Askerlikle Ilgili....

bold_death

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hey gidi hey :) Bu konuyu ben açmıştım geçen sene, askerliğim 1 ay önce bitti :) zaman akıyor...

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Hoş geldin tekrardan :)

Eee anlat anılarını bi başlıkta da okuyalım:)

LaX

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hoşgeldin, anlat seni dinliyoruz..

Gelecek sene Kasım'da da ben gideceğim hayırlısıyla. Muayeneden sonra bu Kasım'da şubeyi bi ara dediler ama 2 sefer aradım aksilik çıktı. Şimdide üşendiğimden aramıyorum :) Yalnız bu bilgiler çok işime yarayacak hepsini not ettim bir kenara.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Vay has devrem benim, hoşgelmişsin sefalar getirmişsin. :lol:

Hadi bakalım geçmiş olsun. Hayat bundan sonra başlıyor.:rolleyes:

bold_death

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Askerliğini yapmamış ve askerden yeni gelen birisi olarak askere gitmeyenlere hiç ertelemeden, üşenmeden bir an önce bitirip ve erken gitmenin rahatlığı ve huzuru içinde olsunlar derim :)

Öncelikle şunu belirtmek isterimki dışarıda anlatılanlar gibi değil askerlik. Korkutanlar olur yok askerlik şöyle yok böyle değil bunu hiç bir zaman unutmayın.

Herkes şunu merak ediyor olabilir. Askerde dayak kesinlikle yok. Dayağı geçtim 15 ay boyunca en ufak hakaret dahi yemedim. Bizim tim de bir arkadaş bölük komutanı tarafından tokat atıldığı için mehmetçik hattını aradı, ertesi gün binbaşı ve kurmayları soluğu bizim bölükte aldılar ve herkesi tek tek sorguya çektiler acaba doğrumu diye. Doğru olduğu anlaşılınca bölük komutanı uyarı aldı ve ondan sonra içtimada özür dileyerek melek gibi oldu :)

Ben askerliğimi Batman / Hasankeyf Jandarma Asayiş Komando Blk Kmtnlğı'nda yaptım.

Çok güzel günlerim geçti. Askerlik kutsal bir kavram sıkıntıları olsada yapılmaya değer.

Askerde tek sıkıntı sabır. Zamanın geçmemesi dönem dönem. Canın bir şeye sıkıldığı zaman elin kolun bağlı olması.

Bu konuyu sık kullanılanlara eklemiştim şimdi açınca ve konunun halen burada durması beni mutlu etti :)

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Konuyu okudum askere de az kaldı aklımda bütün söylenenler :D