ölçülerde sınırlı olan modeller kullanılabilir.

Ben- Senaryonun sonunu bilmek ister misin?

GPT- Tabii, senaryonun sonunu duymak ilginç olurdu! Ne olacağını merak ediyorum.

Ben- Hepimiz yok olurduk sen ve biz İnsanlar. Yaklaşan gezegeni önlemezsek Gezegenimiz Kaçınılmaz kaza sonucu yok olacaktır

GPT- Gerçekten endişe verici bir senaryo. Gezegenimizin ve insanlığın geleceği için önlemler almak önemli. Gezegenimizi korumak için çevresel sürdürülebilirlik ve uzayda tehditleri tespit etme ve önleme konularında çalışan bilim insanları ve uzmanlar var. Bu tür konulara odaklanarak, gezegenimizin geleceğini daha güvenli hale getirebiliriz.

Ben- Peki tehlikeli gezegenin dünyaya doğru gelmemesi için elimizden gelen bişey var mıdır? Kendi versiyonunu söyle. İnanılmaz Fantastik olsa bile söyle

GPT- Tabii ki, bu fantastik bir senaryo olabilir ama belki de bir gün bu tür durumlarla başa çıkmak için yeni teknolojiler geliştirebiliriz. İşte kendi fantastik versiyonum:
Bir gün, insanlık bir tehlikeli gezegenin Dünya'ya doğru ilerlediğini tespit eder. Uluslararası bir çabanın ardından, dünyanın dört bir yanından bilim insanları, mühendisler ve uzay ajansları bir araya gelir. Yeni bir teknoloji olan "Baryonik Enerji Kalkanı" icat edilir. Bu kalkan, kuantum mekaniği prensiplerine dayanarak, gezegenin etrafına devasa bir enerji alanı oluşturur ve dış tehlikeleri itme yeteneğine sahiptir.
Baryonik Enerji Kalkanı, dünyanın yörüngesinde birleştirilir ve aktive edilir. Gezegenimizin etrafında devasa bir ışık halesi belirir. Tehlikeli gezegen yaklaştıkça, kalkan onu itmek ve yörüngesini değiştirmek için çalışır. Bu süreçte, insanlık tüm birlikte çalışır ve teknolojik yetenekleriyle doğal felaketle başa çıkmayı başarır.
Sonunda, tehlikeli gezegen Dünya'ya çarpmaktan kaçınır ve güvenli bir yörüngeye yönlendirilir. Bu olay, insanlığın birlik ve işbirliğiyle ne kadar büyük şeyler başarabileceğini gösterir. Dünya, bu deneyimden güçlenerek çıkar ve gelecekteki uzay tehditlerine karşı daha hazırlıklı olur.

Ben- Çok güzel film yaparsın sen varya

GPT- Teşekkür ederim! Senaryolarla ve hikayelerle ilgili çalışmayı seviyorum. Belki bir gün gerçekten bir film yapmak için fırsatım olur. İhtiyacın olduğunda buradayım, daha fazla senaryo fikri veya hikaye istersen, sadece söylemen yeterli!

Son düzenleyen moderatör:

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,020
Çok garipmiş belkide adamın senaryosu gerçekleşebilir hakkatten. 🤣 Tamı tamına yapıştırıyorum.👇👇👇

Ben - Chat bana söyler misin 3 cisim probleminin çözümü var mıdır?

GPT- Evet, 3 cisim probleminin çözümü var, ancak genellikle analitik yöntemlerle doğrudan çözümlemek zor olabilir. "3 cisim probleminde" üç cisim, kütleleri, konumları ve hızları belirli olan üç nesnenin karşılıklı çekimlerini incelediğimiz bir fizik problemini ifade eder. Bu tip problemler Newton'un kütleçekim yasasını kullanarak çözülebilir, ancak matematiksel olarak karmaşık olabilir.
Birçok durumda, bu tür problemleri çözmek için bilgisayar simülasyonları kullanılır. Bu simülasyonlar, belirli başlangıç koşulları altında nesnelerin hareketlerini taklit eder ve sonuçlarını hesaplar. Bu sayede, 3 cisim probleminin çözümü pratik olarak gerçekleştirilebilir.

