Apple Windows 7 ile Dalga Geçti

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Windows 7'nin piyasaya çıkması karşısında Microsoft'un en büyük rakibi Apple'ın sessiz kalacağını düşünmediniz değil mi? "Get a Mac" reklam serisinin yeni bölümleri karşınızda.

Microsoft uzun zamandır beklenen Windows 7'nin piyasaya çıkmasıyla beraber tüm ilgiyi üzerine topladı. Şu sıralar herkes Windows 7'yi konuşuyor. Microsoft, Vista'da yaptığı hataları tekrar etmemek için çok uğraştı ve bu çabanın karşılığını alabilecek mi bunu Windows 7'yi kullandıkça göreceğiz. Ancak Microsoft'un Windows 7 ile başarısız olacağına inananlar da var. Bunların başını ise tahmin edebileceğiniz gibi Apple çekiyor.

[SDNTV]http://video.shiftdelete.net/y/Apple_Get_A_Mac_Ad_-_Broken_Promises.mp4[/SDNTV]

Apple'ın "Get a Mac" reklam serisinin yeni bölümleri Windows 7'nin piyasaya çıkmasının hemen ardından yayınlandı. "Tutulmamış sözler" adılı reklam filminde PC'yi canlandıran adam, Mac'i canlandırana Windows 7'nin piyasaya çıktığını ve bir önceki işletim sisteminde yaşanan sorunların bir daha yaşanmayacağını söylüyor. Bunun üzerine Mac "Bu sözleri bir yerden hatırlıyorum." deyip zaman içinde bir yolculuğa çıkıyor.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ha ha ha Bütün Versiyonlarda Aynı Sözü Veriyorlar :)

Vista Hariç Diğerleri Başarılıydı bence Vista ise Tam Bir Hayal Kırıklığı

hknisl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğru noktaları da var ama reklamlardaki kendini beğenmiş tavır beni fazlasıyla itiyor.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
MAc dalga geçmeyi bırak işine bak :)

Reaksiyon puanı
2,146
ismini nasıl direk kullanabiliyor? hak hukuk işi yokmu bunların :)

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Windows 98 bence gerçekten iyiydi, xp deseniz zaten çok iyi bir işletim sistemi. Windows 7 ninde kullandığım günden beri hiç bir kötülüğünü görmedim, 7100 den beri kullanıyorum.

Vista' ya gelince bence vista da iyiydi. Kimsenin sevmediği UAC ile çok mutluydum açıkcası, virüs girip sistem dosyalarımı değiştirmeye kalktığında veya biri pc me sızmaya çalıştığında bana soruyordu ve engelliyordum. Baya güvenliydi. Sadece performans sorunu vardı yüksek pc ler için hazırlanmıştı.

Windows 7 biraz daha geç çıkabilirdi gibime geliyor. Bir çok yenilik var ama bu yenilikler mevcut özelliklerin düzenlenmesi ve geliştirilmesi şeklinde. Çok fazla şaşırtan birşey yok. Vista' nın durumunu kurtarmak adına daha erken çıktı gerçi...

Sadece Microsoft' tan Vista kullanıcıları için daha ucuz upgrade fiyatları beklerdim. Madem hatanızı kabul ediyorsunuz, biraz da müşterilerinizi düşünün...

Mac' in arayüzüne bir türlü alışamadım.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Dalga geçmişmiş peh..:D

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Ha ha ha Bütün Versiyonlarda Aynı Sözü Veriyorlar :)

Vista Hariç Diğerleri Başarılıydı bence Vista ise Tam Bir Hayal Kırıklığı

Valla atışma tartışma olmasın istiyorum ama birşeyler demeden de duramıyorum =)) Siz bi bilgisayar işinde yenisiniz galiba?

Windows ME tam bir hayal kırıklığıydı.. Windows 2000 i sundular mı sunmadılar mı ne oldu o bile anlaşılmadı, bunun dışında şimdi xp yi yerlere göklere sığdıramayanlara xp'nin sp1 çıkmadan önceki hallerini hatırlatmak ister ve birçok insanın bir yıldan uzun bir süre windows 98 kullanmaya devam ettiğini bu xpye tam olarak geçildi denilebilecek zamanın xp çıktıktan 2 yıl sonra olan 2004e falan denk geldiğini hatırlatmak isterim ama tabi bazıları fanatik olduğundan bu dediklerime laf atacak çamur atacak bi sürü insan çıkacaktır. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az...

