Askerler o kızlara neler yaptırmış neler!

Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Profesyonel Ordu TSK yı bitirmez...

Osmanlı İmparatorluğu Profesyonel Ordu ile Cihan Devleti Oldu...

Devlette Her şey bozulunca Ordu da bundan nasibini aldı ancak resmin geneline bakarsak Osmanlı'yı dünyaya hükmettiren ordu Profesyonel Orduydu...

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Bu tiplerden her meslek grubunda çıkabiliyor.

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
kızların rehabilitasyon merkezinde tutulmasının sebebi neymiş? söylüyorum, bence şizofreni :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
kızların rehabilitasyon merkezinde tutulmasının sebebi neymiş? söylüyorum, bence şizofreni :)

Yaw Kızların orada neden tutulduğunun ne önemi var...

Önemli olan o askerlerin yanlarında ne işleri var...

Kanunu tekrar hatırlatalım...

MADDE 103. - (1) Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Cinsel istismar deyiminden;
a) Onbeş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukukî anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş(Şizofreni diyorsun) olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış,

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Bu askerler bu kızları 10 gün eve kapatmış olsalar, kesin arada bir ilişki olur, olurdu. Eğer öyle birşey yoksa, kızlar kendilerince oyun oynuyorlar, askerlerin hayatıyla oynuyorlar ama askerler de pek akıllıca davranmamışlar.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Askerler her halükarda durumu polise bildirmeliydi. Asli kusur askerlerde. Reşit olmayan kızların sözlerine itibar edilmez, edilemez...

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Gülerim işte buna. :D
O zaman orduyu özelleştirelim de! Devlet kurumlarında senin dediğin gibi maaşı hak etmek için çalışan çok fazla ahlak sahibi insan yok! Profesyonel ordu kesinlikle teröre çare olamaz. Ordunun yapısıyla oynayanların amaçları açıkça bellidir. Profesyonel ordu TSK'yı bitirmek için hazırlanan plandır.
Orduda rütbeli olan da bu milletin yetiştirdiği çocuklar, mecliste vekillik yapanlar da, hakimlik yapanlar da... Demek ki sorun bir kurumda değilmiş. Sorun bu milletin artık ahlak ve akıl sahibi bireyler yetiştirememesindenmiş. Uzun vadeli ve kesin çözüm de buradan geçiyor.

Dünyada ilk profesyonel ordu kavramını hangi millet buldu? Türkler. Neye gülüyorsun güzel kardeşim. Dünyanın en büyük orduları hep profesyonel. Bu adamlar bitiyor mu şimdi? Ordu özelleştirelemez. Ancak askerler bu işten para alan ve bu işi meslek haline getirmiş insanlar olur. Tarihimiz boyunca sadece özel durumlarda halktan ordu kurduk. Hep ordumuz profesyoneldi. Büyük savaşlarda, halk gönüllü olarak katılırdı ya da fermanla eli silah tutanlar askere çağrılırdı.

TSK profesyonel orduyla bitecekse o zaman şimdi de durumu hiç iyi demektir. Tüm büyük Türk devletleri bu sayede büyük zaferler kazanırken biz revanist orduyla ayaktayız. Senin ordudaki askerin aynı zamanda korumak için yemin ettiğin halkın. Çanakkale savaşından sonra, tüm İngiliz gazeteleri savaş bakanı Churcill'in istifa etmesi için baskıda bulunur.

Daha sonra İkinci Dünya Savaşı kahramanı olarak anılacak ve kanımızı akıtan bu adam tek bir açıklama yapar. Savaşı kaybettik ama onların eğitimli vatandaşlarını öldürdük. Kısa vadede onlar kazanmış olabilir ama uzun vadede biz kazanacağız.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Haber asparagas veya değil.
Günümüzde gözlemlediğim tek bir gerçek var.
"BALIK BAŞTAN KOKAR!"

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
O zamanki Türkler ile bugünkü Türkler arasında fark var kardeşim. Bugün kendini en hakkaniyetli olarak gören bir insan bile rahatlıkla "sen cebine giren paraya bak, gerisini boş ver" diyebiliyor. Eskiden insanlar "ben doktor olacağım insan kurtaracağım, öğretmen olacağım insan yetiştireceğim, polis olacağım huzur getireceğim, hakim olacağım adalet sağlayacağım" diyordu. Şimdi ise şu kadar para alacağım ondan bu mesleği seçeceğim diyorlar. Eskiden paranın da bugünkü kadar değeri de yoktu. Aptal kutusunda dizilerle zenginlik özendirilmiyordu, reklamlarla tüketim açlığı oluşturulmuyordu, etrafta gereksiz yüz binlerce ürün çeşidi yoktu.