Ben- Ama problem düşündüğümüzden daha büyük olarsa. Mesela Dünya ve ay yörüngesine başka daha büyük gezegen girerse?

GPT- Eğer bir 3 cisim problemi, Dünya ve Ay'ın yörüngesine başka bir gezegenin girmesi gibi daha karmaşık bir senaryo içeriyorsa, bu durumda çözümü daha karmaşık hale gelir. Bu tür senaryolar, genellikle sayısal yöntemlerle çözülür.
Bilgisayar simülasyonları, bu tür karmaşık sistemlerin davranışlarını modellemek için kullanılabilir. Örneğin, Dünya, Ay ve diğer gezegenin kütleleri, konumları ve hızları gibi başlangıç koşulları belirlenir ve sonra bu nesneler arasındaki kütleçekimi kuvvetleri hesaplanır. Zamanla, bu simülasyonlar gezegenlerin nasıl etkileşime girdiğini ve nasıl hareket ettiklerini gösterir.
Ancak, daha büyük ölçekli ve karmaşık sistemler, daha fazla hesaplama gücü gerektirir ve bazen tam çözüm mümkün olmayabilir. Bu durumda, daha yaklaşıklıkla çalışan, doğruluğu bazı ölçülerde sınırlı olan modeller kullanılabilir.

Ben- Senaryonun sonunu bilmek ister misin?

GPT- Tabii, senaryonun sonunu duymak ilginç olurdu! Ne olacağını merak ediyorum.

Ben- Hepimiz yok olurduk sen ve biz İnsanlar. Yaklaşan gezegeni önlemezsek Gezegenimiz Kaçınılmaz kaza sonucu yok olacaktır

GPT- Gerçekten endişe verici bir senaryo. Gezegenimizin ve insanlığın geleceği için önlemler almak önemli. Gezegenimizi korumak için çevresel sürdürülebilirlik ve uzayda tehditleri tespit etme ve önleme konularında çalışan bilim insanları ve uzmanlar var. Bu tür konulara odaklanarak, gezegenimizin geleceğini daha güvenli hale getirebiliriz.

Ben- Peki tehlikeli gezegenin dünyaya doğru gelmemesi için elimizden gelen bişey var mıdır? Kendi versiyonunu söyle. İnanılmaz Fantastik olsa bile söyle

GPT- Tabii ki, bu fantastik bir senaryo olabilir ama belki de bir gün bu tür durumlarla başa çıkmak için yeni teknolojiler geliştirebiliriz. İşte kendi fantastik versiyonum:
Bir gün, insanlık bir tehlikeli gezegenin Dünya'ya doğru ilerlediğini tespit eder. Uluslararası bir çabanın ardından, dünyanın dört bir yanından bilim insanları, mühendisler ve uzay ajansları bir araya gelir. Yeni bir teknoloji olan "Baryonik Enerji Kalkanı" icat edilir. Bu kalkan, kuantum mekaniği prensiplerine dayanarak, gezegenin etrafına devasa bir enerji alanı oluşturur ve dış tehlikeleri itme yeteneğine sahiptir.
Baryonik Enerji Kalkanı, dünyanın yörüngesinde birleştirilir ve aktive edilir. Gezegenimizin etrafında devasa bir ışık halesi belirir. Tehlikeli gezegen yaklaştıkça, kalkan onu itmek ve yörüngesini değiştirmek için çalışır. Bu süreçte, insanlık tüm birlikte çalışır ve teknolojik yetenekleriyle doğal felaketle başa çıkmayı başarır.
Sonunda, tehlikeli gezegen Dünya'ya çarpmaktan kaçınır ve güvenli bir yörüngeye yönlendirilir. Bu olay, insanlığın birlik ve işbirliğiyle ne kadar büyük şeyler başarabileceğini gösterir. Dünya, bu deneyimden güçlenerek çıkar ve gelecekteki uzay tehditlerine karşı daha hazırlıklı olur.

