Burnunu kestiler

Bu konuyu okuyanlar

Guest Part

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Kars'ta 6 çocuk annesi 40 yaşındaki Yosma A.’nın burnu, eşi ve kayınbiraderi tarafından kesildi. Burnu kesilen kadın, babasının evine sığınırken şiddet uygulayanlardan şikayetçi oldu. Buna benzer bir olay da geçen yılk Mayıs ayında Ağrı'da yaşanmıştı. 23 yaşındaki bir genç kadın, aile meclisi kararıyla karnından şişlendi, burnu ve kulakları kesildi ve boş bir araziye atıldı.

Çığırgan Köyü'nde oturan ve birbirleriyle akraba olan Yosma A. ve eşi 43 yaşındaki Mirsevdi A. arasında dün öğle saatlerinde tartışma çıktı. Tartışmaya Mirsevdi A.'nın ağabeyi 45 yaşındaki Recep A. da katıldı. Yosma A., tekme- tokat dövüldü. İki kardeş Yosma A.'nın burnunu bıçakla kesti. Kanlar içinde evinden çıkan genç kadın, aynı köydeki babasının evine, daha sonra Kümbetli Köyü'ndeki Jandarma Karakolu'na gitti.
Eşi ve kayın biraderinden şikayetçi olan Yosma A., jandarmalar tarafından Kars Devlet Hastanesi'ne getirildi. Acil Servis'te tomografisi çekilen ve tedavisi yapılan Yosma A., burnunun kesildiğini, yüzü ve kolunda bıçak izleri bulunduğunu, gözünün morardığını söyledi.

'JANDARMA BANA YUMRUK ATTI'
Hastanede tedavi altına alınan Yosma A., yolda gelirken Jandarma Uzman Çavuş K.T.'nin araçta kendisine yumruk attığını ve şikayetçi olmaması konusunda tehdit ettiğini de iddia etti. Acil Servis koridorlarında da jandarmanın tepki gösterdiği kadın, “Eşim ve kayınbiraderim tarafından şiddet gördüğüm yetmiyormuş gibi jandarmadan da dayak yedim. Jandarma beni yumrukladı ve tehdit etti. Şikayetçi olmamı istemiyorlar. Ben de eşim, kayın biraderim ve jandarmadan şikayetçi oldum. Köyde can güvenliğim yok” diye konuştu.

Kaynak

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
avrupa da bu yönümüzle tanınıyoruz ,bunlar pekiştiriyor olayı :( yosma adını duymuştum