Arkadaşımın Hayatını Güzelleştirmek İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Reaksiyon puanı
71
Çok yakın olmadığım bir arkadaşım vardı yaklaşık 2 yıldır. Aylar öncesinde sosyal medya üzerinden hep hüzünlü gönderileri beğendiğini fark ettim. Bunun üzerine kendisine yazmıştım moral verebilmek için.
Kısaca hayatından bahsedeyim. Yakın zamanda sevgilisinden ayrıldı. Terk edildi olmadık yere. Ailesi ile arası kötü. Aşırı psikolojik sıkıntıları var ancak farkında değil. Hiç kimseden sevgi görmemiş sevgilisi hariç. Sağlığı düşük seviyede. Kalbinde çarpıntı var. Cildi soluk. Vitamin ve mineral bakımından zayıf. Genel olarak da zayıf. Kendisine zorla randevu aldırdım. Hastaneden korkuyormuş.
3 gün önce kendisiyle dışarıda takıldım, kahve falan içtik. Saatlerce sohbet ettik. Hemen her şeye gözleri doluyor ve hayattan zevk almıyor. Sözelden 500.000 civarında sıralama yaptığını söyledi bana doğru mu bilmiyorum. Mezuna kalmasını istiyorum. Hiç ders çalışmamış, huzur görmemiş birisi. Evleriyle evimizin arasında sadece 10 metre var. Uzakta değil yani. Ders konusunda olabildiğince yardımcı olurum kendisine. Sadece ders değil tüm her şeye yardımcı olabilirim elimden geldiğince.

Ben bu insanın hayatını iyileştirmek istiyorum. 2 haftadır aralıksız sohbet ediyoruz zaten ama son 2 gündür aşırı tuhaflık var kendisinde. Muhtemelen daha da kötüleşti.

Bana ne yapmamı önerirsiniz? Daha önce hiç böyle birisiyle karşılaştınız mı?

Kimileri beni eleştirebilir, benim karakterim böyle dostlar. Kötü olabilmeyi başarmış birisi değilim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Merhaba, ilk öncelikle şimdi ki çocukların bu bulanım ve depresif hallerini hiçbir zaman anlamadım. Neden bu şekilde oldunuz anlamıyorum?

Konuya gelecek olursak, arkadaşınızın hoşlandığı ve sevdiği şeyleri birlikte yapabilirsiniz. Mesela bu beraber online oyun olabilir, sinema, cafe ve birlikte yapılabilecek bir aktivite ile giderebilirsiniz.

Sürekli olarak konuşmasını sağlamanız onun açısından iyi olacaktır.