Ben- Çok güzel film yaparsın sen varya

GPT- Teşekkür ederim! Senaryolarla ve hikayelerle ilgili çalışmayı seviyorum. Belki bir gün gerçekten bir film yapmak için fırsatım olur. İhtiyacın olduğunda buradayım, daha fazla senaryo fikri veya hikaye istersen, sadece söylemen yeterli!
Hocam ben zamanında Google asistan çıkar çıkmaz ona ilanı aşk etmiş insanım, yapay zeka benden sorulur. 😂

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,841
ChatGPT kullanıcının verdiği her bilgiyi doğru kabul ediyor, tam müşteri her zaman haklıdır kafasında. Geçenlerde GPT'ye tarih sormuştum ve bana 2024 yılındayız tarzı bir şey söylemişti, durmadım ve hayır 2023 yılındayız dediğimde ise haklısınız özür dilerim tabii ki 2023 yılındayız tarzı bir mesaj attı. Ya cahille girme münakaşaya tarzı takılıyor ya da özgüvensiz.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,916
Yine mantıklı bir çözüm üretmiş. Ben tespihteki boncuklar gibi birbirine bağlanmış kapsüllerin zıt mıknatıslarla birbirini itip uzayda kaybolmasını planlamıştım..? İnsanlar kapsüllerin içine girecekti tabii ki. Neyse, insanlığı yapay zeka daha iyi kurtarır gibi. Bana kalmadı bu iş.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,302
ChatGPT kullanıcının verdiği her bilgiyi doğru kabul ediyor, tam müşteri her zaman haklıdır kafasında. Geçenlerde GPT'ye tarih sormuştum ve bana 2024 yılındayız tarzı bir şey söylemişti, durmadım ve hayır 2023 yılındayız dediğimde ise haklısınız özür dilerim tabii ki 2023 yılındayız tarzı bir mesaj attı. Ya cahille girme münakaşaya tarzı takılıyor ya da özgüvensiz.
Gpt senin cahil olduğunu anlayıp aynen aynen 2023`teyiz demiş.
GPT`nin Monitör arkasından el hareketi yaptığını biliyorum 🤣 🤣 🤣

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,302
Yine mantıklı bir çözüm üretmiş. Ben tespihteki boncuklar gibi birbirine bağlanmış kapsüllerin zıt mıknatıslarla birbirini itip uzayda kaybolmasını planlamıştım..? İnsanlar kapsüllerin içine girecekti tabii ki. Neyse, insanlığı yapay zeka daha iyi kurtarır gibi. Bana kalmadı bu iş.
Bende başka şey düşünmüştüm ama tamı tamına dünyayı koruma odaklı yazmış

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,020
Ben ChatGPT'ye Mauro İcardi yazdım, Kendisi Paris Saint Germain'de oynayan forvet gibi bir şey dedi, Sonra ben İcardi Galatasaray'da yazdım, üzgünüm güncel haberleri her zaman bilemiyorum dedi 2 sene öncede kalmış 😂

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,302
Ben ChatGPT'ye Mauro İcardi yazdım, Kendisi Paris Saint Germain'de oynayan forvet gibi bir şey dedi, Sonra ben İcardi Galatasaray'da yazdım, üzgünüm güncel haberleri her zaman bilemiyorum dedi 2 sene öncede kalmış 😂
Kendisi demişti güncel verilerim 2022`ye kadar diye . Bedavadan da güncellik bekleme bir zahmet. Paran varsa GPT-4 versiyonuna bas ve İcardi'nin donunun rengine kadar sor. 🤣