Profesyonel orduyu abartmamak lazım. Sanki her askere özel kuvvetlerle verdikleri eğitimi vereceklermiş gibi her şeye çözüm olacak sanıyorsunuz. Bugünkü uzman çavuşlar ne kadar eğitim görüyorsa onlar da çok farklı eğitim görmeyeceklerdir. Uzman çavuş dediğimiz meslek grubu da bir nevi maaşlı erlik gibi. Sadece er-erbaştan üstün bir rütbe. Yeni mezun olmuş birkaç uzman çavuşun G3 piyade tüfeğinin mekanizmasını nasıl söküp takacağını bilmediklerine şahit oldum. Türk Ordusunun en yaygın silahı olan G3'ü bile tam olarak söküp takamayan bir asker ne derece askerdir bilemiyorum. Profesyonel ordu da mı böyle olur diye düşünüyorum. Büyük ihtimal gibi geliyor. Eğitim basit bir şey değil. Uzun uğraş gerektiriyor ve çok masraflı bir iş. Orduya bu denli müdahalenin olduğu bir zamanda bu eğitimi ne kadar yaptırabilecek bir Genelkurmay var malumunuz.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
O zamanki Türkler ile bugünkü Türkler arasında fark var kardeşim. Bugün kendini en hakkaniyetli olarak gören bir insan bile rahatlıkla "sen cebine giren paraya bak, gerisini boş ver" diyebiliyor. Eskiden insanlar "ben doktor olacağım insan kurtaracağım, öğretmen olacağım insan yetiştireceğim, polis olacağım huzur getireceğim, hakim olacağım adalet sağlayacağım" diyordu. Şimdi ise şu kadar para alacağım ondan bu mesleği seçeceğim diyorlar. Eskiden paranın da bugünkü kadar değeri de yoktu. Aptal kutusunda dizilerle zenginlik özendirilmiyordu, reklamlarla tüketim açlığı oluşturulmuyordu, etrafta gereksiz yüz binlerce ürün çeşidi yoktu.

Profesyonel orduyu abartmamak lazım. Sanki her askere özel kuvvetlerle verdikleri eğitimi vereceklermiş gibi her şeye çözüm olacak sanıyorsunuz. Bugünkü uzman çavuşlar ne kadar eğitim görüyorsa onlar da çok farklı eğitim görmeyeceklerdir. Uzman çavuş dediğimiz meslek grubu da bir nevi maaşlı erlik gibi. Sadece er-erbaştan üstün bir rütbe. Yeni mezun olmuş birkaç uzman çavuşun G3 piyade tüfeğinin mekanizmasını nasıl söküp takacağını bilmediklerine şahit oldum. Türk Ordusunun en yaygın silahı olan G3'ü bile tam olarak söküp takamayan bir asker ne derece askerdir bilemiyorum. Profesyonel ordu da mı böyle olur diye düşünüyorum. Büyük ihtimal gibi geliyor. Eğitim basit bir şey değil. Uzun uğraş gerektiriyor ve çok masraflı bir iş. Orduya bu denli müdahalenin olduğu bir zamanda bu eğitimi ne kadar yaptırabilecek bir Genelkurmay var malumunuz.

Genel Kurmay işini yaparsa eğitimin alasını yapar...

Bu sadece Genelkurmay için geçerli değil...

Üniversitelerimiz de yıllarca böyle değil miydi?

Bilim ve Teknolojinin Peşinde koşması gereken üniversitelerimiz yıllarca kendi işleri olmayan SİYASETİN işine karıştı... Sonuç ortada...

Genelkurmay Asli Görevi olan askerliği gündemine alırsa o zaman eğitim hiç bir sorun olmaz...

Ama Ne diyor Günlüklerinde Emekli Oramiral Özden Örnek:

“Sabahleyin Kara Kuvvetleri Komutanını ziyarete gittim. Bu ziyarete Hava K.K. ve Jandarma Genel K. da katıldı. Genelde bundan sonra ne gibi hareket etmemiz hakkında konuştuk. Ben kendilerine özel bir çalışma yaparak bir durum analizi ve öneriler hazırlamayı önerdim. Kabul ettiler. Anlaşılan bundan sonra bahriye işlerine daha az zaman ayırıp siyasi gelişmeleri takip etmek zorundayız.”

Bu ülkenin KURUCUSU Gazi Mustafa Kemal Siyasete Yeltenen Komutanlara ne demişti?

1909 yılındaki İttihat ve Terakki kongresinde siyasete müdahalenin orduyu zaafa uğrattığının altını çizen Atatürk, ordu mensuplarına şu tavsiyelerde bulunuyor: “Buradaki kişiler politikada devam etmek istiyorlarsa ordudan çıksınlar, üniformalarını çıkarıp siyaset yapsınlar.”

‘Bir ordunun cevheri ne olursa olsun, siyasete karışırsa, birlikte hareket ve savaşma kabiliyetini kaybeder ve vatanın savunma gücünü hiçe indirir’

“Subaylar siyasetle ilişkisini tümüyle kesmediklerinden, kaybedilen disiplinin uzun zaman düzelemediği ve ancak vatan tehlikeye düştüğü vakit cevherini kaybetmemiş ordunun güçlükle disiplinini yeniden kazandığı görülmüştür”

Atatürk, Trablusgarp ve Balkan savaşları örneklerini göstererek, “siyasete bulaşan askerlerin, ordunun disiplinini bozduğunu” vurguluyor.

Atatürk’ün, TSK’nın görevi konusunda şu hatırlatması dikkat çekiyor: “Şüphe yok ki biricik amacı, görevi, düşüncesi ve hazırlığı vatan savunmasıyla sınırlanmış olan bu topluluk, memleketin siyasetini yönetenlerin en sonunda verecekleri kararla faaliyete geçer.”

Demek ki Ordu Kendi Görevini Yapacak...
Bu Ülkenin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal böyle diyor...

Eğer Ordu kendi işlerini bırakıp SİYASETE bulaşırsa ve bundan dolayı ASKERLERİNİ EĞİTME KONUSUNDA ZAAF YAŞARSA bunun sorumlularını eleştirmek TSK yı yıpratmaz aksine daha güçlü bir TSK için bize yardımcı olur...

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Ben neyden bahsediyorum, sen ne diyorsun. Yazımın son cümlesini alıp cevap yazmışsın. Cevap yazmayacağım.