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Windows ME tam bir hayal kırıklığıydı.. Windows 2000 i sundular mı sunmadılar mı ne oldu o bile anlaşılmadı, bunun dışında şimdi xp yi yerlere göklere sığdıramayanlara xp'nin sp1 çıkmadan önceki hallerini hatırlatmak ister ve birçok insanın bir yıldan uzun bir süre windows 98 kullanmaya devam ettiğini bu xpye tam olarak geçildi denilebilecek zamanın xp çıktıktan 2 yıl sonra olan 2004e falan denk geldiğini hatırlatmak isterim ama tabi bazıları fanatik olduğundan bu dediklerime laf atacak çamur atacak bi sürü insan çıkacaktır. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az...

Sana katılıyorum, eski bilgisayarımda 98 ve XP yüklüydü, dualdi. Çünkü uyumluluk sorunları vardı.
XP de kendince uyumluluk geliştirdi ama yıllar geçti. SP2 ye kadar da XP tam oturmuş değildi. O zamanlar 98 SE en iyisiydi. Onda da sürücü sorunları ve mavi ekran vardı. Eğer Win7 Vistanın optimize edilmiş bir versiyonuysa
zaten bir klondur, fazla sorun çıkmaz ama uyumluluk konusunda ciddi sıkıntılar olacağı kesin. Zira Win7 de asdece tek bir sürümde uyumluluk modu olacak...
Ha birde, eğer merak ediyorsanız Windowsların kurulum arayüzlerini inceleyin.
Gariptir ki hepsinde aynı şeyler yazıyor, yıllar geçsede....

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende Win 7 Kullandım geçen gün yani birçok şeyi değiştirmişler tam bir kişisel pc olmuş ama ben Linux Ubuntu Kullanmayı tercih ediyorum. Win 7 ye gerek yok. Ubunutu hem hızlı hem kurunca hiçbir şey kurmana gerek kalmıyor ubuntu gayet güzel ve server kurarkende çok basit ve güçlü oluyor Her Zaman Linux Tabi Kullanmasını Bilene

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
snow leo da olanları hatırlatırım. Kırk yılda bir işletim sistemi çıkarıyorlar onda da hata...

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
snow leo da olanları hatırlatırım. Kırk yılda bir işletim sistemi çıkarıyorlar onda da hata...

=)) microsoft en son ne zaman işletim sistemi çıkarmıştı?.. ya da siz windows kullanıcıları kaç yılında çıkmış olan işletim sistemini kullanıyorsunuz?.. XP kaçta çıkmıştı?... haa illa çok sık çıksın çabuk çabuk güncellensin hergün gelişsin diyorsasnız linux dünyasına sizleride bekleriz...

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Tarih öncesi pc'lerde vista yükleyip kullanıp sonra çok kötü demelerine şaşıyorum. Adam gibi (Yüksek teknoloji) bir bilgisayarda deneyin sonra konuşun .

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Tarih öncesi pc'lerde vista yükleyip kullanıp sonra çok kötü demelerine şaşıyorum. Adam gibi (Yüksek teknoloji) bir bilgisayarda deneyin sonra konuşun .

o zaman benim kötü deme hakkım var =)

4gb kingston ram
c2d t7200 işlemci
ati x2500 256mb ekran kartı

kötüüüüü

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

Zaten tarih öncesi bilgisayarlara Vista CD'sini takınca bilgisayar yeniden başlamıyor bile. :D Çöküyor direk. :huh: :D

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
linux fanatiğiyim ama
mac kullanacağıma babalar gibi windows 7 kullanırım
windows'a bir itunes yükledim
sormadan 15 şey yüklemiş kaldıramıyorsun da windows çöküyor ne yaptıysa artık
bunun işletim sistemi de aynıdır

muca_kaleyn

Asistan
Reaksiyon puanı
8
açıkçası mac kullandığımdan beri windows ayır bir itici geliyor ben çok fazla oyun oynayan biri değilim ama mutlimedia arşivime çok önem veririm müzik için itunes fotoğraf için iphoto hele birde Garageband var ki anlata anlata bitmez bütün ihtiyacımı karşılıyor tabi sıkıntılı olduğu yerler çok ama güzel olduğu yerler kapatıyor açığı. En sevdiğim tarafı ise çökme donma derdinin olmaması 2 yıldır ne donma ne yavaşlama nede çökme yaşadım arada bir bakım her şeyi hallediyor

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
kendılerıyle dalga gecsınler bence :D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
adam gibi donanım desteği ve 3d grafikler için uygun ortamı sağlasın ondan sonra dalga geçsin bence. insanların hala windows'u tercih etmesinin tek sebebi alışkanlıklar değil

muca_kaleyn

Asistan
Reaksiyon puanı
8
insanların windows u tercih etmesnin tek nedeni bir çok sistemde çalışmasıdır başka hiç bir nedeni yok