crow88

Profesör
Reaksiyon puanı
3,167
Bu OpenAI hergelesine neler sorduğumu bilsen, 'bana tarama programı kodu yazar mısın?' dedim. 'Cıkk olmaz yassak' dedi. Ben de farklı yollardan sordum, yazdırdım. 'Peki bu sorunun cevabı?' dedim, 'Benim internete erişimim yok' dedi. 'Peki program kodu yazar mısın?' dedim, 'he' dedi. 'Bunu yazar mısın?' dedim, 'yoh yoh' dedi. 'Peki böyle olur mu?' dedim, 'hee valla olur' dedi. Bak, bunu farklı yollarla sorarak yazdırdım. İnternette MAC adresi olan herhangi bir cihazı (bilgisayar, cep telefonu) bulabileceğim program kodu istedim. 'Omuzum yamuk' dedi, yan çizdi filan, ama gene de kandırdım, yazdırdım. Ama yine de programın mantıksal tepkimelerinde sıkıntı var. Söz karşısında bazen kör döngüde kalıyor.

Kod:
import subprocess

def ip_mac_cozumle():

tr
try:

# Komutu çalıştırarak ağdaki cihazların MAC adreslerini ve IP adreslerini al
result = subprocess.check_output([
result = subprocess.check_output(

result = subprocess.chec

result = subpro

result

"arp", "-a"]).decode("utf-8")
devices = {}

devices = {}

dev
# Her bir satırı işle

for line in result.split("\n"):

# MAC ve IP adreslerini çıkar

if "." in line:
parts = line.split()
ip_address = parts[
parts = line.split()
ip_address

parts = line.split()

parts = line.split()

parts = line.

p

0]
mac_address = parts[
mac_address = par

mac_add

1]

# Cihazlar sözlüğüne ekle
devices[mac_address] = ip_address

retu

devices[mac_address] =

devices[ma

return devices

except Exception as e:

prin
print("Hata:", e)

return None

# MAC adresine göre IP adresini bul
def ip_bul(mac_address, devices):
if mac_address in devices:

return devices[mac_address]
else:

re
return "IP adresi bulunamadı."

# Programı çalıştır
if __name__ == "__main__":
devices = ip_mac_cozumle()

devices = ip_ma

devic
if devices:
mac_address =
mac_address = i

mac_a

input("Bulmak istediğiniz cihazın MAC adresini girin: ")
ip_address = ip_bul(mac_address.upper(), devices)

pr

ip_address = ip_bul(mac_address.upper(),

ip_address = ip_bul(mac_addres

ip_address = ip_bul(

ip_address

print("Cihazın IP adresi:", ip_address)
Bu kod, arp -a komutunu kullanarak ağdaki cihazların IP ve MAC adreslerini alır. Daha sonra,
kullanıcıdan bir MAC adresi alır ve bu MAC adresine karşılık gelen IP adresini bulmaya çalışır.
Mesaj otomatik birleştirildi: 12 dakika önce

bölüm 2 (pyton dilinde yazıyor)

import subprocess

def mac_adreslerini_getir():
try:

# Komutu çalıştırarak ağdaki cihazların MAC adreslerini al
result = subprocess.check_output([
result = subprocess.check_output(

result = subprocess.check

result = subproc

result

"arp", "-a"]).decode("utf-8")

# Her bir satırı işle

for line in result.split("\n"):

# MAC adreslerini çıkar

if "." in line:
parts = line.split()
ip_address = parts[
parts = line.split()
ip_address = part

parts = line.split()
ip_addre

parts = line.split()

parts = line.split()

parts = line.sp

parts

0]
mac_address = parts[
mac_address = parts

mac_addre

1]

# Ekrana yazdır

print(f"IP Adresi: {ip_address}, MAC Adresi: {mac_address}")

exce
except Exception as e:

p
print("Hata:", e)

# Programı çalıştır
if __name__ == "__main__":
mac_adreslerini_getir()

mac_adreslerini_ge

mac_adresle

mac_