Soru Arçelik çamaşır makinesi

Bu konuyu okuyanlar

Emir han Gökmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle merhaba direk konuya giriyorum çamaşır makinesi sıkmaya geldiğinde içinden sesler gelmeye başladı makineyi Durdurdum makinanın kazanından metal parçası Değme sesi geliyor Bu neden kaynaklanır sorunu nedir?

Reaksiyon puanı
76
Merhaba. Tamburun göbek rulmanları dağılmış, serviste tambur rulmanlarının mutlaka değiştirilmesi lazımdır. Rulmanın iç bilyeleri dağıldığı için tamburun kazana değmeme toleransı (bilyelerin arayı doldurduğu bu sınırlı mesafe) bu yüzden daha da azalmış, normal (düşük) devirle dönmelerde değil ancak yüksek devirde IVS'yle kurutmada iken kazana değmesi (metal sürtünme sesi) sırf bu yüzdendir. Kolay gelsin.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,845
Öncelikle merhaba direk konuya giriyorum çamaşır makinesi sıkmaya geldiğinde içinden sesler gelmeye başladı makineyi Durdurdum makinanın kazanından metal parçası Değme sesi geliyor Bu neden kaynaklanır sorunu nedir?
çamaşırın içinde unuttuğunuz bir şeyler olabilir çivi falan

Reaksiyon puanı
76
Evet, elbiselerden kopan düğme, ceplerde unutulan küçük (ataş, vb.) metal cisimler de eğer tamburun iç deliklerinden büyükse dönerken tambur ara bölmelerine çarpıp kesikli ses yapabilir, ama bu sesler kesikli olurken rulman sıkıntısı varsa yüksek devirde bu ses sürekli olur. Tambur deliklerinden geçen metal cisimler pompa ve filtre kısımlarına takılır, o bölümler açılıp bunlar alınabilir. Bu kesikli ve sürekli çıkan sesleri birbirinden ayırmanız lazım. Kolay gelsin.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Buna benzer olay başıma geldi makine su attığında devirli döndüğünde çat çut sesler geliyordu. Sağ alt köşesinde kapağı açtım bir sürü şey çıktı küçük para, düğme falan onları temizledim ses kesildi :)