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
linux fanatiğiyim ama
mac kullanacağıma babalar gibi windows 7 kullanırım
windows'a bir itunes yükledim
sormadan 15 şey yüklemiş kaldıramıyorsun da windows çöküyor ne yaptıysa artık
bunun işletim sistemi de aynıdır

Burada ayrılıyormuş demek ki düşüncelerimiz sevgili Tony. :)

Bir kere sen gidip de Apple ürününü Windows'ta çalıştırmaya kalkar ve aynı performansı beklersen, kusura bakma ama bu Windows Live Messenger'ı Ubuntu'da istikrarlı çalıştırmaya benzer ki çok gereksiz ve zordur. iTunes Mac ile güzel; Windows'un programı Windows'a, Apple'ın programı Apple'a, Linux'un programı ise Linux'a. Bu kadar basit işte. Ayrıca iTunes'un bilgisayarına sana sormadan bir şeyler yükleyebilmesinin sorumlusu da Windows'tur. Yani iTunes'a suç atamazsın çünkü Mac kullanan birinden bir gün bile hiç böyle bir şikayet duymadım. Bak yukarıdaki arkadaş demiş 2 yıldır donma olmadan kullandığını. Demek ki neymiş, çobana smokin giydirip manken gibi davranmasını beklemeyecekmiş insan. :) Çünkü çoban neyse odur. Windows da bu. Mac de o. Linux'umuz da şu. Hepsine farklı zamir atıyoruz, çünkü bağımsız ve farklılar. :)

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Apple ne zannediyor kendini koskoca yazılım devi microsoft corporation var karşısında kendisiyle dalga geçsin windows 7 ile rakip bile olamaz kıyaslanamaz...

muca_kaleyn

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ben neyin tartışmasını yaptığımızı anlamış değilim sonuçta hangi işletim sistemi işimize yarıyorsa onu kullanırız öyle değil mi ben Dergide Tasarımcısıyım Mac kullanırım yani kimin ne işine yarıyorsa onu kullanır ama dediğim gibi mac kullandıktan sonra windows a tövbe ettim

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Jeaquares
mesela abi aimp yüklüyorum bana bileşenleri soruyor
ama bu niye sormadan benim dns ayarlarımla bonjour denilen programla yerle bir etti
ondan sonra 5 tane gereksiz servis yükleyerek ram'imden bir o kadar yedi
ne bileyim işte zaten mac'in görüntüsü çirkin geliyor bana
herkes diyor ya mac çok güzel falan diye, acaba bir bana mı çirkin geliyor
bu arada kde kullanırım linux'te :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Linux fanatiklerini Fenerbahçe fanatiklerine benzetirim hep. Alıntı yapıp ne demek istiyor demeyin. Kendiniz bulun.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Apple ne zannediyor kendini koskoca yazılım devi microsoft corporation var karşısında kendisiyle dalga geçsin windows 7 ile rakip bile olamaz kıyaslanamaz...

=)) apple defalarca dize getirdi microsoft'u... biraz araştır bence =))

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Jeaquares
mesela abi aimp yüklüyorum bana bileşenleri soruyor
ama bu niye sormadan benim dns ayarlarımla bonjour denilen programla yerle bir etti
ondan sonra 5 tane gereksiz servis yükleyerek ram'imden bir o kadar yedi
ne bileyim işte zaten mac'in görüntüsü çirkin geliyor bana
herkes diyor ya mac çok güzel falan diye, acaba bir bana mı çirkin geliyor
bu arada kde kullanırım linux'te :)

Ben GNOME kullanıyorum. Her zaman için de GNOME diyorum. KDE daha çok Windows'u unutamayanlar için. :)

Bak şimdi şöyle açıklayayım. Ama önce şunu demem lazım. "abi" demişsin ya, ben kızım. :D Ve senden büyük olduğumu da sanmıyorum, 17 yaşındayım.

Neyse. :D

Bahsettiğin şeyi biliyorum. iTunes'un Windows'ta ne kadar sorun çıkardığını da. Ben de bunu kastediyordum zaten. iTunes Windows için mi? Hayır. O zaman Windows'la uyumlu çalışmasını bekleme. Kısacası sorun Apple ürünlerinde değil, o ürünler zaten Apple için yapılıyor. Windows'ta kafasına göre hareket etmesi çok normal. :)